מגמה ירוקה: "משרד האנרגיה עובד בשביל תשובה" | הטלוויזיה החברתית

 

יובל ברק | 26.11.14 | הטלוויזיה החברתית

לכתבה המקורית: www.mat.co.il/8sC

אתמול יום ג', 25.11.2014, בישיבת ועדת הכלכלה בעניין מונופול הגז האשימו במגמה ירוקה את סילבן שלום ומשרד האנרגיה בעבודה בשביל תשובה ודרשו פיקוח על מחירי הגז הטבעי.

אלעד הוכמן, רכז קשרי ממשל ב"מגמה ירוקה": "היום גילינו שסילבן שלום ומשרד האנרגיה עובדים בשביל תשובה. הורדת המחיר ליחידת גז בדולר אחד תוביל לחיסכון במיליאד שקלים למשק הישראלי ו-400 ש"ח בשנה למשפחה, הציבור לא מוכן לחכות ליאיר לפיד שייחשב את הכדאיות".

כיום הגז המופקע שנקבע על ידי המונופול של החברות השותפות במאגר הגז עומד על 6$ ליחידת גז, ומתבטא במחירי חשמל גבוהים, והפחתתו תוכל לחסוך לכל משק בית מאות שקלים בשנה בתשלומי החשבונות.

ח"כ דב חנין שהשתתף בדיון אמר כי: "ראש הממשלה נרדם במשמרת ומפקיר משאב אדיר ויקר". "אני מאמץ את נייר העמדה של 'מגמה ירוקה'- ניהלנו בצורה כולשת את המשאב של הגז- זה מה שיצר את המונופול המסוכן של יצחק תשובה ולכן הגז נמכר ביותר מפי 2 מהמחיר המתבקש של תשואה של תשעה אחוזים, משאב הטבע שייך לתושבי המדינה, מישהו עושה עליו רווח מופקע, מישהו נרדם במשמרת- ראש הממשלה מסר משאב אדיר"

לעומת זאת יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איבישי ברוורמן דחה את הצעת החוק לפיקוח על מחירי הגז ואמר כי: "אני מאמין שראש הממשלה שחרט על דגלו שהוא מאמין בקפיטליזם נאור הקשיב לעמדתי ונראה במהירות איך מתקדמים".

​ישיבת ועדת הכלכלה אתמול, קרדיט צילום: "מגמה ירוקה"

בימים אלה מתחדש המאבק לשימור הפיקוח במשאב הגז ושמירה על האינטרס הציבורי: אותם הסטודנטים שהובילו את המאבק נגד ייצוא הגז והביאו לשמירה של 40% מהגז הטבעי בישראל מובילים היום, יחד עם תא סטודנטים מאוניברסיטת ת"א את המאבק לפיקוח על המחירים.

עומרי בללי, ראש תא "מגמה ירוקה" באוניברסיטת ת"א ומי שהחיה מחדש את המאבק:
"הגז הטבעי שייך לכולנו. אנחנו דורשים להוריד את מחירי יחידת גז ל3$ בלבד ואת החזרת השליטה על משאב הטבע שלנו. לצערנו גילינו שהדרך לתשובה עוברת באוצר: פקידים בכירים כמו אודי ניסן ויוסי אבו מעלו באינטרס הציבורי. לא נרשה לגזל הזה להמשיך- אני מודיע לסילבן שלום ויאיר לפיד- נתראה ברחובות".