תנועת האקלים בישראל גדלה, בקריאה להכרזה על מצב חירום אקלימי

תנועת האקלים בארץ מצליחה להעיר את המדינה. שרשרת פעולות ציבוריות, שביתות תלמידים ועלייה בסיקור התקשורתי עושים את שלהם, ויותר ישראלים מתעוררים להבין שמשבר האקלים מאיים עלינו כאן ועכשיו ושאנחנו חייבים לפעול. זאת בשעה שהאדישות וההכחשה למשבר האקלים אצל נבחרי הציבור שלנו ממשיכות.

זה התחיל ב-20/9 בשביתת התלמידים למען האקלים. 1,000 תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ מחו בדרישה מהממשלה שלהם להכריז על מצב חירום אקלימי ולפעול בהתאם לדרישות דו"חות ה-IPCC.
איתם יצאו עוד 4 מיליון תלמידים ותלמידות בכ-150 מדינות בעולם בכ-5,000 מוקדי מחאה בערים שונות (!!!). בין היתר, כללה המחאה מיצג מרשים מאוד בכיכר הבימה ובמוקדים נוספים בב"ש, ת"א, ירושלים, סכנין, חיפה וחדרה.

שביתת התלמידים למען האקלים בסכנין.
שביתת התלמידים למען האקלים בירושלים.

המומנטום והשיח הציבורי המשיך גם למחאת האקלים הבינלאומית שהתקיימה ב-27/9, בצעדת מחאה גדולה בתל אביב, בה השתתפו למעלה מ-3,000 צועדים וצועדות. מחאה זו, שאורגנה על ידי ארגוני הסביבה הבולטים בישראל, זכתה להתייחסות וסיקור תקשורתי חסר תקדים – הן לפני ההפגנה והן לאחריה.

מיצג die-in בכיכר הבימה, 27/9

אבל אנחנו צריכים לעשות יותר. הכרזה ממשלתית מיידית על מצב חירום אקלימי ונקיטת צעדים צודקים ומידיים מצריכות פעולות ציבוריות והפגנות של כוח ציבורי ברחבי הארץ.

אם גם אתם מבינים שהגיע הזמן לפעול, הצטרפו אלינו למחנה אקלים – מחזירים את הכדור לידיים שלנו ב24-27 באוקטובר, בקיבוץ יגור. זאת ההזדמנות להתחבר לתנועת האקלים, לקבל כלים ולצאת לפעולה ביחד. הצטרפו אלינו לשלושה ימים מעוררי השראה בקיבוץ יגור עם סדנאות, הרצאות, מוזיקה, סרטים ופעולה ציבורית.