הסטת השקעות ממזהמים: האם האונ' העברית תעמוד בהבטחתה?

1,031 מוסדות אקדמיים ברחבי העולם כבר הבינו שמשבר האקלים כאן והחליטו להפסיק להשקיע בחברות דלקים פוסיליים.

בנובמבר 2017 גם אנחנו – נציגי 1,500 סטודנטים ו-14 חברי כנסת בוגרים של האוניברסיטה העברית שחתמו על עצומה בנושא – לחצנו ידיים עם נשיא האוניברסיטה, פרופ' אשר כהן. באותה פגישה הצהיר פרופ' כהן כי האוניברסיטה תסיט את ההשקעות שלה מחברות דלקים פוסיליים.

אך מה קרה מאז?! 
לצערנו, כל הבקשות הרבות לשמוע מה קורה עם התהליך נותרו ללא מענה. בנוסף לכך, בפגישה עם סמנכ"ל הכספים החדש של האוניברסיטה, מר מאיר בינג, מר בינג טען שכל מה שהיה לפניו כבר לא רלוונטי.

כמי שמתעקש להתעלם מהעבר, מר בינג ביקש שנתחיל עמו את כל התהליך מהתחלה, רק כדי שיוכל לחזור על ה-"נהיה בקשר" הקלאסי – תשובה שככל הנראה לא נאמרה עם כוונה אמתית מצד הנהלת האוניברסיטה.

אבל אולי האוניברסיטה לא רואה את המיילים שלנו? לא זוכרת את הדרישות שלנו? אולי המסר אבד בדואר?
מה דעתכם/ן?

ביום שני 6.5 בשעה 12:00 פתחנו במתחם ליד קפה עלית שבפורום (לפני מסדרון חברה) סניף דואר ממש מחוץ למשרד של נשיא האוניברסיטה המכהן, פרופ' אשר כהן, שם הגשנו לו שוב את הדרישות שלנו – ככה שהפעם אין מצב שהמסר יאבד בדרך.

אנחנו קוראים/ות לסטודנטים/יות, בוגרים/ות ואנשי קהילת האוניברסיטה העברית להצטרף למאבק ולדרוש מהאוניברסיטה העברית להצטרף לתנועת Fossil Free העולמית (מעל 1031 מוסדות, ביניהם האוניברסיטאות קמברידג', ייל, סטנפורד) ולהסיט את השקעותיה מחברות מזהמות שפוגעות בנו ובסביבה שלנו!

הצעד הבא שלנו?
בעקבות הפעילות קיבלנו תגובה מסמנכל הכספים מאיר בינג, וסמנכל האוניברסיטה ישי פרנקל עם הבטחה לעדכון בהקדם.

הצטרפו לקבוצת עדכונים בלבד של תא הסטת השקעות במגמה ירוקה -> https://chat.whatsapp.com/KwTRmEoE9ViC9Gkr2HY2s1