אלפים הפגינו נגד מתווה הגז, עצורים בת"א ובב"ש | נענע10

ליאור קינן | 07/11/2015

למרות הגשם, אלפי בני אדם הגיעו לכיכר הבימה בתל אביב ולמוקדים נוספים ברחבי הארץ ומחו נגד מתווה הגז המסתמן. המפגינים מחו על העברת תיק הכלכלה לידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, מהלך שסולל את הדרך לאישור המתווה. בתל אביב נעצרו עשרה מפגינים שניסו לרדת לנתיבי איילון, בב"ש נעצרו שלושה שניסו לחסום את שדרות רגר. גם בחיפה ובירושלים התקיימו הפגנות

לא מרימים ידיים: אלפים הפגינו נגד מתווה הגז. אלפי בני אדם הפגינו הערב (שבת) נגד מתווה הגז המסתמן ודרשו לשנות את תנאיו. ההפגנה המרכזית התקיימה בכיכר הבימה שבמרכז תל אביב.

גם במוקדים נוספים ברחבי הארץ, כמו באר שבע, חיפה וירושלים, יצאו מאות לרחובות במחאה על כוונת הממשלה להעביר את מתווה הגז במתכונתו הנוכחית. "זה הגז של כולנו", קראו המפגינים בכיכר הבימה. משם הם מתכוונים להמשיך לקריית הממשלה שברחוב קפלן.

המפגינים מחו בעיקר נגד ההתפתחויות שהתרחשו בשבועיים האחרונים – העברת תיק הכלכלה לידיו של ראש הממשלה. משמעות הדבר היא שנתניהו עצמו יהיה מי שיחתום על סעיף 52, הסעיף שמאשר את העברת הסמכויות לידי הממשלה. מהלך זה למעשה סולל את הדרך לאישורו של המתווה.

ביום חמישי האחרון פנה נתניהו, בכובעו כשר הכלכלה, ליושב ראש ועדת הכלכלה, חבר הכנסת איתן כבל. נתניהו ביקש לכנס את הוועדה בהקדם למה שמוגדר "הליך התייעצות לקראת אישור המתווה". כבל הודיע שיקים צוות מיוחד לבחינת המתווה, אך גם אם הליך זה ייקח זמן אין בסמכותה של הוועדה לפסול את המתווה.