כ-200 מפגינים בתל אביב: "הגז של כולנו" | Ynet

שחר חי | 30.05.15

המפגינים, שמוחים על ההסכם המתגבש עם חברות הגז, קוראים "זה אנחנו או תשובה". פעילה במטה המאבק: "הממשלה מוכרת את משאבי הטבע"

לכתבה המקורית >>

ההפגנה בתל אביב, הערב (צילום: מוטי קמחי)

ההפגנה בתל אביב, הערב (צילום: מוטי קמחי)

  כ-200 בני אדם הפגינו הערב (שבת) בכיכר הבימה נגד ההסכם המתגבש בין הממשלה לחברות הגז. המפגינים קראו: "זה אנחנו או תשובה" ו"הון, שלטון, עולם תחתון", והניפו שלטים שעליהם נכתב: "גונבים לנו את עתיד המדינה", "הגם אתה כחלון הון שלטון? הגז של כולנו".

  אורלי בר לב, פעילת חדר המצב במאבק הגז, אמרה: "אזרחי ישראל שהגיעו לכאן היום רוצים לומר שההסכם מול חברות הגז שמגבשת הממשלה מוכר את משאבי הטבע של מדינת ישראל". לדבריה, "התפטרותו של הממונה על ההגבלים, פרופ' דיוויד גילה, היא אמירה ברורה לכך שההסכם המתגבש הוא איום ונורא ואסור שיקרה".

   (צילום: מוטי קמחי )

  (צילום: מוטי קמחי )

   

   (צילום: מוטי קמחי )

  (צילום: מוטי קמחי )

  המפגינים דורשים שקיפות באמצעות חשיפת כל הפרוטוקולים של צוות קנדל, הקמת ועדה ציבורית שקופה לקביעת עתיד משק הגז, פיקוח מיידי על מחירי הגז בגובה של מקסימום שלושה דולרים ליחידת אנרגיה, הקמה מיידית של צינור הגז השני ממאגר תמר, וחיבור המפעלים לגז, בדגש על מפעלים מהפריפריה.

  עומרי בללי, ממובילי המאבק ופעיל במגמה ירוקה, הוסיף ואמר כי "המתווה המתגבש הוא הרסני ומטרתנו לעצור את זה. אנחנו רואים פה הפקרות של העתיד האנרגטי של מדינת ישראל".

  לאחר שהפגינו בכיכר הבימה החלו המפגינים לצעוד לעבר בית דיזנגוף בשדרות רוטשילד, ושם הם יקריאו את "מגילת העצמאות האנרגטית" שבסופה נכתב: "אנחנו קמים כדי לדאוג שאוצרות הטבע של מדינת ישראל ינוצלו לטובת רווחת הכלל, וישראל תהווה דוגמה ומופת בעולם, כחזון נביאי ישראל, דוד בן גוריון ראש הממשלה הראשון, והאבות המייסדים". חלק מהמפגינים צעדו על הכביש בשדרות רוטשילד וחסמו את התנועה.