מחאה מול שגרירות ברזיל נגד כריתת חלקים נרחבים מיערות האמזונס

ביום שישי האחרון (15/2) הצטרפנו לפעילים סביבתיים ב-50 מדינות נוספות מרחבי העולם, והפגנו מול שגרירות ברזיל נגד מדיניות ביטול ההגנות על הסביבה של הנשיא החדש, ז'איר מסיאס בולסנרו, ועל כוונתו לכרות חלקים נרחבים מיערות האמזונס לצרכי תעשיית המזון מן החי.

רוב גידולי הסויה (90%) שבגינם מתכנן בולסנרו לכרות חלקים נרחבים מיערות האמזונס מיועד להאבסת בעלי חיים בתעשיית הבשר. האיום שמאחורי מדיניות זו הוא עצום; מדובר באבדן של מקור עיקרי ליצור חמצן, הגברה של משבר האקלים, השמדה של בעלי חיים צמחיה וטבע ופגיעה איומה בתושבים ילידים. וכל זה לצורכי האבסת בעלי חיים, בתעשייה שהיא אכזרית, מזהמת ומסוכנת.

Posted by ‎מגמה ירוקה – Green Course‎ on Friday, February 15, 2019
צילום מתוך ההפגנה מול שגרירות ברזיל ביום שישי 15/2

בכתבה שפורסמה על המחאה היום (17/2) ב"מעריב" על ידי יובל בגנו, אמרה יפעת צור, מארגנת קהילתית במגמה ירוקה וממארגנות המחאה: "הסיבה העיקרית לבירוא יערות בעולם, ובאמזונס בפרט, היא גידול הסויה המשמשת לגידול בעלי חיים, והתוצאה היא הגברת ההתחממות הגלובלית. אנו קוראים לרשתות כמו מק'דונלדס וברגר קינג, שמייבאות בשר מברזיל, להפסיק זאת לאלתר, ולסייע בשמירה על הריאה הירוקה של כדור הארץ".

ביום חמישי, 21/2, פעילי "אנימלס" ותא סביבה ומזון במגמה ירוקה מאחדים כוחות למען בעלי החיים ואיכות הסביבה, בהפנינג הסברה ענק שמטרתו לחשוף את העוברים ושבים לקשר שבין אכילת מזון מן החי וכדור הארץ שלנו. הפעילות תחל בשעה 19:30 בכיכר ציון בירושלים. לפרטים נוספים ועדכונים הצטרפו לעמוד האירוע.