הוועדה הארצית לתכנון ובנייה דנה בהרחבת המפעלים | נענע 10

ניק קוליוחין 10/05/2015

ועדת התכנון והבנייה הארצית מתכנסת בשעות אלה בירושלים ודנה בתוכניות ההרחבה של המפעלים השונים במפרץ חיפה. תושבי העיר, פעילים סביבתיים וחברי כנסת הגיעו לשערי הוועדה על מנת למחות נגד התוכניות, על רקע פרשות זיהום האוויר שעדיין נמצאות תחת בדיקה. "מי שאכפת לו מילדי חיפה, צריך לבוא ולעצור את התוכניות האלו כבר עכשיו", אמרה חה"כ תמר זנדברג

לכתבה המקורית >>

זיהום אוויר מעל שמי חיפה

 זיהום אוויר מעל שמי חיפה   צילום: גלעד יוגב, הקואליציה לבריאות הציבור 

ועדת התכנון והבנייה הארצית מתכנסת הבוקר (ראשון) בירושלים, על מנת לקיים דיון בנושא תכנית קרקעות הצפון. התוכנית בה תדון הוועדה כוללת את הגדלת השטח עליו יושבת התעשייה הפטרוכימית, הרחבת בז"ן (בתי זיקוק לנפט) ותוכנית להקמת נמל חדש באזור חיפה. כלל התוכניות הללו זוכות להתנגדות גדולה בקרב תושבי העיר ופעילים סביבתיים שהגיעו למחות כנגדה.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, הגיע גם הוא לשבת בוועדה והודיע כי הוא יתנגד לתוכניות המוצעות. למרות הודעתו זו של יהב, חלק מתושבי עירו אינם בוטחים בו והם צפויים להגיע גם הם אל שערי הוועדה על מנת להפגין נגד התוכנית. "אנחנו לא מאמינים למניעיו של יהב, בעבר הוא תמך בתוכנית", אמרה אלה נווה, תושבת העיר חיפה שכתבה את הערעור נגד התוכנית.

לתושבי העיר חיפה שהגיעו למחות נגד התוכנית, הצטרפו גם פעילים סביבתיים רבים מארגונים שונים כ"מגמה ירוקה" ו-"גרינפיס". הפעילים מוחים מחוץ לשערי הוועדה ומחלקים עלוני הסבר לעוברים והשבים.

מחאת ההורים והילדים נגד הזיהום במפרץ חיפה

 מחאת ההורים והילדים נגד הזיהום במפרץ חיפה   צילום: חדשות 10 
גם חברת הכנסת תמר זנדברג הגיעה למקום ואמרה: "אחרי פרשיות הזיהום שאנו עדים להם ואחרי דוח המבקר שהטיל את האחריות לזיהום על המשרד להגנת הסביבה, לא ייתכן שתוכניות מסוג זה מתקדמות כאילו כלום". עוד הוסיפה זנדברג כי מי יש לעצור את התוכניות האלו כבר עכשיו.