אני לא מקבלת את מה שאני לא יכולה לשנות,
אני משנה את מה שאני לא יכולה לקבל

התכנית להכשרת מארגנות ומארגנים קהילתיים לשינוי סביבתי

ההזדמנות שלך
להוביל קהילה
שמשנה את העולם
חוויה עוצמתית
יותר משורה בקו"ח
לרכוש ניסיון וידע
כלים לחיים
לקבל מלגה
עד 10,000
וואלה? רוצים לשמוע עוד!
מגמה ירוקה
אין מציאות שאי אפשר לשנות

מגמה ירוקה היא תנועה אזרחית דמוקרטית הפועלת לשינוי המציאות הסביבתית והחברתית בישראל.

אנחנו פועלים בדרך של מעורבות אזרחית פעילה, התארגנות קהילתית ופיתוח מנהיגות באמצעות באמצעות 15 קהילות שינוי שפועלות בכל רחבי הארץ ומקדמות את הנושאים הסביבתיים-חברתיים הכי בוערים במדינה.

הפעילות במגמה ירוקה מובלת על-ידי השטח

מגמה ירוקה הינה תנועה שורשית (grass-roots), בה פעילי ופעילות התנועה בוחרים את נושאי המאבקים ואופני הפעולה השונים. אנו פועלים ב-15 תאים בקמפוסים וקהילות ברחבי הארץ, כשכל תא מוביל קמפיין ציבורי לשינוי מדיניות.

מגמה ירוקה עומדת בחוד החנית של מאבקים סביבתיים רבים. מה היית רוצה להוביל?

