מגמה ירוקה: לא נשקוט עד שלולי התרנגולים יפסיקו… | כאן נעים

מגמה ירוקה: לא נשקוט עד שלולי התרנגולים, יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו | 28.12.15
מגמה ירוקה: לא נשקוט עד שלולי התרנגולים, יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו
ועדת הכלכלה דחתה הבוקר את ההכרעה על גורלם של 100 אלף אפרוחים; לא ניתן לקבל החלטה על רגל אחת – בייחוד כשמשרד החקלאות מסתיר נתונים ◄ ארגון מגמה ירוקה; "הניסיון לכפות שתיקה על ארגוני זכויות בעלי חיים היא שתרים על נס את קול הזעקה של אפרוח המנסה ללא להצלחה להתרחק מהפרשות שמזהמות את האוויר לנשימה שלו ושל כולנו…".
מאת: ירוק נעים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©


מגמה ירוקה: לא נשקוט עד שלולי התרנגולים, יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו | עדי אלייב ממובילות המאבק בתעשיית מזון מן החי | צילום: אתר ירוק נעים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מגמה ירוקה: לא נשקוט עד שלולי התרנגולים, יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו

הועדה לכלכלה של הכנסת שהתכנסה הבוקר (שני, ט"ז בטבת תשע"ו) בנושא העלאת מכסת הביצים לשנת 2016 על אף שהתברר, כי משרד החקלאות לא הציג נתונים. ההצבעה על הכרעת גורלם של 100 אלף אפרוחים לחיים או למוות, נדחתה למועד בלתי ידוע על ידי ח"כ איתן כבל, יו"ר הועדה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כאמור, הועדה לכלכלה, החליטה שאין נתונים מהימנים להסתמך עליהם. ליתר דיוק למשרד החקלאות יש את הנתונים "שלו"; נתונים אלו המצביעים על עלייה בצריכת הביצים. בעוד שארגון השטח האקטיביסטי, התנדבותי ולא מפלגתי, הפועל לקידום נושאי איכות הסביבה ’מגמה ירוקה’, מתבסס על הנתונים של מועצת הלול ומהם מנגד, עולה, כי חלה, דווקא; ירידה של 2.2% בצריכת הביצים; אי לכך משרד החקלאות, מתבסס על מידע שמקורו תמוה.

ח"כ איתן כבל, יו"ר הועדה לכלכלה, נעל את האסיפה ללא הצבעה. לא לפני לפני שהחלקאים הביעו תרעומת על ההצעה להרחיב את הלולים; "ולו כדי שהתרנגולת, תוכל לפרוש את כנפיה, שיציגו נתוני אמת על מצב ייצור הביצים" נאמר.

עדי אלייב, ממובילות המאבק בתעשיית מזון מן החי בארגון מגמה ירוקה, מסרה לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; "אפרוחים תמימים עלולים להיכנס למעגל ההתעללות הבלתי נסבל בידי חקלאים המסורים לערכי הבֶּצע במקום לערך החיים. הציבור, מוחה על התעללות בבעלי חיים, בייחוד כשהיא פוגעת בבריאות שלנו. לא נשקוט עד ש-לולי התרנגולים יפסיקו לזהם את הסביבה שלנו".

"פעילי סביבה ומזון מן החי ב"מגמה ירוקה" שוב לא הוזמנו לאסיפת ההצבעה – הניסיון לכפות שתיקה על ארגוני זכויות בעלי חיים היא שתרים על נס את קול הזעקה של אפרוח המנסה ללא להצלחה להתרחק מהפרשות שמזהמות את האווירלנשימה שלו ושל כולנו…". סיכמה הצעירה אלייב, ממובילות המאבק בתעשיית מזון מן החי בארגון מגמה ירוקה.