צו שעה – נלחמים על החופים!

בשבועות הקרובים אחת הזירות החמות של השנים האחרונות תגיע לנקודת רתיחה, כשהתיקון לחוק החופים יעלה להצבעה במליאת הכנסת. זה הזמן שלנו להתארגן, הירשמו כאן ויחד נפעל לשמור על החופים פתוחים לכולנו!

השחיתות ומכירת החיסול של נכסי ציבור והעברתם לידיים פרטיות לא פוסחת על החופים שלנו. כ-50 תכניות בנייה שמקדמות בנייה של מגדלי יוקרה ודירות חוף, מאיימות להפוך חופים מנהריה ועד אשקלון למפלצות בטון.

חוק החופים שנחקק ב-2004 היה אמור להבטיח שהחופים ישארו פתוחים לכולנו. החוק אוסר על בנייה במרחק ה-100 מטר מקו המים ומעביר תכניות בנייה במרחק של עד 300 מ' לבחינה ציבורית. רק שבחוק יש פרצה: הוא לא חל על כ-50 תכניות שאושרו לפני כניסתו.

למעלה מעשור, אנו פועלים יחד עם קהילות ושותפים רבים ברחבי הארץ באופן עיקש להעביר את התיקון לחוק החופים. התיקון בא לסגור את הפרצה הקיימת, ולהכיל את החוק גם על התכניות הישנות. עד אז אנחנו נמשיך לראות תושבים בכל הארץ – בפלמחים, אכזיב, בצת – מתארגנים ומובילים מאבק למראה דחפורים שמנשלים אותם מחופים שלהם.

יש לנו הזדמנות לפתור את הבעיה מהשורש ולהבטיח את מעמד החופים בישראל כמשאב ששייך לעם. בחודש הקרוב נציף את מסדרונות הכנסת ואת הרחוב במטרה לרתום כמה שיותר ח"כים לקראת ההצבעה בסוף מושב החורף בחודש מרץ. זה הזמן שלנו להתארגן ולהשפיע, יחד נשמור על החופים פתוחים לכולנו!

איך אפשר לעזור?

1. חותמים על העצומה >>
2. מרימים דגל שחור לבנייה על החופים! – מיצג אנושי בחוף (15.12, 12:00 חוף בת"א- מיקום מדוייק בהמשך)
3. נרשמים כאן ומצטרפים לפעילות >>