הודעה לעיתונות | מאבק הגז בוועדת הכלכלה בכנסת

 

הודעה לעיתונות | מאבק הגז בוועדת הכלכלה בכנסת | 25.11.14

בימים אלה מתחדש המאבק לשימור הפיקוח במשאב הגז ושמירה על האינטרס הציבורי: אותם הסטודנטים שהובילו את המאבק נגד ייצוא הגז והביאו לשמירה של 40% מהגז הטבעי בישראל מובילים היום, יחד עם תא סטודנטים מאוניברסיטת ת"א את המאבק לפיקוח על המחירים.

בשבועות האחרונים הושק קמפיין אינטרנטי שצובר תאוצה בפייסבוק תחת הכותרת: "מקסימום 3$"

לקמפיין בפייסבוק:  https://www.facebook.com/gas4israel

דיווח מישיבת ועדת הכלכלה בעניין מונופול הגז:

ח"כ שלי יחימוביץ': "ראש הממשלה מעולם לא נפגש עם ארגוני הסביבה אבל כשמדובר במחוללי יוקר המחייה ובעלי ההון הוא נפגש איתם באופן קבוע. יאיר לפיד לא נפגש פעם אחת בנושאי הגז."

ח"כ דב חנין:  "ראש הממשלה נרדם במשמרת ומפקיר משאב אדיר ויקר". "אני מאמץ את נייר העמדה של 'מגמה ירוקה'- ניהלנו בצורה כושלת את המשאב של הגז – זה מה שיצר את המונופול המסוכן של יצחק תשובה ולכן הגז נמכר ביותר מפי 2 מהמחיר המתבקש של תשואה של תשעה אחוזים, משאב הטבע שייך לתושבי המדינה, מישהו עושה עליו רווח מופקע, מישהו נרדם במשמרת – ראש הממשלה מסר משאב אדיר"

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איבישי ברוורמן: "אני דוחה את הצעת החוק לפיקוח על מחירי הגז. אני מאמין שראש הממשלה שחרט על דגלו  שהוא מאמין בקפיטליזם נאור הקיב לעמדתי ונראה במהירות איך מתקדמים".

אלעד הוכמן, רכז קשרי ממשל ב"מגמה ירוקה": "היום גילינו שסילבן שלום ומשרד האנרגיה עובדים בשביל תשובה. הורדת המחיר ליחידת גז בדולר אחג תוביל לחיסכון במיליאד שקלים למשק הישראלי ו-400 ש"ח בשנה למשפחה, הציבור לא מוכן לחכות ליאיר לפיד שייחשב את הכדאיות".

עומרי בללי, ראש תא "מגמה ירוקה באוניברסיטת ת"א ומי שהחיה מחדש את המאבק: "הגז הטבעי שייך לכולנו. אנחנו דורשים להוריד את מחירי יחידת גז ל3$ בלבד ואת החזרת השליטה על משאב הטבע שלנו. לצערנו גילינו שהדרך לתשובה עוברת באוצר: פקידים בכירים כמו אודי ניסן ויוסי אבו מעלו באינטרס הציבורי. לא נרשה לגזל הזה להמשיך- אני מודיע לסילבן שלום  ויאיר לפיד- נתראה ברחובות".