אתם תקבעו מה יהיו הקמפיינים של מגמה ירוקה בשנה הקרובה

לא מצליחים לקרוא כמו שצריך? לחצו כאן 

ההרשמה לתוכנית להכשרת מארגנים קהילתיים לשינוי סביבתי ממשיכה עד סוף חודש יוני, זוהי קריאה אחרונה לכל מי שעשייה סביבתית בליבם, להגיש מועמדות. ההשתתפות בתכנית היא חוויה עוצמתית ומעצבת, הרבה מעבר לשורה בקורות החיים! התכנית מעניקה ידע וניסיון בהובלת קהילה ובהובלת קמפיין לשינוי סביבתי- חברתי, כמו גם ניסיון מקצועי בעבודה עם התקשורת, עם קובעי מדיניות ועוד. בתכנית תפגשו קבוצה אדירה של מארגנים קהילתיים מכל הארץ שהופכים עד מהרה לחברים לחיים. למשתתפי התכנית ניתן מענק הצטיינות בגובה של עד 10,000 ש"ח.    


ריכזנו מספר נושאים סביבתיים שהיינו רוצים בשנה הקרובה להוביל בהם מאבק לשינוי מדיניות סביבתית:

שינוי אקלים

בעולם מתקיים היום מהלך של שינוי בחשיבה על מדיניות סביבתית עולמית לקראת ועידת האקלים בפריז בדצמבר 2015. 

מדינות וארגונים ברחבי העולם משנים את דרכי הפעולה שלהם את מקורות האנרגיה שלהם ופועלים לעצור את שינוי האקלים.

מדינת ישראל לא עומדת בהבטחות לצמצם את פליטת גזי החממה ב20% עד 2020 ולא עומדת ביעדים של אנרגיה סולרית.

זה המקום של הציבור הישראלי לקום ולהשמיע קול, ששינוי האקלים נוגע לכולנו, זהו לא נושא שולי – זה העתיד שלנו ושל כדור הארץ ועל ממשלת ישראל להצטרף למאמץ העולמי בנושא. 

רוצה להוביל מאבק סביבתי לעצירת שינוי אקלים והפחתת פליטות גזי חממה במסגרת מגמה ירוקה? הרשמו לתוכנית להכשרת מארגנים קהילתיים

תעשיית המזון מן החי 

תעשיות המזון מהחי הן מהגורמים למפגעים הסביבתיים החמורים ביותר – הרס הקרקע, זיהום ובזבוז מים, צמצום המגוון הביולוגי והתחממות כדור הארץ. דו"ח האו"ם "צלו הארוך של משק החי" מצא כי תעשיית הבשר אחראית ל-18% מפליטות הגזים הגורמים להתחממות כדור הארץ – יותר מכל ענפי התחבורה היבשתית, הימית והאווירית גם – יחד, וכן לבזבוז משאבי קרקע ולזיהום חמור של משאבי מים. לפי פרסומים עדכניים יותר "תרומתן" של תעשיות המזון מן החי לפליטות גזי החממה מגיעה ל-51%.

רוצה להוביל מאבק סביבתי לצמצום תעשיית המזון מן החי במסגרת מגמה ירוקה? הרשמו לתוכנית להכשרת מארגנים קהילתיים

התיקון לחוק החופים

אורכה של רצועת חוף הים התיכון הוא כ-190 קילומטרים. מכ-150 הקילומטרים הפתוחים לציבור רק כ-53 קילומטרים הם חוף טבעי ופתוח בעוד השאר בנויים או בתהליכי בנייה.

אורך החופים המוכרזים כחופי רחצה הוא כ-17 קילומטרים. כך לכל אחד מאזרחי ישראל כיום, נשארו רק 2 ס"מ של חוף ים פתוח חופים אלו משמרים ערכי טבע ייחודיים ומהווים אתרי בילוי ונופש מרכזיים בישראל.

הצעת החוק לתיקון חוק החופים מציעה לתקן פרצה בחוק החופים, ולקבוע כי כל תכנית שיחלפו 8 שנים ומעלה מאישורה, תיבחן מחדש בועדה לשמירה על הסביבה החופית.

שינוי זה יביא לסיום מאבקים רבים להצלת חופי ארצנו תוך יצירת מערכת איזונים חשובה אשר תמנע עימותים משפטיים ארוכי שנים ותאפשר חופים פתוחים ונגישים לאזרח הישראלי.

