הפגנה מול ועידת האנרגיה – מאבק הגז | הודעה לעיתונות

"ככה בדיוק נראה ניצחון של בעלי הון פרטיים על הציבור"

 בעקבות התפטרות גילה פעילי "מגמה ירוקה" מפגינים נגד בשעה זו מול הועידה הלאומית לאנרגיה.

– בצעד דרמטי היום הודיע  אתמול הממונה על ההגבלים העסקיים דיוויד גילה כי הוא מתפטר מתפקידו. ההתפטרות מגיעה בהפתעה וכמחאה על ההפקרות של הממשלה בכל הנוגע לענף הגז הטבעי בישראל.

– ראש ממשלה שפועל לעקוף אותו דרך העברת הטיפול במונופול לקבינט המדיני בטחוני.

– משרד האוצר שפועל לעקוף אותו בהפעלת חוק ארכאי, בזמן שהלוביסטים של חברות הגז נמצאים בכל חדרובכל ועדה.

עמרי בללי, מנהל מאבק הגז מטעם "מגמה ירוקה":

"התפטרותו של גילה הינה מכה קשה במערכה מול מונופול הגז, התפטרות  שמדגישה את אזלת ידה של ממשלת ישראל בטיפול במשק האנרגיה, את ההפקרות המתמשכת ואת גזילתו של הגז הטבעי מידי הציבור, חוסר הפיקוח על המונופול ועל המחירים. כל אלו הובילו את גילה להבין את מה שאנחנו טוענים כבר מזמן- חייבים פיקוח וחייבים לתכנן מחדש את ניהולו של משק האנרגיה במדינת ישראל. משה כחלון, שר האוצר הנכנס הוא הראשון שמחובתו להבין שרק פיקוח וניהול תקין, כזה שכולל גם אותנו ולא רק את תשובה הוא שיוביל להורדת יוקר המחיה, רק תחרות אמיתית תוביל לשינוי שציבור שלם מייחל לו, אותו ציבור חייב להשמיע את קולו עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מדיי. מדובר בניצחון של חברה פרטית על מגן האינטרס הציבורי, קשה לעכל את הכוח העצום שיש למונופול נגז, לאחיזה של יצחק תשובה במוסדות השלטון ולהשפעה שלו על קבלת ההחלטות במשק".

"בזמן קריטי זה אנו פונים לשר האוצר משה כחלון ולשר הכלכלה אריה דרעי: זה הזמן שלכם לבחור: אנחנו או חברות הגז. קומו עכשיו, השמיעו קול ועצרו את הטירוף שמתרחש כאן אחרת תהיו שותפיה של ממשלה שנתנה למונופול הגז לחסל את הדמוקרטיה הישראלית"

ההפגנה היום

ההפגנה היום, קרדיט צילום: (אור לוסטינגר, ארגון "מגמה ירוקה")​