הציבור ניצח את מתווה הגז!

תודה למאות אלפי האנשים שיצאו לרחובות מידי מוצאי שבת בקור, בגשם, לכנסת, לבתי מקבלי ההחלטות, מול בתי הטייקונים, הציבור הנחוש הזה דורש להיות חלק פעיל בגיבוש המתווה החדש. נפתחה הדלת לכתוב מתווה עם הציבור ובשביל הציבור על פי העקרונות הבאים:
– פיקוח על מחיר הגז מקסימום 3$
– עצירת היצוא
– צינור שני מתמר
– חיבור המפעלים לתשתית הגז
– מעבר תחבורה ציבורית ופרטית לגז
– הליך דמוקרטי ושקוף

השופטים הם אולי חתומים על ההחלטה, אבל מאחוריה עומד ציבור גדול של אזרחים שאכפת להם, וההחלטה הזו התקבלה בזכותכם! יש לנו שנה – בואו ננצל אותה יחד. הצטרפו אלינו למאבק על עתידה של החברה הישראלית:
http://landing.green.org.il/gaz

המאבק על משאבי הגז הטבעי עלה היום מדרגה. פסילת סעיף היציבות פותחת את הדרך למתווה חדש, כזה ששומר על האינטרס הציבורי. מתווה שיכלול מחירי אנרגיה הוגנים, ישמור על הביטחון האנרגטי של מדינת ישראל, יעודד מעבר של המשק לגז טבעי במקום שימוש בדלקים מזהמים, ויביא לפיתוח המאגרים הנותרים שישמשו את אזרחי מדינת ישראל בדורות הבאים.

היום קיבלו Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו, יובל שטייניץ, אריה מכלוף דרעי Arye Machlouf Dery, משה כחלון וכל ממשלת ישראל תזכורת עבור מי הם עובדים ולמי שייכים משאבי הטבע בישראל, המאבק הזה הוא לא רק על הגז הוא על האוויר שלנו בחיפה, על ים המלח, על השטחים הפתוחים ועל החופים.

צילום: יאיר מיוחס