תא ארצי – המלווים המקצועיים

 

התא הארצי הוא צוות המטה של העמותה. התא הארצי נותן תמיכה, הכוונה וסיוע לפעילות התאים ברחבי הארץ. חברי התא הארצי הינם בעלי נסיון מקצועי בתחומם ובעלי רקע מגוון בעשייה סביבתית.

 

מור גלבוע
מנכ"ל
בעל תואר ראשון בסוציולוגיה ומדעי הרוח ותואר שני במנהל עסקים. הגעתי למגמה ירוקה, לפני מעל 5 שנים, אחרי שהובלתי את מאבק התושבים בתל אביב להנמכת כיכר דיזנגוף. אז הבנתי כמה כוח יש לאזרחים כשהם פועלים ביחד כדי לקדם נושא שחשוב להםן. הגעתי למגמה מאוהב באקטיביזם ומאז האהבה הזאת רק גדלה ומתחזקת יחד עם האמונה שרק פעילות אזרחית, חכמה ונחושה תייצר את השינוי הסביבתי – חברתי שכולנו מייחלים לו.
להמשך קריאה >אודות כתבה מור גלבוע
מיכל שוקרון
קמפיינרית ארצית
בעלת תואר במנהל עסקים ועיתונאות כתובה, לומדת קורסים של תאטרון פלייבק ואימפרוביזציה. התחלתי בתור פעילה צלמת בחיפה ועם השנים עברתי מאחורי המצלמה לקדמת הבמה. הפכתי להיות הדוברת ארצית של הארגון, נבחרתי להיות אחת מ100 המשפיעים של דה-מרקר. והיום אני הקמפיינרית הארצית של מגמה ירוקה ומלווה 16 קבוצות פעילים. מודה לארגון שמאפשר לי לבטא את עצמי במלוא עוצמתי.
להמשך קריאה >אודות כתבה מיכל שוקרון
מיטל שפר
מנהלת דיגיטל
בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. תמיד הרגשתי "קריאה" לפעילות חברתית, עד שהגעתי למגמה לא ידעתי כמה. הצטרפתי לקבוצת אנשים מעוררי השראה. בהתחלה כפעילה, אחרי זה רכזת, ולבסוף הצטרפתי לתא ארצי. היום אני מנהלת את תחום הניו מדיה. שמחה להיות חלק מארגון שמוביל שינוי עם יוזמה, יצירתיות ואידאולוגיה, ארגון של אנשים שאכפת להם.
להמשך קריאה >אודות כתבה מיטל שפר
אלי בריף
מלווה מארגנים קהילתיים
בעל תואר ראשון במדעי הסביבה. התחלתי לפעול במגמה ירוקה כסטודנט בתל חי, שם קדמנו תחבורה ציבורית לטובת הסטודנטים והתושבים, שמרנו על פארק הזהב, ליבה הפועם של קרית שמונה ונלחמנו לשמור על השטחים הפתוחים, הדמוקרטיה, ותכנון אחראי על ידי פעילות חסרת פשרות לעצירת רפורמה הולילנד. היינו חלק פעיל במאהל המחאה בקרית שמונה שהעניק הרבה תקווה. מאמין כי אופטימיות מובילה למחאה, ותסיסה מייצרת יין.
להמשך קריאה >אודות כתבה אלי בריף
אלעד הוכמן
רכז קשרי ממשל
אני אלעד הוכמן ואני מכור! אני מכור לנקודת ההשפעה אני מכור לשינוי חברתי וסביבתי! במגמה ירוקה מצאתי את השותפים שמאפשרים לי להיות בצומת קבלת ההחלטות החשוב ביותר בארץ – כנסת ישראל. ביחד עם פעילים ופעילות ברחבי הארץ אנחנו מביאים את הקול הייחודי שלנו האזרחים לכנסת.
להמשך קריאה >אודות כתבה אלעד הוכמן
אנה בר אור
רכזת תוכניות מנהיגות
