החל מאבק הסטודנטים להקמת יערות מאכל בישראל | חדשות 0404

 

איציק וייס | 14.11.14 | חדשות 0404

לכתבה המקורית: www.mat.co.il/8es 

סטודנטים תל אביביים, פעילי "מגמה ירוקה" בקמפוס "סמינר הקיבוצים" החלו את מאבקם לקידום חקלאות בת קיימא ויקיימו סיור חשיפה ליער המאכל בקדרון. נמרוד הוכברג, ראש תא הפעילים: "השנה נוביל את הרעיון המהפכני הזה בעולם הקיימות בישראל"

היום צעדו פעילים ביער המאכל במושב קדרון כחלק מסיור היכרות לקהל הרחב.

יער המאכל הוא פרויקט אקולוגי ייחודי וחדשני, שילוב בין שיקום אקולוגי ויצירה של מערכת חקלאית בת-קיימא. היער מניב מזון אורגני ללא צורך בריסוס או בהשקייה, תוך כדיי שיקום הסביבה, וכן מספק ריאה ירוקה ומרחב ציבורי פתוח. בבסיס הרעיון של הפרויקט עומדת האמונה כי ניתן לייצר מערכת אשר תוכל לספק את צרכי האדם והטבע כאחדביסוס ביטחון תזונתי בהרמוניה עם הסביבה.

תא הסטודנטים של "מגמה ירוקה" בסמינר הקיבוצים בחר להיאבק השנה למען קידום של הקמת יערות מאכל בארץ  במטרה ליצור חגורת יערות מאכל סביב אגן הים התיכון שיהוו פתרון אלטרנטיבי, בריאותי וחסכוני להספקת מזון במאה ה-21. הסטודנטים יזמו  סיור היכרות חווייתי ולימודי , במהלכו יחשפו המבקרים  ליער המאכל והתאמתו להתיישבות עירונית ולחיים קהילתיים. במהלך השנה יפעלו הסטודנטים להקמת יער מאכל באזור גוש דן שיהווה אלטרנטיבה אקולוגית וזמינה לכל לתזונה נכונה ובריאה.

נמרוד הוכברג, ראש תא מגמה ירוקה בסמינר הקיבוצים :"צרכי האדם וסביבתו לאו דווקא צרכים לסתור אחד את השני. הפתרון: יערות מאכל- שילוב בין שיקום המערכת האקולוגית בישראל לבין יצירה של מערכת חקלאית בת קיימא. השנה נוביל את הרעיון המהפכני הזה בעולם הקיימות בישראל החל מחשיפתו לציבור ועד לחקיקה שלא רק תאפשר את השינוי בענף החקלאות אלא תחייב אותו".