פעילי סביבה קשרו עצמם לאתר הבניה בחוף הקאנטרי ומונעים את העבודות במקום | אשדוד נט

 

 

 

חן בוקר| 6.7.14 | אשדוד נט

לכתבה המקורית: www.mat.co.il/8sP

פעילי סביבה מקומיים כבולים משעות הבוקר המוקדמות בצינורות ומנעולים ליסודות אתר הבניה בחוף הקאנטרי באשדוד. הפעילים מוחים נגד הבניה במרחק של פחות מ-100 מטר מקו המים. שוטרי תחנת אשדוד במקום.

לידיה מורדבינקין, רכזת מגמה ירוקה באשדוד ,(שאנו קוראים לה – "הלוחמת הירוקה"), כבולה בחוף ומספרת:
"באתי לכאן היום יחד עם שאר הפעילים והתושבים כדי להבהיר שחוף היום הוא לא של היזם ולא של העיריה, אלא של הציבור. אגן בגופי ולא אפסיק להיאבק עד לעצירה מוחלטת של הבניה.

למה?
האמת שהקבוצה הירוקה מתנגדת מזה זמן רב לבניית המלון במיקומו הנוכחי, רק שהחוק לא עמד לצידם שכן היזמים בנו לפי ההיתר והתב"ע המאושרת במקום מזה שנים.
אמממה, עכשיו נפלה לידם ההזדמנות לעצור את הבנייה, לטענתם, מבדיקה שערכו במקום …המרחק מקו המים הוא 80 מטר ולא 100 מטר כפי שמחייב החוק ומכאן ש…ההיתר לא חוקי.

ארגון "מגמה ירוקה", בשיתוף עם עמותת "אדם טבע ודין", התריעו בפני ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי ומהנדס העיר אך טרם קיבלו את תגובתו בעניין.

על המלון:

מדובר במלון בן 49 סוויטות בגובה 8.5 מטר (2 קומות) עם 14 בריכות והוא נחשב למלון בוטיק בסגנון של מלון אגמים באילת.

נציגי היזמים מגיבים:

קבלנו היתר לפי החוק. מי שלא פועל כחוק הם אותם צעירים. הם משיגי גבול ונכנסו לשטח פרטי תוך סיכון עצמם. אין לי ביטוח על התנהלותם העבריינית. אם יש להם דרישות, שיפנו לגורמים המוסמכים לכך.

"אנו הולכים להקים את אחד מבתי המלון היפים בארץ. לשם כך גייסנו את אנשי המקצוע בעלי השמות הגדולים בישראל.

המלון שאנו בונים הוא לא על חשבון חוף הים, אלא 100 מטר מזרחית לחוף, על שטח אדמה פרטי שהיום לא משמש לכלום (אלא לעשבי שוטים), אפילו הוא לא משמש כאזור גישה.

המלון לא סוגר את החוף, להפך הוא משדרג את החופים לנוחיות התיירים וכל תושבי אשדוד. המלון נבנה לגובה 2 קומות (כמו הוילות בי"א). מי שמתנגד עושה זאת מחוסר הבנה בסיסי ומקונספירציות שנלקחו מימים רחוקים.

חבל שבמקום שהתושבים יעודדו את הפיכת אשדוד לעיר תיירות, הם יוצרים אווירה עכורה כאילו מישהו בא לגזול ולא להטיב".

החבר'ה הירוקים מצידם לא רוצים שום בנייה בסמוך לחוף הים. גם לא מלון. "בשביל מה צריך עוד מלון באשדוד?" הם שואלים. המשכורות נמוכות ואין לו כל תרומה לעיר. אם רוצים מלון…שיבנו במרכז העיר, למה בחוף?"