מפגינים מול משרדי אדריכלים בת"א | הודעה לעיתונות

"אל תהרסו את הרי ירושלים"

הבוקר (25.3.15) הפגינו פעילות מגמה ירוקה והברית לחיזוק ירושלים ושמירה על ההרים סביב לה מול משרדי האדריכלים דב קורן – המשרד המתכנן את הבניה בהר חרת שבאיזור הסטף. מוקדם יותר הפגינו הפעילים מול משרדי האדריכלים דונסקי פוירשטין המתכננים את בת הרים שבהרי ירושלים. המפגינים קוראים לאדריכלים להסיר את ידם מהתוכנית שתהרוס את הרי ירושלים ותחליש את העיר.

בחודשים הקרובים צפויות להגיע לועדות התכנון תכניות בניה ענקיות בהרי ירושלים, בסדר גודל של כ-40,000 יחידות דיור ובשטח של 18 אלף דונם, הכוללות בנייה באזור הסטף, במורדות הדסה, רכס לבן ועוד. התוכנית זוכה להתנגדות רחבה מצד גופים ירוקים כגון החברה להגנת הטבע, מגמה ירוקה, קק"ל, מועצות אזוריות מבשרת ציון ומטה יהודה בנוסף להתנגדות של ראש העיר ניר ברקת.התוכניות הן הרחבה של תוכנית ספדי, שכבר נעצרה בעבר משיקולים חברתיים וסביבתיים. על פי דוח של אורי ברששת ושות' שפורסם בחודש שעבר קיימות בתוך העיר עתודות בנייה של 60,000 יחידות דיור, מספיק כדי לענות על הביקוש לדיור.

קיים חשש שהתוכניות יקודמו בותמ"ל – ועדה שבכוחה לאשר תוך 45 יום תוכניות בנייה גדולות (של 700 יחידות דיור ומעלה) בלי לעבור את מנגנוני הביקורת, שיתוף הציבור והגופים המקצועיים הרגילים. על החלטות הועדה לא ניתן לערער לבג"ץ.

ניקול בכר, מארגנת קהילתית, מגמה ירוקה: "בנייה מחוץ לעיר לא רק תהרוס את הטבע והנוף הייחודיים, אלא תחליש את ירושלים. התוכניות מקודמות ללא שקיפות וללא שיתוף הציבור או ביקורת מקצועית. אנחנו קוראים למשרדי האדריכלים דב קורן ודונסקי פוירשטיין לא לתת יד לאסון הזה, אנחנו נחזור גם בשבוע הבא להפגין מול המשרדים עד שהם יסירו את עצמם מהתוכנית".

 

לחתימה על העצומה

לעמוד המאבק בפייסבוק