האנרגיות המתחדשות צפויות 'למחוץ' את הדלקים הפוסיליים

לכולם ברור שאנרגיות מתחדשות טובות יותר לסביבה, לבריאות הציבור, ובתחומים רבים נוספים. היופי והחידוש הוא שכיום, גם מבחינה כלכלית האנרגיות המתחדשות עדיפות. מדענים רבים עובדים ימים ולילות על הפיכת דרכי ייצור האנרגיה הנקייה לזולים ביותר. זאת כדי להשלים את הצד הכלכלי, בנוסף לכך שהן הכי טובות לסביבה ולבריאות.
כיום יצור אנרגיה משריפת גז 'טבעי' יותר זול משרפת פחם, והאנרגיות המתחדשות הולכות לעקוף את שניהם.
הכדאיות של המתחדשות הולכת וגדלה כך שעל פי התחזיות עד שנת 2023  אנרגיה סולרית תתחרה בהקמת תחנות כוח חדשות על גז, ועד שנת 2028 אנרגיה סולארית תגרום לסגירת תחנות כוח קיימות. בלוח זמנים של משק אנרגיה, שמתוכנן עשרות שנים קדימה, תאריכים אלה הן 'מחר בבוקר'.
נתונים אלה גרמו בין היתר, לשר האנרגיה יובל שטייניץ לקבוע יעד אשר עד שנת 2030 ישראל תתבסס אנרגטית על גז 'טבעי' ואנרגיות מתחדשות. בשנה זאת לפי התכנית השר ישראל תתבסס אנרגטית על 80% גז, ו 20% אנרגיות מתחדשות. גם התעשייה והתחבורה צריכות לעבור לגז ולמתחדשות עד שנה זאת. לדבריו הוא רוצה לאמץ בישראל את התכנית שקבעה הולנד בנושא.

בתגובה, מגמה ירוקה וגרינפיס ציינו שעדיף להשתמש באנרגיה סולרית ולא בגז שגם הוא פולט זיהום אוויר וגזי חממה. מגמה ירוקה קוראת לממש את היעד השאפתני של המשרד להגנת הסביבה: עצירת גדילת הפליטות, והגעה לייצור 35% מהאנרגיה ממקורות מתחדשים עד שנת 2030.

עד עכשיו קצב הגדילה של השימוש באנרגיה המתחדשת עבר בהרבה את התחזיות. כיום אין הצדקה כלכלית ללכת לכיוון הדלקים הפוסיליים.

זה הזמן להצטרף להאיץ את המעבר לאנרגיה נקייה !

1. חתמו על אמנת האקלים הישראלית!

2. יכולים לעזור ? כתבו לנו

| אלכסנדר סעודה, צוות להגנת האקלים, מגמה ירוקה