"יזמי הגז כבר מזמן החזירו את ההשקעה"

אלכסנדרה לוקש | 28.06.15

"הגז הטבעי יימכר במחירים מופקעים, שלא יאפשרו להוריד את מחירי החשמל ואת יוקר המחיה, להפחית את זיהום האוויר ולפתח את התעשייה בפריפריה", מזהיר מנכ"ל "מגמה ירוקה" באולפן ynet. צפו

אלפי מפגינים מחו אמש נגד אישור מתווה הגז, ואחד ממארגני ההפגנה, מור גלבוע, מנכ"ל "מגמה ירוקה", התארח באולפן ynet. "אנחנו פועלים כבר 18 שנים למען הסביבה", אומר גלבוע, "ובנושא של הגז הטבעי אנחנו מתעסקים כבר שלוש שנים. בסופו של דבר, שוק הגז הטבעי יישאר במחירים מופקעים. הגז הטבעי זאת הזכייה שלנו בלוטו, ואנחנו רוצים להנות ממנה. זה אוצר". צפו:

גלבוע הסביר כי "המחאה הגדולה היא נגד מתווה הגז, שבסופו של דבר משאיר את שוק הגז הטבעי עם מחירים מופקעים שלא יוכלו באמת לקדם את החזון שאנחנו רוצים. הגז הטבעי בסופו של דבר זה אוצר, זו הזכייה שלנו בלוטו ואנחנו רוצים להינות ממנו".

גלבוע הוסיף כי "אנחנו בעד שהיזמים והמשקיעים ירוויחו. הם כבר מזמן, אגב, החזירו את ההשקעה. יש הבדל בין להרוויח לבין קפיטליזם חזירי, כפי שאנחנו קוראים לו.

 

"הסיטואציה היא שנמצא גז טבעי בשווי של אלף מיליארד שקל – טריליון שקלים. היזמים כבר מזמן החזירו את ההשקעות שלהם ממאגר תמר, ואנחנו בעד שימשיכו להרוויח אבל בעד שהחברה והמשק הישראלי ייהנו בסופו של דבר מהגז הטבעי".