חיזוק ערי הנגב
חיזוק ערי הנגב
מילים ריקות על ציונות מתרגמות להקמה יקרה של יישובים עם ועדות קבלה, והזנחה של האוכלוסייה בערי הדרום. בניגוד לחוות דעת מקצועיות ועמדת ראשי הערים בנגב, מדיניות הממשלה יוצרת פריפריה בתוך פריפריה, מעמיקה את הפערים החברתיים, ועימותים כוחניים עם יושבי הנגב הבדואים. יחד עם תושבי הנגב נפעל לעצירת התכניות הללו ולחיזוק האוכלוסייה המקומית.
שומרים על החופים
שומרים על חופים פתוחים וים נקי
האם אנחנו מוכנים למסור את החופים שלנו לטובת בנייה של מלונות ודירות יוקרה? נמאס לך מהזרמה בלתי פוסקת של ביוב ופלסטיק לים? ים המלח הולך ומתייבש וחייבים לעשות משהו לגבי זה? החופים והים שלנו עומדים בפני איומי זיהום ובנייה. זה הזמן לפעול למען החופים - משאירים את החופים פתוחים לציבור ועל הים נקי מזיהום.
בונים את תנועת האקלים של ישראל
בונים את תנועת האקלים של ישראל
2016 הייתה השנה החמה שנמדדה מאז ומעולם. 20-30 שנה מהיום, הילדים שלנו ישאלו אותנו: "על מה חשבתם? מה עשיתם? לא שמעתם מה הקהילה המדעית בכל העולם התריעה מפניו?" שינוי אקלים קיצוניים כבר גורמים לבעיות הרסניות בכל העולם. נקרא לממשלת ישראל לאמץ מדיניות שאפתנית לשמירה על האקלים.
צמצום זיהום האוויר מתעשיות מזהמות
צמצום זיהום האוויר מתעשיות מזהמות
החברות המזהמות בישראל - כי"ל, בז"ן, רותם אמפרט, מפעלי ים המלח מייצאות את רוב התוצרת שמופקת במפעלים שלהן לחו"ל בזמן שזיהום האוויר והים הנגרמים כתוצאה מכך גורמים לנו לחלות. משפ' עופר קוצרת רווחים על חשבון הבריאות שלנו. דורשים אוויר נקי עכשיו!
תחבורה ציבורית כזכות בסיסית
תחבורה ציבורית כזכות בסיסית
מדי שנה נוספים כ-400,000 כלי רכב פרטיים לכבישים בישראל, מה שמעכב אותנו בהגעה ללימודים, ולעבודה, וזאת עקב פקקים המשכים שעות ארוכות. בנוסף לכך, ריבוי כלי הרכב הפרטיים גורם לתאונות דרכים וזיהום אוויר גבוה. אנו דורשים משר התחבורה לאמץ את תכנית החירום הלאומית לתחבורה.
משבר האקלים - לא בצלחת שלי
משבר האקלים - לא בצלחת שלי
הקשר בין סביבה לבעלי חיים הוא קשר הדוק: הם הראשונים להיפגע מכל פגיעה בסביבה. הם נחנקים מהפסולת שלנו ומשלמים את המחיר הגבוה ביותר על ההתנהלות הסביבתית הבלתי אחראית שלנו. תעשיית המזון מן החי, שפוגעת כל כך בבעלי החיים, היא גם התעשייה המזהמת ביותר מכל הבחינות - זיהומי אוויר, קרקע ומים, ייצור פסולת, בזבוז משאבים ופגיעה במינים ביולוגיים.
מה זה אומר לארגן קהילה במגמה ירוקה?
להוביל קהילה
שמשנה את העולם
המארגנות והמארגנים הקהילתיים הם אלו שלוקחים את ההובלה והאחריות על הובלת הקמפיין הציבורי. תפקידם לגבש קבוצה רתומה ומחויבת, הפועלת בנחישות על מנת לקדם שינוי סביבתי בנושא אותו בחרו להוביל.
חוויה עוצמתית
יותר משורה בקו"ח
ההשתתפות בתכנית היא חוויה עוצמתית ומעצבת, הרבה מעבר לשורה בקורות חיים. המארגנים זוכים בהכשרה מקצועית הכוללת סמינרים עיוניים לצד למידה מעשית (On-the-Job Training), בתוכה ליווי וחניכה אישית על ידי הצוות המקצועי המנוסה של הארגון.
לרכוש ניסיון וידע
כלים לחיים
בתכנית תרכשו ידע וניסיון מקצועי בהובלת קבוצה והובלת קמפיין לשינוי חברתי ותיהנו מהיכרות מבפנים עם המרחב הפוליטי ותנועת השינוי בישראל. תלמדי כלים פרקטיים כמו מיומנויות ברתימה והנעה לפעולה, תכנון אסטרטגי והובלה של קמפיין לשינוי חברתי, כלים להשפעה על מקבלי החלטות, עבודה עם התקשורת ועוד.
לקבל מלגה
עד 10,000
משתתפי התכנית מקבלים מענק הצטיינות בגובה מקסימלי של 22,000 לשנתיים: סכום מקסימלי של 10,000 ₪ בשנה הראשונה וסכום מקסימלי של 12,000 ₪ לממשיכים לשנה השנייה. גובה המענק נקבע בהתאם לרמת המחויבות והיקף הפעילות בשטח.
אם בוער בך הרצון והתשוקה לחולל שינוי ואת מאמינה שיש בך את מה שדרוש - מגמה ירוקה תיתן לך את הכלים להיות כל מה שאת יכולה להיות.
להיות מארגן קהילתי במגמה ירוקה זו חוויה עוצמתית
הרבה יותר משורה בקורות חיים
מארגנת קהילתית
תא חופים 2017-2018, ממובילות המאבק לתיקון חוק החופים
הצטרפתי למגמה ירוקה כי בער בי הצורך להשפיע על המציאות הסביבתית כבר הרבה מאוד זמן, וכשהגעתי,הבנתי שמצאתי מסגרת מדהימה שמאפשרת לי ליזום ולהשפיע בנושאים שחשובים לי, לקחת רעיון, להפוך אותו למטרה, לפעול עם קבוצת אנשים נחושים ולגרום לזה לקרות. מגמה ירוקה היא מרחב מאפשר הנותן כלים, הזדמנויות וליווי מקצועי מאנשים מעוררי השראה.
מארגן קהילתי
תא אוניברסיטת ת"א 2016-2018, ממוביל המאבק לאנרגיה סולארית
בשנתיים שלי כמארגן קהילתי, עברתי חוויות מגוונות, הצלחות רבות ומשברים, אבל בעיקר קיבלתי את ההבנה שבמאמץ משותף, עקביות ורתימת שותפים אפשר להצליח ולהגשים את הדברים שחשובים לנו, גם אם נראים רחוקים וכמעט בלתי אפשריים להשגה.
פעילה ומארגנת קהילתית
בתא גבעת רם, האונ' העברית, בשנים 2016-2018
בשנה האחרונה רכשתי כלים שלא הייתי מקבלת בשום ארגון. למדתי להוביל ולנהל קמפיין, לתכנן לזמן הארוך אך בו זמנית להגיב לדינמיקה המשתנה, לחזק קשרים בקהילה ולהילחם על האמונה שלי. מגמה ירוקה נתנה לי את החופש המוחלט לפעול ולקדם את האג'נדה שלי בעצמי תוך כדי שהיא העניקה לי תמיכה וסיוע בכל. לא יכולתי לבקש סביבת עבודה יותר מדרבנת, חדורת מוטיבציה, אקטיבית ותומכת מזו. במגמה ירוקה למדתי שאם יש חלום - צריך פשוט לבצע אותו.
איך מגישים מועמדות לתוכנית?
פשוט ממלאים את הטופס כאן
למידע נוסף ניתן לפנות ללידיה מורדבינקין, רכזת התוכנית למנהיגות סביבתית
ב-[email protected] או 054-3703544
*התכנית פתוחה לצעירים וסטודנטים מכל רחבי הארץ, גם במקומות בהם לא פועלים עדיין תאים של הארגון.
**יתרון לסטודנטים/ות בעלי רקע של פעילות במגמה ירוקה ובעלי יתרת לימודים של שנתיים.
***רק פניות מתאימות תענינה.
icons by https://icons8.com