2011-2012- יצירת קו אוטובוס ישיר מהנגב המערבי לתל אביב

בהובלתו ערן בן נון ותא פעילי מכללת "ספיר", בשדרות בעקבות שורה של הפגנות, החתמת עצומות ורתימת האוכלוסיה האזרחית הורה מנכ"ל משרד התחבורה על הוספתו של קו ישיר משדרות לת"א שיפשר הגעה מהפרירפריה למרכז בתוך שעה. דרישתם של הסטודנטים והתושבים הייתה כי הקו יעבור בישובים: נתיבות, אופקים ושדרות ולאחר שאספו פעילי "מגמה ירוקה" 23,000 חתימות לא יכלו מקבלי ההחלטות להמשיך להתעלם והורו על הוספת הקו, למרות שהמשיכו לטעון כי הדבר לא בוצע עד כה בשל שיקולי כדאיות.

ערן בן נון, סיפר אז לYNET: " "קיבלנו שיחת טלפון נפלאה ממנכ"ל משרד התחבורה. הוא סיפר לנו שמעכשיו זה רשמי – המאבק שלנו הוכתר בהצלחה ואישרו לנו סופית קו ישיר ומהיר מאופקים, נתיבות ושדרות לתל אביב ובחזרה".

מוביל המאבק היה אביחי שלי, פעיל חברתי, תושב נתיבות, עיוור ולקוי שמיעה מלידה שרצה פשוט להגיע למקום עבודתו בת"א. המאבק הביא אותו להרבה מעבר לכך, ועל כך הוא צירף לתואר "חתן התנ"ך העולמי" גם את פרס הגלובוס הירוק.

ערן בן נון, רכז פרויקט "עושים שכונה" בעמותת "רוח חדשה" בירושלים ומתמחה במשרדו של ח"כ דב חנין סיפר: "זה לא היה עובד בלי אביחי והמעורבות של התושבים, והאמת היא שהופתענו כשמנכ"ל חברת מטרופולין הזמין אותנו להציג בפניו את התוכנית כיף לדעת שהשינוי שעשינו משפיע עד היום על חיים של אנשים ומקל עליהם".