רוצה להוביל מאבק סביבתי לתיקון חוק החופים מגמה ירוקה? הרשמו לתוכנית להכשרת מארגנים קהילתיים

השנה צפויים להפתח 15 תאי פעילות של מגמה ירוקה בקמפוסים ברחבי הארץ, עזרו לנו להפיץ את הבשורה על ההרשמה לתוכנית להכשרת מארגנים קהילתיים בקמפוס שלכם, הקמפוסים שאנחנו עדיין מחפשים בהם מארגנים חדשים היום הם:

 • הטכניון
 • מכללת אורנים
 • המרכז האקדמי רופין
 • המרכז האקדמי רופין – קמפוס מכמורת
 • האוניברסיטה העברית – קמפוס גבעת רם
 • האוניברסיטה העברית – קמפוס הר הצופים
 • מכללת הדסה
 • אוניברסיטת בר אילן
 • מכללת סמי שמעון באשדוד
 • מכון הערבה ללימודי סביבה
 • המרכז הבינתחומי בהרצליה
 • מכללת כנרת
 • אוניברסיטת חיפה
 • המכללה האקדמית ת"א יפו
 • מכללת ספיר

רוצים להביא את מגמה ירוקה לקמפוס שלכם? שלחו לנו מייל ונספר לכם כיצד >> [email protected]

100 סטודנטים, פעילי מגמה ירוקה מכל רחבי הארץ עזבו את עטים והמחברות בתקופת הבחינות, הגיעו לכנסת כדי להבטיח את עתידם ולדרוש תשובות בסוגיות סביבתיות כגון זיהום אוויר, פוספטים, נפט, שינוי אקלים, גז ועוד.

כל זה קרה במסגרת יום הסביבה בכנסת, היום הרשמי בו נציגי ארגוני הסביבה נרתמים יחדיו כדי שהמאבקים הסביבתיים עליהם נלחמים הארגונים לאורך השנה יגיעו למודעות ציבורית ויקבלו משנה תוקף מנבחרי הציבור – חברי הכנסת.

עדכונים מתגלגלים מועדות הכנסת בפייסבוק >>

במוצאי השבת, 27.6.2015, אזרחי ישראל יוצאים לרחוב כדי לעצור את שוד הגז!

למחיר הגז הטבעי השפעה מכרעת על יוקר המחיה. הוזלה משמעותית של 3$ ליחידת אנרגיה תחסוך למשפחה ישראלית ממוצעת כ-1200 שקלים בשנה בחשבון החשמל בלבד בפרק זמן של פחות משנה מרגע קבלת ההחלטה. וזאת ללא חישוב הוזלת ההוצאות למשקי הבית בענפי המזון, התחבורה והדיור. בימים של סגירת מפעלים ופיטורי עובדים, הוזלה במחירי האנרגיה תהווה מנוע צמיחה לתעשייה הישראלית הממוקמת ברובה בפריפריה, תאפשר תחרות בשווקים בין לאומיים, עליה ברווחיות ויצירה של מקומות עבודה.

הפגנה: לא מקבלים החלטות במחשכים – עוצרים את שוד הגז

נפתחו תפקידים בצוות הארצי של מגמה ירוקה, יתרון משמעותי לפעילים בעבר ובהווה!

מגמה ירוקה פותחת לך דלת להשתלב בתנועה הסביבתית – מאז הוקמה בשנת 1997, הצליחה מגמה ירוקה, לחולל שינויים רבים שקשה לדמיין את החיים בישראל בלעדיהם. 

פרטים על התפקידים באתר >>

השנה האקדמית הסתיימה וזה הזמן לחגוג חלק מההצלחות שלנו בשנה האחרונה:

מתחילת שנת 2015 מגמה ירוקה הוזכרה במעל 400 כתבות בתקשורת! בעיתונים, רדיו, טלויזיה ובאתרי החדשות באינטרנט.

לצפייה בכתבות באתר >>

 

חגיגה משמעותית נוספת השנה לכבוד סיום השנה האקדמית היא ש-6 מארגנים קהילתיים שהובילו השנה קמפיינים סביבתיים משמעותיים ממשיכים לשנה נוספת בתוכנית וימשיכו להוביל את פעילות התאים והארגון. ההמשכיות בתוכנית מראה לנו על החוזק של מגמה ירוקה בהובלת תאים חזקים וקמפיינים משמעותיים.