הישג אדיר למגמה ירוקה במאבק לצמצום צריכת הפלסטיק בישראל!

בזכות פעילות ציבורית עיקשת וכ-20,000 מיילים שאתם שלחתם למשרד החקלאות ורשתות השיווק הגדולות, נבלמה יוזמת משרד החקלאות לאריזת פירות וירקות בפלסטיק, שאם תצא לפועל תייצר זיהום רב ופגיעה בסביבה.

אבל לצערנו המאבק עדיין לא תם. לצד הצלחת הציבור לבלום את התכנית, תגובת משרד החקלאות בכתבה (קישור בתגובות) מלמדת שלא הופנמו שם כשלי התכנית, ושהמשרד מתכוון להמשיך לקדמה ולהציע לרשת השיווק שתסכים לקחת בה חלק סכום כסף גדול יותר מיד לאחר אישור תקציב 2020.

כן, הבנתם/ן נכון,
במקום להודות שהתכנית נכשלה בגלל שהיא צפויה להגדיל את כמות פסולת הפלסטיק ולהכביד בצורה ניכרת על הטיפול בפסולת, ובמקום להפנים שהתכנית לא תואמת את רצון הציבור, משרד החקלאות מתעקש עליה ובעצם אומר לנו שאם 9.5 מיליון ₪ לא הספיקו כדי לעוור את עיני רשתות השיווק ולגרום להן להתעלם מהמחאה הציבורית, הוא מוכן להציע להן יותר.

ניכר שמשרד החקלאות עדיין לא הפנים שהגדלת הפסולת היא לא פתרון לצמצום בזבוז מזון. אנחנו האזרחים לא מעוניינים בהוספת פסולת הפלסטיק, ולא מוכנים שרשתות השיווק יקבעו לנו כמה עגבניות ומלפפונים לקנות.

הצלחת הציבור לבלום את התכנית היא הוכחה נוספת, שלנו, כחברה, יש כוח גדול לעשות שינויים בשטח, ששום החלטה אינה ״גזירת גורל״ ואנו לא קטנים מדי מכדי להשפיע. מאבקים ציבוריים עובדים, וככל שנהיה גדולים יותר ומאוחדים, כך השפעתינו תגדל!

ישראל מכורה לפלסטיק ונמצאת במקום השני בעולם בצריכת כלים חד״פ. קולנו חייב להישמע. אם הנושא חשוב גם לכם ואתם מרגישים שאתם רוצים להשפיע אבל לא יודעים מאיפה להתחיל, הצטרפו אלינו וקחו חלק במאבק החשוב הזה!

להצטרפות לתא פלסטיק תל-אביב היכנסו לטופס -> http://bit.ly/34MseV1