פעילי איכות סביבה מנעו המשך הבנייה בחוף | Ynet אשדוד

 

 

יאיר הרוש | 6.7.14 | ynet אשדוד

לכתבה המקורית: www.mat.co.il/8sY

הבוקר (יום ראשון) פעילי סביבה וחברי תנועת מגמה ירוקה כבלו את עצמם בעזרת צינורות ומנעולים לאתר הבנייה של המלון בחוף י"א באשדוד . זאת במטרה למנוע מהעובדים להיכנס לאתר. הפעילים הודיעו שלא יתפנו עד שעיריית אשדוד תורה ליזם לעצור באופן מיידי את הבנייה הלא חוקית, כך לטענתם, בחוף.

אנחנו כאן עד שבעירייה יחליטו לעצור את העבודה. לא ניתן לבנות קרוב לחוף", טענו הפעילים. שוטרים שהגיעו למקום בשעה עשר בבוקר לערך מנסים לפנות ללא הצלחה את הפעילים מהאתר.

לפני כארבעה חודשים הבחינו תושבי רובע י"א בעיר שהחלו בעבודות בנייה על חוף הים. לאחר שלדבריהם עיריית אשדוד והיזם סירבו להציג בפני התושבים את היתרי הבניה, התושבים פנו לוועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת, והצליחו להשיג את תוכניות הבנייה. התושבים טענו כי לפי התוכנית במקום מתבצעת, בניגוד לחוק החופים, בנייה במרחק של פחות מ-100 מטרים מקו המים של מלון בן 49 יחידות נופש ו-14 בריכות פרטיות על חשבון דיונות החול המוזהבות.

ארגון מגמה ירוקה, בשיתוף עם עמותת אדם טבע ודין, קבל בפני ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי ומהנדס העיר על מה שהם טוענים שהוא בנייה בלתי חוקית, אך טרם קיבלו את תגובתם בעניין.

"באתי לכאן היום יחד עם שאר הפעילים והתושבים כדי להבהיר שחוף הים הוא לא של היזם ולא של העירייה, אלא של הציבור", אמרה לידיה מורדבינקין, רכזת מגמה ירוקה באשדוד, מהפעילים שכבלו עצמם לאתר הבנייה. "אגן בגופי על החוף ולא אפסיק להיאבק עד לעצירה מוחלטת של הבנייה".

מהנדס אתר הבנייה, נתן מלמד, מסר בתגובה בשם היזם כי "העסק נעשה עם היתר כדת וכדין. אם יש למישהו כל בעיה, שיפנה לרשויות החוק ויקבל מענה לכל דבר".

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "מדובר בתב"ע מאושרת, והעבודות במקום נעשות בהיתר. העירייה לא יכולה לפעול כנגדם שהרי אין מדובר בחריגה".