אחרי 4 שנים אפשר לחגוג – הגולן ישאר ירוק והכנרת כחולה

אחרי 4 שנים של מאבק ארוך, מתיש ומתסכל, אנחנו יכולים לנשום לרווחה – הגולן יישאר ירוק ונקי מקידוחי נפט! חברת "אפק" שערכה את קידוחי הניסיון באזור מתקפלת וחוזרת לאמריקה.

היינו רוצים להגיד שזה נגמר כאן והטבע ניצח, אבל עד שלא נשנה את חוק הנפט הארכאי משנת 52, שלא רלוונטי לטכנולוגיות הרסניות כמו פראקינג שקיימות היום, חברות כאלה ימשיכו להגיע לכאן ולנצל את הטבע שלנו בשביל הרווחים שלהם.

קצת היסטוריה: התעוררנו לפני כ-4 שנים לגלות שחברה אמריקאית קיבלה אישור לקדוחי נפט לא קונבנציונאליים ברמת הגולן. יצאנו למאבק ציבורי, תושבי הגולן וארגוני הסביבה, שכלל דיונים בבתי המשפט העליון ובוועדות המחוזיות ואין ספור פעילויות ציבוריות והפגנות. במהלך התקופה התגלו תקלות ודליפות רבות באתרי הקידוח בזכות בקרה הדוקה של מטה המאבק.
לאחר 4 שנים, הרישיון לקידוחים מסתיים בפברואר ולפי הערכות לא יהיה ניסיון נוסף.

המאבק לעצירת קידוחי הנפט בגולן הראה לנו את כוחה של קהילה, שלא מוותרת, לא מאפשרת פגיעה באוצרות הטבע של כולנו, האחדות של הקבוצה נתנה את הכוח להמשיך.

ובנתיים הכנרת נשארת כחולה והגולן ירוק!


רוצה לקבל עוד בשורות טובות כאלה? אנחנו פועלים לשנות את המדיניות הישראלית שמשקיעה באנרגיה מזהמת ולעבור ל-100% אנרגיות מתחדשות. תמיכה קטנה שלכם תקדם אותנו למציאות סביבתית-חברתית חדשה. תרומה לסביבה >>