פרסום ראשון: התוכנית הציבורית למשק הגז הישראלי

קראו והצטרפו לתוכנית >> 

 

ברגעים אלו ממש "דנה" הממשלה במתווה הגז ה"מתוקן".

"מתוקן" שכן עדיין מדובר (כמעט) באותו מתווה איום שהוציא אותנו בהמונינו לרחובות ונפסל על ידי בג"צ. במתווה שינוי אחד – ריכוכו היחסי של סעיף היציבות. בזכות הלחץ הציבורי, המדיניות של הממשלות העתידיות לא תוכתב בידי הממשלה הנוכחית.

"דנה" שכן גם הפעם מובא המתווה להחלטת ממשלה ללא שיתוף הכנסת, ללא דיון ציבורי פתוח ושקוף, ומבלי ששרי הממשלה בחנו אף אלטרנטיבה אחרת.

לאורך כל הדרך טענו שיש אלטרנטיבה. היום אנחנו כאן להציב את האלטרנטיבה הזו.

התוכנית הציבורית למשק הגז הישראלי המוצגת כאן מראה מעבר לכל ספק שאפשר גם אחרת. שניתן לקחת את אוצר הטבע ולהשתמש בו לקידום טובת האזרחים. התכנית מהווה מסמך מדיניות אופרטיבי, מפורט ומקצועי שנכתב על ידי פעילי תנועת המחאה האזרחית.

התוכנית הציבורית למשק הגז הישראלי מכילה את הדרישות אותן דרשנו לאורך כל המחאה, לוקחת אותן צעד קדימה ומשרטטת מפת דרכים לפיתוח מקומי, רגולציה וניהול ציבורי. בנוסף למחיר מקסימום ששומר על מחירי גז הגיוניים, הגבלת הייצוא ופיתוח מאגר לוויתן לשימוש מקומי, היא מדגימה כיצד ניתן להגדיל את חלקו של הציבור ברווחים, לקדם שימוש בגז על פני פחם ותזקיקי נפט מזהמים, ובאותה נשימה לעשות שימוש ברווחי הגז כך שיטיבו אתנו, האזרחים, ויושקעו במטרות חברתיות ובמעבר לאנרגיות מתחדשות.

התוכנית הציבורית למשק הגז הישראלי תאפשר גם לאזרחי ישראל וגם לחברות הגז יציבות אמיתית. כזו שמבוססת על החוק ועל שותפות אינטרסים ולא על כיפוף ידיים כוחני. עד אז – שיצפו לאי-יציבות. גם אם המתווה יאושר היום בממשלה, המשחק רחוק מהכרעה. הממשלה יודעת זאת, החברות יודעות זאת, וגם אנחנו. ולכן נמשיך להיאבק.

רק מאבק אזרחי יעצור את שוד הגז.
קראו את התוכנית הציבורית למשק הגז והצטרפו אליה >>

הארגונים שמאחורי התוכנית: מטה מאבק הגז, מגמה ירוקה, צדק חברתי – חדר המצב, ישראל יקרה לנו, העמותה לכלכלה בת קימא, אנו, האגודה לצדק סביבתי, מרכז השל, המשמר החברתי, צלול.