תואר ראשון רב תחומי בגאוגרפיה פוליטיקה וממשל וכלכלה מאוניברסיטת בן גוריון, תואר שני MBA במנהל עסקים ומנהיגות חברתית. בתיכון ראיתי את כביש חוצה ישראל נסלל באזור שבו גדלתי. הגבעות השקטות נחתכו ע"י אספלט ורעש. הרגשתי שאני חייבת לפעול כדי שדברים כאלה לא ימשיכו לקרות. את מגמה ירוקה גיליתי בלימודי במכון הערבה. ריכזתי שנתיים את התא באונ' בן גוריון, וריכזתי את תכניות ההכשרה למארגנים הקהילתיים והמתמחים בקמפיינים לשינוי סביבתי. היום מלווה מארגנים קהילתיים. מאמינה ששינוי מדיניות נחוץ כדי להגיע לחזון של חיים סביבתיים יותר.    
להמשך קריאה >אודות כתבה אנה בר אור
עומרי בללי
רכז תכניות מנהיגות וקשרי קהילה
תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות, אוניברסיטת תל אביב. מגמה ירוקה היא המקום בו מוצאים שותפים לדרך, המקום שנותן לך את הפלטפורמה הטובה ביותר להובלת שינוי. המאבק במונופול הגז הוא לא פחות ממבחן לאומי לריבונות העם. עלינו לשאול את עצמנו האם נרשה להון לרמוס את היכולת שלנו להשפיע, ולרוקן את המדינה ממשאביה על חשבון עתיד הדורות הבאים. זה מאבק על התודעה, ועל בניית כוח אזרחי שלוקח אחריות על גורלו. 
להמשך קריאה >אודות כתבה עומרי בללי
שרונה גז
רכזת בוגרים
בעלת תואר ראשון בגאוגרפיה ופיתוח סביבתי. אני אקטיביסטית אופטימית. הגעתי למגמה ירוקה כי לא יכולתי לשבת יותר בכורסה. על השאלה למה לעשות שינוי סביבתי יכולתי לענות רק ב"למה לא?". את ילדותי ליוו כתבות על התחממות כדור הארץ, ובין טיולים בכל רחבי הארץ בתנועת הנוער ובידיעה שאין לי ארץ אחרת, הבנתי שגם אין טבע אחר. יש אותנו, את החברה סביבנו, ואת הדרך בה אנחנו מתייחסים לכדור עליו אנחנו חיים.
להמשך קריאה >אודות כתבה שרונה גז
לידיה מורדבינקין
רכזת קשרי תומכים
מוזיקאית ואקטיביסטית. את מגמה ירוקה הכרתי במהלך השירות הלאומי שלי ב"חיים וסביבה" ובהפגנות המחאה החברתית ב-2012, ומיד התאהבתי. משם נבחרתי להיות רכזת באשדוד, והקמתי את התא הקהילתי הראשון במגמה ירוקה, קידמתי מאבקים בנושאי בריאות הציבור, תחבורה ציבורית וחופים, ואף נקשרתי עם כמה מחברי כדי להציל את חוף יא' באשדוד מבניה.
להמשך קריאה >אודות כתבה לידיה מורדבינקין
יערה פרץ
מלוות מארגנים קהילתיים
תואר ראשון בפוליטיקה וממשל ובסוציולוגיה אנתרופולוגיה, סטודנטית לתואר שני במנהל עסקים במנהיגות חברתית. הגעתי למגמה ירוקה כי חיפשתי מקום בו אפשר לשנות, לא באופן קלישאתי אלא באמת ברמה מעשית. אני מאמינה שעשייה חברתית במציאות בה אנו חיים היא הכרחית ובלתי נפרדת מההתקדמות שלנו כחברה. מגמה מאפשרת לי להיות חלק מעשייה שכזו ויותר מזה, להיות חלק מתנועה לשינוי מציאות.
להמשך קריאה >אודות כתבה יערה פרץ
עומרי שגב
מנהל תפעול ושיתופי פעולה
בעל תואר ראשון בכלכלה וקיימות מהמרכז הבינתחומי הרצליה. 
להמשך קריאה >אודות כתבה עומרי שגב