התא הארצי הוא צוות המטה של העמותה. התא הארצי נותן תמיכה, הכוונה וסיוע לפעילות התאים ברחבי הארץ. חברי התא הארצי הינם בעלי נסיון מקצועי בתחומם ובעלי רקע מגוון בעשייה סביבתית.

 

מור גלבוע
מנכ"ל
בעל תואר ראשון בסוציולוגיה ומדעי הרוח, אונ' תל אביב ותואר שני במנהל עסקים. הגעתי אל מגמה ירוקה, לפני למעלה מחמש שנים, אחר שהובלתי את מאבק התושבים בתל אביב להנמכת כיכר דיזנגוף ללא חניון. אז הבנתי כמה כוח יש לאזרחים כשהם פועלים ביחד כדי לקדם נושא שחשוב להםן. הגעתי למגמה מאוהב באקטיביזם ומאז האהבה הזאת רק גדלה ומתחזקת יחד עם האמונה שרק פעילות אזרחית, חכמה ונחושה תייצר את השינוי הסביבתי – חברתי שכולנו מייחלים לו.
להמשך קריאה >
מיכל שוקרון
קמפיינרית ארצית
בעלת תואר במנהל עסקים ועיתונאות כתובה, היום לומדת קורסים של תאטרון פלייבק ואימפרוביזציה. התחלתי בתור פעילה צלמת בחיפה ועם השנים עברתי מאחורי המצלמה לקדמת הבמה. הפכתי להיות הדוברת ארצית של הארגון, נבחרתי להיות אחת מ100 המשפיעים של דה-מרקר. והיום אני הקמפיינרית הארצית של מגמה ירוקה ומלווה 16 קבוצות פעילים. מודה לארגון שמאפשר לי לבטא את עצמי במלוא עוצמתי.
להמשך קריאה >
מיטל שפר
מנהלת ניו מדיה
בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. תמיד הרגשתי "קריאה" לפעילות חברתית, עד שהגעתי למגמה לא ידעתי כמה. הצטרפתי לקבוצת אנשים מעוררי השראה. בהתחלה כפעילה, אחרי זה רכזת, ולבסוף הצטרפתי לתא ארצי. היום אני מנהלת את תחום הניו מדיה. שמחה להיות חלק מארגון שמוביל שינוי עם יוזמה, יצירתיות ואידאולוגיה, ארגון של אנשים שאכפת להם.
להמשך קריאה >
אלי בריף
מלווה מארגנים קהילתיים
בעל תואר ראשון במדעי הסביבה. התחלתי לפעול במגמה ירוקה כסטודנט צעיר במכללת תל חי. יחד עם התא הצפוני והמגניב ביותר קדמנו תחבורה ציבורית לטובת הסטודנטים ותושבי אצבע הגליל, ושמרנו על פארק הזהב, ליבה הפועם של קרית שמונה ביחד עם עמותת התושבים 'קסמי טבע ונוף'. בנוסף, נלחמנו לשמור על השטחים הפתוחים, הדמוקרטיה, ותכנון אחראי על ידי פעילות חסרת פשרות לעצירת רפורמה הרסנית במערכת התכנון (הידועה לשמצה כרפורמת הולילנד). היינו חלק פעיל במאהל המחאה בקרית שמונה שהעניק הרבה תקווה ואמונה ביכולת לשנות. מאמין כי אופטימיות מובילה למחאה, ותסיסה מייצרת יין.
