"
אני לא מקבלת את מה שאני לא יכולה לשנות,
אני משנה את מה שאני לא יכולה לקבל
"

התכנית להכשרת מארגנות ומארגנים קהילתיים לשינוי סביבתי

מה זו תכנית ההכשרה?

מגמה ירוקה היא תנועה אזרחית דמוקרטית שורשית הפועלת לשינוי המציאות הסביבתית והחברתית בישראל.

אנחנו פועלים בדרך של מעורבות אזרחית פעילה, התארגנות קהילתית ופיתוח מנהיגות באמצעותקהילות שינוי שפועלות בכל רחבי הארץ. כל קהילת שינוי מובילה קמפיין ציבורי לשינוי מדיניות. מגמה ירוקה עומדת בחוד החנית של מאבקים סביבתיים רבים.

מה התכנית נותנת לך?
להוביל קהילה
שמשנה את העולם
חוויה עוצמתית
יותר משורה בקו"ח
לרכוש ניסיון וידע
כלים לחיים
לקבל מענק
עד 10,000
רוצה להגיש מועמדות? בחר/י את המאבק שלך
מובילים את תנועת האקלים של ישראל
מצעד האקלים 2019
מובילים את תנועת האקלים של ישראל
2016 הייתה השנה החמה שנמדדה מאז ומעולם. 20-30 שנה מהיום, הילדים שלנו ישאלו אותנו: "על מה חשבתם? מה עשיתם? לא שמעתם מה הקהילה המדעית בכל העולם התריעה מפניו?" שינוי אקלים קיצוניים כבר גורמים לבעיות הרסניות בכל העולם. נקרא לממשלת ישראל לאמץ מדיניות שאפתנית לשמירה על האקלים.
מחאת הנוער
מחאת הנוער
מחאת הנוער
ים וחופים
ים וחופים
סוגרים את בתי הזיקוק בחיפה
סוגרים את בתי הזיקוק בחיפה
גומלות את ישראל מפלסטיק חד פעמי
גומלות את ישראל מפלסטיק חד פעמי
מה זה אומר לארגן קהילה במגמה ירוקה?
להוביל קהילה
שמשנה את העולם
המארגנות והמארגנים הקהילתיים הם אלו שלוקחים את ההובלה והאחריות על הובלת הקמפיין הציבורי. תפקידם לגבש קבוצה רתומה ומחויבת, הפועלת בנחישות על מנת לקדם שינוי סביבתי בנושא אותו בחרו להוביל.
חוויה עוצמתית
יותר משורה בקו"ח
ההשתתפות בתכנית היא חוויה עוצמתית ומעצבת, הרבה מעבר לשורה בקורות חיים. המארגנים זוכים בהכשרה מקצועית הכוללת סמינרים עיוניים לצד למידה מעשית (On-the-Job Training), בתוכה ליווי וחניכה אישית על ידי הצוות המקצועי המנוסה של הארגון.
לרכוש ניסיון וידע
כלים לחיים
בתכנית תרכשו ידע וניסיון מקצועי בהובלת קבוצה והובלת קמפיין לשינוי חברתי ותיהנו מהיכרות מבפנים עם המרחב הפוליטי ותנועת השינוי בישראל. תלמדי כלים פרקטיים כמו מיומנויות ברתימה והנעה לפעולה, תכנון אסטרטגי והובלה של קמפיין לשינוי חברתי, כלים להשפעה על מקבלי החלטות, עבודה עם התקשורת ועוד.
לקבל מענק
עד 10,000
משתתפי התכנית מקבלים מענק הצטיינות בגובה מקסימלי של 22,000 לשנתיים: סכום מקסימלי של 10,000 ₪ בשנה הראשונה וסכום מקסימלי של 12,000 ₪ לממשיכים לשנה השנייה. גובה המענק נקבע בהתאם לרמת המחויבות והיקף הפעילות בשטח.
אם בוער בך הרצון והתשוקה לחולל שינוי ואת מאמינה שיש בך את מה שדרוש - מגמה ירוקה תיתן לך את הכלים להיות כל מה שאת יכולה להיות.
להיות מארגן קהילתי במגמה ירוקה זו חוויה עוצמתית
הרבה יותר משורה בקורות חיים
נעה פינטו
מארגנת קהילתית
תא באר שבע, 2017-2018
ממובילות המאבק לחיזוק ערי הנגב

"הלוואי שכל מי שרוצה לשנות משהו במדינה היתה עוברת דרך תכנית המארגנים של מגמה ירוקה. זו הזדמנות ללמוד כלים פרקטיים, וגם לפעול לשינוי מציאות בפועל, כשסביבך רשת התמיכה הטובה ביותר שאפשר לחשוב עליה, ברמה המקצועית וברמה האנושית. החוויה שלי כמארגנת קהילתית היתה אינטסיבית ומלמדת, וסיימתי אותה עם התחושה שלא רק שהובלנו קמפיין מרשים, שהוביל לשינוי ממשי, אלא גם שיש לי ביד את הכלים לארגן קהילה ולשנות מציאות בכל תחום שאבחר.

מארגן קהילתי
תא אוניברסיטת ת"א 2016-2018, ממוביל המאבק לאנרגיה סולארית

בשנתיים שלי כמארגן קהילתי, עברתי חוויות מגוונות, הצלחות רבות ומשברים, אבל בעיקר קיבלתי את ההבנה שבמאמץ משותף, עקביות ורתימת שותפים אפשר להצליח ולהגשים את הדברים שחשובים לנו, גם אם נראים רחוקים וכמעט בלתי אפשריים להשגה.

הדר מלכה מגמה ירוקה מארגנים קהילתיים
פעילה ומארגנת קהילתית
תא סביבה ומזון, 2017-2018
ממובילות המאבק לצמצום תעשיית מזון מן החי

החיבור שלי לנושא הסביבתי היה מידי, ומכאן גם חיפשתי את המקום בו מתאים לי לפעול ולנסות להשפיע, ולא יכולתי לבחור יותר טוב. מגמה ירוקה היא ארגון שמורכב מאנשים חדורי מוטיבציה, יוזמים, דבקים במטרה, נחושים ולא מוותרים. נתנו בי אמונה, כלים לדרך בתחומים כמו דוברות ותקשורת, קשרי ממשל ודיגיטל, ועברתי תהליך למידה של מנהיגות כפי שמגמה ירוקה תופסת אותה - כשמהטרה היא להיות מנהיג, שמעודד אחרים להיות מנהיגים. התהליך והחוויה של להיות מארגנ/ת קהילתי/ת טומן בחובו שפע של חוויות מעניינות, מלמדות ומעוררות השראה שאקח איתי הלאה לחיי.

איך מגישים מועמדות לתוכנית?
פשוט ממלאים את הטופס כאן

למידע נוסף ניתן לפנות לדפנה ברנקל, רכבת התוכניות למנהיגות

ב-[email protected]

*התכנית פתוחה לצעירים וסטודנטים מכל רחבי הארץ, גם במקומות בהם לא פועלים עדיין תאים של הארגון.

**יתרון לסטודנטים/ות בעלי רקע של פעילות במגמה ירוקה ובעלי יתרת לימודים של שנתיים.

***רק פניות מתאימות תענינה.