אורי אריאל שכחת? אסור לקטוף את פרחי הבר

קיצוץ בתקציב הגנים הבוטנים הוא גזר דין מוות למגוון מינים בסכנת הכחדה

שתפו את הפוסט בפייסבוק >>

הגנים הבוטנים המשמרים מיני בר הם הכרח ציבורי, אקולוגי, חינוכי ומחקרי. קיצוץ תקציבי של 97%, מ4.5 מיליון ל100,000 ש"ח, הוא מכה קשה ואכזרית לפרויקטים מעוררי השראה של מחקר, גידול, טיפוח והחזרה לטבע של מינים שאולי לא נראה עוד לעולם. 100,000 שקל לא מספיקים לקיים 11 גנים בוטנים, אוליאף לא אחד. יותר מ-400 מינים בארץ נמצאים בסכנת הכחדה – 150 מהמינים הללו כבר מגודלים, פורחים ואף מוחזרים אל הטבע באמצעות גנים בוטנים.

יותר מ-220 מרצים וחוקרים מהפקולטה לחקלאות וקמפוסים נוספים ומעל 8500 איש כבר חתמו על עצומה. מחר ההצבעה על התקציב – אחרי זה כבר יהיה מאוחר מידי, אורי אריאל, שר החקלאות, אתה ומשרדך צריכים להלחם, מדובר בתקציב קטן עם משמעות גדולה. אסור לנו להפסיד עוד מערכה מול גורמים תקציבאיים שהסביבה בתחתית סדר העדיפויות שלהם, שמעלימים עין מהבריאות האקולוגית, מהחינוך לטבע, מהאהבה לחי ולצומח.

פרסמו את הפוסט על הקיר של אורי אריאל, כתבו לו בטוויטר. הדיון על התקציב ביום רביעי הקרוב, יש לנו יום וחצי לעצור את זה!

מחר ב9 בבוקר נפגין מול משרד החקלאות בצומת בית דגן, ראשון לציון.
https://www.facebook.com/events/1085861164781275/
לפרטים והצטרפות צרו קשר עם מיכאל פיין, המארגן הקהילתי של תא הפקולטה לחקלאות: 054586008, [email protected]

בישראל ישנם גנים בוטנים המשמרים מיני בר מקומיים חשובים, צמחים מימי המקרא, מחקרים אקולוגיים, ומציעים הדרכות, פעילויות וממשקים חשובים בין אדם לעולם החי סביבו. החשיבות המחקרית של הגנים לא עולה על החשיבות החינוכית שלהם.

קיצוץ התקציב הדרסטי יגרום לאבדה קשה למערכות אקולוגיות אשר הושקעו בהם חשיבה, טיפול, ומסירות של אדם לצומח סביבו. אנחנו נאבד עוד ריאה ירוקה ומשמעותית בתוך עולם מפויח. שימור של זנים נכחדים בתוך טבע הולך ומתדלדל. חינוך ילדים לגישה ירוקה וסביבתית יותר בתוך עולם אלקטרוני שבו הקשר בין האדם לטבע הולך ונחלש. אנחנו חייבים לעצור לא רק את ייבוש הגנים הבוטנים – חייבים להתחיל לעצור את ייבוש הטבע בישראל.

אנחנו האנשים – אנחנו צריכים לעצור את זה!