להמשך קריאה >
ענבר שקד דליות
דוברת ארצית
בוגרת תואר ראשון מדעי המדינה ולימודי עיתונאות ב"כותרת" אוניברסיטת תל אביב, תואר שני בתקשורת פוליטית. 23 ביוני, יום שני, השעה 18:00 בערב, יותר מ-300 מפגינים התכנסו בצומת "לב המפרץ", אנשים  בכל הגילאים, חלקם עטו מסכות אב"כ, אחרים הסתפקו בכיסויי פנים, נשאו שלטים ודגלים וקראו בקול גדול "יותר בז"ן- יותר סרטן" – זו הייתה טבילת האש הראשונה שלי ב"מגמה ירוקה". טבילת אש תרתי משמע, במשך שבועיים עד להפגנה הגדולה התחוללה שריפה באזור סילוק פסולת הסמוך לבתי הזיקוק במפרץ חיפה ומשם דלפו גם חומרים מסוכנים. זו לא הייתה השריפה הראשונה ולצערי גם לא האחרונה. אבל אני, חיית אקטואליה לא קטנה, לא שמעתי על זה עד לרגע שהגעתי להפגנה. זה היה הרגע שהבנתי שאני במקום הנכון, בזמן הנכון ושהגיע הזמן שאצא מאולפני החדשות ואתחיל לייצר חדשות בעצמי. חדשות שיגיעו לכלל האוכלוסיה בכל הארץ. גם אם לא מדובר בפיגוע טרור אלא במפגע סביבתי, גם אם זה קורה מחוץ לת"א במקומות שבד"כ לא ישלחו אליהם צלמים, אפשר ליצור כותרות עם חבר'ה כמו ב"מגמה ירוקה", לוחמים. ואפשר להגיע למקבלי ההחלטות: ראשי עיריות, ראשי ועדות, חברי כנסת זוטרים ושרים בכירים אם רק נפעיל עליהם לחץ, ואם הנושא יקבל את הבמה הראויה- אינטרנט, רדיו, עיתונים וטלוויזיה, ידיעות "אשקלון" ועד חדשות ערוץ 22,  אם נגייס אותם למאבק, נגיע למקומות רחוקים הרבה יותר משיכולנו לדמיין ונצליח להשיג את המטרות שהצבנו.  אני כאן כדי להכשיר וללוות דוברים בכל התאים שלנו בקמפוסים ולחשוב  יחד לא רק מה יעשה כותרות, אלא מה יהיה בכותרת שיעזור לנו בצעד הבא במאבק שאנחנו מובילים בדרך לסדר היום הציבורי, למקבלי ההחלטות ועד לשינוי המציאות.  
להמשך קריאה >
אלעד הוכמן
רכז קשרי ממשל
אני אלעד הוכמן ואני מכור! אני מכור לנקודת ההשפעה אני מכור לשינוי חברתי וסביבתי! במגמה ירוקה מצאתי את השותפים שמאפשרים לי להיות בצומת קבלת ההחלטות החשוב ביותר בארץ – כנסת ישראל. ביחד עם פעילים ופעילות ברחבי הארץ אנחנו מביאים את הקול הייחודי שלנו האזרחים לכנסת.
להמשך קריאה >
אנה בר אור
רכזת תוכניות מנהיגות
תואר ראשון רב תחומי בגיאוגרפיה פוליטיקה וממשל וכלכלה מאוניברסיטת בן גוריון, תואר שני MBA במנהל עסקים ומנהיגות חברתית. כשהייתי בתיכון ראיתי את כביש חוצה ישראל נסלל באזור שבו גדלתי. גבעות האלונים השקטות נחתכו ע"י אספלט ורעש. הרגשתי שאני חייבת לפעול כדי שדברים כאלה לא ימשיכו לקרות. הדרכתי טיולים ופעילויות חינוכיות סביבתיות, אבל הבנתי שלא מספיק- אני יכולה לגרום לאנשים להיות אכפתיניקים אבל הכבישים ממשיכים להיסלל ולהרוס פינות חמד, בנייני יוקרה נבנים על החופים, וגם אם מישהו רוצה להיות סביבתי יותר ולהגיע לעבודה על אופניים במקום באוטו- אם אין שבילים יהיה לו יותר קשה. שינוי מדיניות נחוץ כדי להגיע לחזון של חיים סביבתיים יותר. גיליתי את מגמה ירוקה כשהייתי פעילה בתא מכון הערבה, בהמשך ריכזתי שנתיים את התא באוניברסיטת בן גוריון. היום אני מרכזת את תכנית ההכשרה למארגנים הקהילתיים, ואת תכנית המתמחים בקמפיינים לשינוי סביביתי- ושואפת להעניק למארגנים הקהילתיים ולמתמחים כלים לקידום אפקטיבי של הקמפיין שלהם.
