להם יש את הכסף. לנו יש את האנשים.
זה הזמן שלנו לפעול.
התכנית להכשרת מארגנות ומארגנים קהילתיים לשינוי סביבתי
ההזדמנות שלך
להוביל קהילה
שמשנה את העולם
חוויה עוצמתית
יותר משורה בקו"ח
לרכוש ניסיון וידע
כלים לחיים
לקבל מלגה
עד 10,000
וואלה? רוצים לשמוע עוד!

ההרשמה לתכנית להכשרת מארגנות ומארגנים קהילתיים לשנת תשע"ח נסגרה. ההרשמה תפתח מחדש בקיץ.

אל תתנו לזה לעצור אתכם מלפעול - הרשמו עכשיו לתכנית המתמחים בקמפיינים לשינוי סביבתי והצטרפו לתא הפעילים של מגמה ירוקה הקרוב לביתכם.

מגמה ירוקה
כאן עושים שינוי
מגמה ירוקה הינה תנועה אזרחית דמוקרטית של סטודנטיות וסטודנטים הפועלת לשינוי המציאות הסביבתית והחברתית בישראל. אנו פועלים בדרך של עידוד מעורבות אזרחית פעילה, התארגנות והנעה לפעולה של קהילות ויחידים בחברה, ומאמינים במחאה לא-אלימה כאמצעי התנגדות מול גורמי הכוח בחברה הישראלית.
הפעילות במגמה ירוקה מובלת על-ידי השטח
מגמה ירוקה הינה תנועה שורשית (grass-roots), בה פעילי ופעילות התנועה בוחרים את נושאי המאבקים ואופני הפעולה השונים.
אנו פועלים ב-17 תאים בקמפוסים וקהילות ברחבי הארץ, כשכל תא מוביל קמפיין ציבורי לשינוי מדיניות.
בונים את תנועת האקלים של ישראל
הקרב הגדול של דורנו
2016 הייתה השנה החמה שנמדדה מאז ומעולם. 20-30 שנה מהיום, הילדים שלנו ישאלו אותנו: על מה חשבתם? מה עשיתם? לא שמעתם מה הקהילה המדעית בכל העולם התריאה מפניו?" שינוי אקלים קיצוניים כבר גורמים לבעיות הרסניות בכל העולם. נקרא לממשלת ישראל לאמץ מדיניות שאפתנית לשמירה על האקלים.
עצירת קידוחי הנפט ברמת הגולן
עולה לנו בבריאות
ברמת הגולן היפיפייה, חברות אמריקאיות משתמשות בטכנולוגיות אגרסיביות לשאיבת נפט שעלולות לגרום לנזק בלתי הפיך לטבע המיוחד, לזיהום כבד במי השתייה שלנו, ולפגיעה קשה באוכלוסייה באזור. יחד עם התושבים נפעל לעצירת הקידוחים, ולאיסור הטכנולוגיות הללו שהוצאו מחוץ לחוק במדינות רבות ברחבי העולם.
Fossil Free - השקעות אחראיות
השקעות אחראיות - זה הכסף שלנו!
ידעת שהפנסיה שלך ממנת את זיהום האוויר במפרץ חיפה? הטייקונים הגדולים במשק משתמשים בכסף שלנו למימון תעשיות שפוגעות בבריאות שלנו ובעתידנו. יחד עם תנועת Fossil Free העולמית, אנו קוראים למוסדות האקדמיים להסיט את השקעותיהם מדלקים מזהמים, וקוראים להקמת קרן פנסיה להשקעה אחראית.
שומרים על החופים
חופים פתוחים לכולנו או חופים סגורים לעשירים בלבד?
האם אנחנו מוכנים למסור את החופים שלנו לטובת בנייה של מלונות ודירות יוקרה? חברות נדל"ן ובעלי אינטרסים בדרך לקידום עשר תוכניות בניה ישנות שמאיימות להשאיר כל אזרח במדינת ישראל עם 13 מ"מ חוף. יחד נפעל להעברת התיקון לחוק החופים ששומר על החופים פתוחים לכולנו.
חיזוק ערי הנגב
יישובים פרבריים לעשירים בלבד או דיור, חינוך, בריאות ותעסוקה לתושבי הנגב?
מילים ריקות על ציונות מתרגמות להקמה יקרה של יישובים עם ועדות קבלה, והזנחה של האוכלוסייה בערי הדרום. בניגוד לחוות דעת מקצועיות ועמדת ראשי הערים בנגב, מדיניות הממשלה יוצרת פריפריה בתוך פריפריה, מעמיקה את הפערים החברתיים, ומובילה לעימותים כוחניים עם יושבי הנגב הבדואים. יחד עם תושבי הנגב נפעל לעצירת התכניות הללו ולחיזוק האוכלוסייה המקומית.
מאבקים נוספים
