החל מאבק הסטודנטים להקמת יערות מאכל בישראל | הטלוויזיה החברתית

 

 | 16.11.4 | הטלוויזיה החברתית

לכתבה המקורית : www.mat.co.il/8eS 

תא הסטודנטים של "מגמה ירוקה" בסמינר הקיבוצים בחר להיאבק השנה למען קידום של הקמת יערות מאכל בארץ כדרך לקידום חקלאות בת קיימא. את המאבק פתחו בסיור חשיפה ליער המאכל בקדרון שהתקיים ביו שישי (ה-14.11.2014). המטרה היא ליצור חגורת יערות מאכל סביב אגן הים התיכון שיהוו פתרון אלטרנטיבי, בריאותי וחסכוני להספקת מזון במאה ה-21. בסיור שהתקיים, נחשפו המבקרים ליער המאכל והתאמתו להתיישבות עירונית ולחיים קהילתיים. במהלך השנה יפעלו הסטודנטים להקמת יער מאכל באזור גוש דן שיהווה אלטרנטיבה אקולוגית וזמינה לכל לתזונה נכונה ובריאה.

kedron forestsmall

יער המאכל הוא פרויקט אקולוגי ייחודי וחדשני, שילוב בין שיקום אקולוגי ויצירה של מערכת חקלאית בת-קיימא. היער מניב מזון אורגני ללא צורך בריסוס או בהשקייה, תוך כדיי שיקום הסביבה, וכן מספק ריאה ירוקה ומרחב ציבורי פתוח. בבסיס הרעיון של הפרויקט עומדת האמונה כי ניתן לייצר מערכת אשר תוכל לספק את צרכי האדם והטבע כאחד – ביסוס ביטחון תזונתי בהרמוניה עם הסביבה.

נמרוד הוכברג, ראש תא מגמה ירוקה בסמינר הקיבוצים :"צרכי האדם וסביבתו לאו דווקא צרכים לסתור אחד את השני. הפתרון: יערות מאכל – שילוב בין שיקום המערכת האקולוגית בישראל לבין יצירה של מערכת חקלאית בת קיימא. השנה נוביל את הרעיון המהפכני הזה בעולם הקיימות בישראל החל מחשיפתו לציבור ועד לחקיקה שלא רק תאפשר את השינוי בענף החקלאות אלא תחייב אותו".

באדיבות מגמה ירוקה