להמשך קריאה >
חגית הלפרין
מנהלת גיוס ופיתוח משאבים
בוגרת הטכניון להנדסה אזרחית-סביבתית. "לא נוכל לפתור בעיות באמצעות אותה צורת חשיבה שהשתמשנו כשיצרנו אותן" (אלברט איינשטיין). למגמה ירוקה הגעתי מהמגזר הפרטי/אקדמי- ואני שמחה להיות חלק מקבוצה שרוצה לשנות- וגם עושה על מנת לקדם זאת.
להמשך קריאה >
קובי אוחיון
מלווה מארגנים קהילתיים
תואר ראשון בגאוגרפיה ופוליטיקה וממשל, סטודנט לתואר שני במסלול לתכנון ערים. תמיד התחברתי לתכנון בר-קיימא ועירוניות. כך הגעתי לתואר והצטרפתי למגמה ירוקה. גיליתי מקום מעצים, מחבר ומשתף, שבו אפשר לפעול ביחד, לא רק לדבר אלא באמת לעשות ולשנות! ולקבל הרבה כלים כדי לעשות את השינוי בצורה הכי מקצועית שאפשר. במגמה רואים יום יום את הקשר החזק בין סביבה, כלכלה וחברה.
להמשך קריאה >
עומרי בללי
רכז תכניות מנהיגות וקשרי קהילה
תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות, אוניברסיטת תל אביב. מגמה ירוקה היא המקום בו מוצאים שותפים לדרך, המקום שנותן לך את הפלטפורמה הטובה ביותר להובלת שינוי. המאבק במונופול הגז הוא לא פחות ממבחן לאומי לריבונות העם. עלינו לשאול את עצמנו האם נרשה להון לרמוס את היכולת שלנו להשפיע, ולרוקן את המדינה ממשאביה על חשבון עתיד הדורות הבאים. זה מאבק על התודעה, ועל בניית כוח אזרחי שלוקח אחריות על גורלו. 
להמשך קריאה >
שרונה גז
רכזת בוגרים
בעלת תואר ראשון בגאוגרפיה ופיתוח סביבתי. אני אקטיביסטית אופטימית. הגעתי למגמה ירוקה כי לא יכולתי לשבת יותר בכורסה. על השאלה למה לעשות שינוי סביבתי יכולתי לענות רק ב"למה לא?". את ילדותי ליוו כתבות על התחממות כדור הארץ, ובין טיולים בכל רחבי הארץ בתנועת הנוער ובידיעה שאין לי ארץ אחרת, הבנתי שגם אין טבע אחר. יש אותנו, את החברה סביבנו, ואת הדרך בה אנחנו מתייחסים לכדור עליו אנחנו חיים.
להמשך קריאה >
לידיה מורדבינקין
רכזת קשרי תומכים
מוזיקאית ואקטיביסטית. את מגמה ירוקה הכרתי במהלך השירות הלאומי שלי ב"חיים וסביבה" ובהפגנות המחאה החברתית ב-2012, ומיד התאהבתי. משם נבחרתי להיות רכזת באשדוד, והקמתי את התא הקהילתי הראשון במגמה ירוקה, קידמתי מאבקים בנושאי בריאות הציבור, תחבורה ציבורית וחופים, ואף נקשרתי עם כמה מחברי כדי להציל את חוף יא' באשדוד מבניה.
להמשך קריאה >
יערה פרץ
מלוות מארגנים קהילתיים
תואר ראשון בפוליטיקה וממשל ובסוציולוגיה אנתרופולוגיה, סטודנטית לתואר שני במנהל עסקים במנהיגות חברתית. הגעתי למגמה ירוקה כי חיפשתי מקום בו אפשר לשנות, לא באופן קלישאתי אלא באמת ברמה מעשית. אני מאמינה שעשייה חברתית במציאות בה אנו חיים היא הכרחית ובלתי נפרדת מההתקדמות שלנו כחברה. מגמה מאפשרת לי להיות חלק מעשייה שכזו ויותר מזה, להיות חלק מתנועה לשינוי מציאות.
להמשך קריאה >