הנוער הישראלי מצטרף למגמה העולמית של שביתות למען האקלים

מהרגע שבו יצאה גרטה טאנברג לשביתה הראשונה שלה באוגוסט ועד היום, עשרות אלפי תלמידות ותלמידים בכל רחבי העולם שובתים מבתי הספר במחאה וקריאה לממשלות שלהם לפעול לעצור את משבר האקלים. עכשיו גם בישראל, וביום שישי ה15.3 זה קורה.

מצורף הטקסט שכתבה ממובילות המחאה בארץ, ענבל ווסלי, תלמידת י"ב מהכפר הירוק. שתפו ועזרו להפיץ את הבשורה ולהגיע לכמה שיותר תלמידות ותלמידים ובתי ספר!

ב15.3 תלמידות ותלמידים בישראל שובתים למען האקלים

מהרגע שבו יצאה גרטה טאנברג לשביתה הראשונה שלה באוגוסט ועד היום, עשרות אלפי תלמידות ותלמידים בכל רחבי העולם שובתים מבתי הספר במחאה וקריאה לממשלות שלהם לפעול לעצור את משבר האקלים. עכשיו גם בישראל, וביום שישי ה15.3 זה קורה. מצורף הטקסט שכתבה ממובילות המחאה בארץ, Inbal Wesley, תלמידת יב׳ מהכפר הירוק. שתפו ועזרו להפיץ את הבשורה ולהגיע לכמה שיותר תלמידות ותלמידים ובתי ספר! ״אם הייתם שואלים אותי מה הבעיה הכי דחופה של האנושות כרגע- הייתי ללא ספק אומרת: משבר האקלים.זה פשוט אבסורד בעיניי שהנושא הדחוף הזה נדחק שוב ושוב מסדר היום הציבורי כאילו הוא לא בעיה שלנו. הוא לחלוטין בעיה שלנו! אני וחברים שלי החלטנו לעשות משהו לגבי זה.ההשפעות של שינויי אקלים על בני אדם, ואפילו באופן ספציפי על ישראל, הן מרחיקות לכת ובקנה מידה רחב כל כך שרובנו חשים חוסר אונים שמונע מאיתנו אפילו להתחיל לפעול.אבל העניין הוא כזה- יש כבר פתרונות.פתרונות ישימים ויעילים, והם לא ממומשים כיוון שמקבלי ההחלטות מונעים משיקולים קצרי טווח שמסכנים את העתיד (הלא רחוק בכלל) של כולנו. אנחנו חייבים להפוך את העמידה ביעדי צמצום פליטת גזי החממה במהירות ההכרחית לדרישה בסיסית מהממשלה שלנו, ולנוער יש כוח פוטנציאלי עצום להוביל את השינוי.הבחירה היא פשוטה: האם אנחנו מיישמים עכשיו את הפתרונות האפשריים? או האם אנחנו עוצמים עיניים ומאפשרים לחוסר האיזון הקיצוני לצאת לחלוטין משליטה ולפגוע בכל מה שחשוב לנו ובכל תחומי החיים שלנו?ברחבי אירופה, אוסטרליה, קנדה וארה"ב מתקיימות עכשיו מחאות ענק של נוער שדורש מהממשלות שלו לעמוד ביעדים שהתחייבו אליהם וימנעו מאתנו להגיע לנקודת האל חזור תוך 12 שנים. אני מארגנת מחאה כזאת בישראל, ואנחנו מצטרפים לשביתה כלל עולמית ב15.3.בואו נילחם על העתיד שלנו.״#schoolstrike4climate#Fridaysforfuture#climatestrike

Posted by ‎מגמה ירוקה – Green Course‎ on Wednesday, February 13, 2019

״אם הייתם שואלים אותי מה הבעיה הכי דחופה של האנושות כרגע – הייתי ללא ספק אומרת: משבר האקלים.

זה פשוט אבסורד בעיניי שהנושא הדחוף הזה נדחק שוב ושוב מסדר היום הציבורי כאילו הוא לא בעיה שלנו. הוא לחלוטין בעיה שלנו! 
אני וחברים שלי החלטנו לעשות משהו לגבי זה.

ההשפעות של שינויי אקלים על בני אדם, ואפילו באופן ספציפי על ישראל, הן מרחיקות לכת ובקנה מידה רחב כל כך שרובנו חשים חוסר אונים שמונע מאיתנו אפילו להתחיל לפעול.

אבל העניין הוא כזה – יש כבר פתרונות.
פתרונות ישימים ויעילים, והם לא ממומשים כיוון שמקבלי ההחלטות מונעים משיקולים קצרי טווח שמסכנים את העתיד (הלא רחוק בכלל) של כולנו. 

אנחנו חייבים להפוך את העמידה ביעדי צמצום פליטת גזי החממה במהירות ההכרחית לדרישה בסיסית מהממשלה שלנו, ולנוער יש כוח פוטנציאלי עצום להוביל את השינוי.

הבחירה היא פשוטה: האם אנחנו מיישמים עכשיו את הפתרונות האפשריים, או האם אנחנו עוצמים עיניים ומאפשרים לחוסר האיזון הקיצוני לצאת לחלוטין משליטה ולפגוע בכל מה שחשוב לנו ובכל תחומי החיים שלנו?

ברחבי אירופה, אוסטרליה, קנדה וארה"ב מתקיימות עכשיו מחאות ענק של נוער שדורש מהממשלות שלו לעמוד ביעדים שהתחייבו אליהם וימנעו מאתנו להגיע לנקודת האל חזור תוך 12 שנים. אני מארגנת מחאה כזאת בישראל, ואנחנו מצטרפים לשביתה כלל עולמית ב15.3. בואו נילחם על העתיד שלנו".

תלמיד? מורה? הורה? מנהלת בית ספר?
לפרטים נוספים והצטרפות למחאה
להצטרפות לעמוד האינסטגרם של המחאה