מגמה ירוקה עומדת בחוד החנית של מאבקים רבים
מגמה ירוקה עומדת בחוד החנית של המאבק לאוויר נקי במפרץ חיפה, קידום תחבורה ציבורית כזכות בסיסית, הזכות לדיור תוך שמירה על השטחים הפתוחים, המאבק בשוד הגז הטבעי ומשאבי הטבע בישראל ומאבקים נוספים. מעוניינ/ת להוביל אחד מאלה או מאבק אחר?
מה זה אומר לארגן קהילה במגמה ירוקה?
להוביל קהילה
שמשנה את העולם
המארגנות והמארגנים הקהילתיים הם אלו שלוקחים את ההובלה והאחריות על הובלת הקמפיין הציבורי. תפקידם לגבש קבוצה רתומה ומחויבת, הפועלת בנחישות על מנת לקדם שינוי סביבתי בנושא אותו בחרו להוביל.
חוויה עוצמתית
יותר משורה בקו"ח
ההשתתפות בתכנית היא חוויה עוצמתית ומעצבת, הרבה מעבר לשורה בקורות חיים. המארגנים זוכים בהכשרה מקצועית הכוללת סמינרים עיוניים לצד למידה מעשית (On-the-Job Training), בתוכה ליווי וחניכה אישית על ידי הצוות המקצועי המנוסה של הארגון.
לרכוש ניסיון וידע
כלים לחיים
בתכנית תרכשי ידע וניסיון מקצועי בהובלת קבוצה והובלת קמפיין לשינוי חברתי ותהני מהיכרות מבפנים עם המרחב הפוליטי ותנועת השינוי בישראל. תלמדי כלים פרקטיים כמו מיומנויות ברתימה והנעה לפעולה, תכנון אסטרטגי והובלה של קמפיין לשינוי חברתי, כלים להשפעה על מקבלי החלטות, עבודה עם התקשורת ועוד.
לקבל מלגה
עד 10,000
משתתפי התכנית מקבלים מענק הצטיינות בגובה מקסימלי של 22,000 לשנתיים: סכום מקסימלי של 10,000 ₪ בשנה הראשונה וסכום מקסימלי של 12,000 ₪ לממשיכים לשנה השנייה. גובה המענק נקבע בהתאם לרמת המחויבות והיקף הפעילות בשטח.
אם בוער בך הרצון והתשוקה לחולל שינוי ואת מאמינה שיש בך את מה שדרוש - מגמה ירוקה תיתן לך את הכלים להיות כל מה שאת יכולה להיות.
להיות מארגן קהילתי במגמה ירוקה זו חוויה עוצמתית
הרבה יותר משורה בקורות חיים
מארגן קהילתי
תא יערות מאכל 2014-16
להיות מארגן קהילתי זו הההזדמנות שלי להיות אקטיבי ביצירה של המציאות והחיים בישראל ובעולם, ויחד עם זה גם להגשים את עצמי בצורות שלא תיארתי לפני. . הרפתקה אחת גדולה וחוויה מעצימה שמעצבת אותי ופותחת לי אפיקי התפתחות לא רגילים.
מארגנת קהילתית
תא באר שבע לשנת 2015-16
קיבלתי את ההחלטה לצאת מאזור הנוחות שלי, ומאז לא חזרתי לשם. אם לא נעז, לא ניזום, לא נסמוך על עצמנו ועל שיקול הדעת שלנו - לעולם לא נצליח באמת לחולל שינוי. בשנה האחרונה זכיתי להיות ראשונה בין שווים בקבוצה מדהימה שיחד איתם צעדתי אל תוך מסע של עשייה ושינוי אמיתי.
מארגן קהילתי
תא הר הצופים 2015-17
תהליך בו אנחנו מתחילים כהזויים, בודדים ולא הגיוניים, ופתאום אנחנו מגלים שאנחנו במרכז. ארגון קהילתי נתן לי הזדמנות לאתגר את עצמי ביכולת להניע אחרים, להתבטא ולהפוך מחשבות למעשים. בשבילי, זה להחזיר את האמונה בכוח של האדם הפשוט, החברה והאזרחים במדינה, ולהדביק גם אחרים באמונה הזו.
איך מגישים מועמדות לתוכנית?
פשוט ממלאים את הטופס כאן
*התכנית פתוחה לצעירים וסטודנטים מכל רחבי הארץ, גם במקומות בהם לא פועלים עדיין תאים של הארגון.
**יתרון לסטודנטים/ות בעלי רקע של פעילות במגמה ירוקה ובעלי יתרת לימודים של שנתיים.
למידע נוסף ניתן לפנות ללידיה מורדבינקין, רכזת התוכנית למנהיגות סביבתית
ב-[email protected] או 054-3703544
icons by https://icons8.com