שביתת התלמידים למען האקלים עולה שלב ושר החינוך מתעלם

מאות תלמידים ותלמידות מתנועת Strike for Future Israel הבריזו מיום הלימודים הראשון כדי להעביר לממשלת ישראל מסר חד וברור – לא חוזרים לשגרת עסקים כרגיל, כי "אם אין לעולם עתיד למה לי להיות תלמיד?"

הגענו היום עם בני ובנות הנוער לכיכר הבימה בת"א למיצג die-in מרשים בין מחברות, ספרים, קלמרים וספרי לימוד. ביום הראשון ללימודים כל אלה צריכים להיות מוכנים בתיק לקראת השיעור הראשון, אך כל עוד נבחרי הציבור ימשיכו להתייחס באדישות כלפי העתיד של ילדיהם ונכדיהם המחברות והספרים יישארו ללא שימוש.

בנוסף לאירוע המחאה בבימה, קבוצה של מספר עשרות תלמידים נסעה ללוד להיפגש עם שר החינוך, רפי פרץ. אך לצערנו שר החינוך לא חושב שמשבר האקלים הוא נושא מספיק דחוף כדי להכניס אותו לתכנית הלימודים או כדי לעצור לרגע ולהקשיב לחששות והפחדים שהתלמידים והתלמידות העלו בפניו. תגובתו של שר החינוך מאפיינת, לצערנו, נבחרי ציבור רבים ששומעים על משבר האקלים.

מחאת הנוער למען האקלים היא אחת המחאות הצודקות שקמו בשנים האחרונות. את המחאה מוביל נוער שחושש ממה יהיה מחר, שמפחד שלא יצליח להגשים את כל חלומותיו, נוער שהבין שכבר אין לו הרבה מה להפסיד. בני ובנות הנוער האלו מבינים שזה הזמן להעיר את המבוגרים ואת נבחרי הציבור, שזה הזמן לפעול במקומות בהם נבחרי הציבור מעדיפים לעצום עיניים, שזה הזמן לקחת אחריות ולצאת מאזור הנוחות. עצירת משבר האקלים דורשת מאיתנו שינויים גדולים באורח החיים שלנו ובמשק האנרגיה שלנו. הנוער שלנו מוכן לשינוי, השאלה מתי אנחנו.

אנחנו מורידים את הכובע בפני התלמידים והתלמידות ששותפים למחאה.
תודה רבה לכל המבוגרים שהגיעו לתמוך ולהביע סולידריות.

נתראה בשביתת האקלים הבינלאומית ב-20.9, עקבו אחרי Strike for Future Israel לעוד עדכונים.