הבוקר בוועדת משנה לצער בע"ח בכנסת | הודעה לעיתונות

18.1.16

הבוקר בוועדת משנה לצער בעלי חיים של ועדת החינוך בכנסת:

עוצרים את המשלוחים החיים

ארגון מגמה ירוקה: "אנו דורשים משר החקלאות אורי אריאל והשרותים הווטרינרים בישראל לשים סוף למראות הזוועה ולתופעה המכוערת שמקדמת התעללות בבעלי חיים ומסכנת בריאותית ציבור שלם של צרכנים".

הבוקר, 18.1.16, התכנסה ועדת המשנה לצער בעלי חיים של ועדת החינוך בכנסת. וועדה שכל מטרתה לשפוך מעט אור על המשלוחים החיים – או בכינויי הכֵּנה שלהם "משלוחי המוות" – נעשתה בן רגע רווּית יצרים. כולנו אוהבים בשר וכולנו נהנים לשמוע את צליל חריכת הסטייק על רשת הצלי. לכן קשה לראות ולשמוע מיהו אותו "בשר"; חברי הכנסת שמעו היום בוועדה על ידי נציגי מגמה ירוקה ואף נציגי ארגוני זכויות בעלי חיים מאוסטרליה (מקור ייצוא בעלי החיים) מיהו אותו הבשר. בעלי החיים עוברים מסע בן שלושה שבועות שבו הם חווים מכל מטעמי הסבל שניתן להעלות על הדעת. ההפתעה למראה התמונות של המשלוחים החיים הייתה גדולה. לו היו בכל מטבח – ההילה סביב הבשר הטרי הייתה נעלמת באופן פלאים.

 

ארגון מגמה ירוקה שהצטרף השנה למאבק נגד המשלוחים החיים נכח בישיבה והשמיע הן את קולו של ציבור הצרכנים, אוכלי הבשר, העלול להינזק בריאותית מהמחדלים המתמשכים בניהול משק החי והן את קולם  האילם של הקורבנות- בעלי החיים.

יפעת צור, מובילת המאבק נגד המשלוחים החיים מטעם "מגמה ירוקה", שדיברה היום בועדה, אמרה:

"הדיון הסתכם בהכרה בזוועות שבמשלוחים החיים מבחינת סבל בעלי החיים, הפגיעה הסביבתית והאספקטים הבריאותיים.

המשלוחים הם מקרה קיצון של תעשיית הבשר- כל אותן בעיות צער בעלע חיים והפגיעה הסביבתית של ייצור בשר בכלל, בתוספת אלמנט ההובלה של בעלי חיים במשך שבועות באניות לפיטום ולשחיטה בישראל.

סביבתית, מדובר בתוספת של פגיעה ימית על ידי כמויות אדירות של הפרשות- שתן וצואה מבעלי החיים, ודלקים מהאניות, וגם גופות של בעלי החיים שמושלכות למים, ובתרומה נכבדת של פליטת גזי חממה ומפגעי ריח קשים.

אנו דורשים משר החקלאות אורי אריאל והשרותים הווטרינרים להפסיק את המשלוחים החיים לישראל, ומזמינים את כל מי שאכפת לו ורוצה לעשות שינוי אמיתי להצטרף אלינו למאבק"

ח"כ שרן השכל, המזוהה עם מאבקה הבלתי פוסק בתופעה עוד טרם כניסתה לכנסת ישראל, הוסיפה:

"אנו זוכים לייצוגיות הולמת של תנועות וארגונים הפועלים למען בעלי חיים בישראל.  כפעילה במאבק הזה, אמשיך לטעון מעל כל במה כי אין דרך הומנית להרוג בע"ח. מעבר לזה, יש לעשות הכל על מנת למנוע את סבלם של בעלי החיים במשלוחים החיים גם אם נדרש לבטלם"

בימים אלו מחתים ארגון "מגמה ירוקה" את הציבור על אמנה הקוראת לשר אורי אריאל לבטל את המשלוחים החיים בישראל

לחתימה על העצומה ופרטים נוספים על המאבק

 

לתיאום ראיונות, תמונות ופרטים נוספים:

דוברוּת תא סביבה ומזון מן החי ב"מגמה ירוקה"

עדי אלייב, 050-8138903 ,  [email protected]

שיר חיזק, 050-5904924 , [email protected]