שירי חפר

במקצועי אני רואת חשבון שלאחר 7 שנות עבודה בתחום, ביצעה הסבה לתחום ניהול משאבי סביבה. התחלתי את דרכי הסביבתית בלימודי תואר שני בניהול משאבי סביבה וכתיבת עבודת תיזה בנושא מדיניות הפחתת הטיפול בפלסטיק. לאחר מכן התמחיתי במשרד להגנת הסביבה מטעם מכון מילקן ובהמשך הקמתי את תחום ניהול האנרגיה והפסולת בארנסט יאנג (EY) ישראל, שם עבדתי עם חברות מובילות בשוק כגון שטראוס וכתר ועם רשויות מקומיות כדי לקדם התייעלות אנרגטית וטיפול יעיל וכלכלי יותר בפסולת. בשנה האחרונה הייתי אחראית אסטרטגיה וכלכלה באגף פסולת במשרד להגנת הסביבה וכיום עובדת כיועצת ב ERI – מכון מחקר לאימפקט חברתי. בנוסף אני מלמדת כלכלת סביבה בבית ספר למחוננים, עוזרת הוראה במרכז הבינתחומי ומדי פעם כותבת כתבות בענייני סביבתיים בוערים.

אני מאמינה בחשיבות השמירה על הסביבה ובפרט בניהול אחראי וזהיר יותר של תחום הפסולת. במהלך השנים צברתי ידע מקצועי ומחקרי רב וכן פיתחתי קשרים במקומות רבים כגון משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, האקדמיה ועם גופים פרטיים.
מאז ומתמיד אני מתנדבת בסוגי פעילויות שונים כגון: פעילויות ספורטיביות עם אנשים בעלי מוגבלות תנועתית, עמותות המחזקות קשרי פלסטינים – ישראלים ובשנים האחרונות אני עוסקת בקידום פרוייקטים סביבתיים בין היתר כמנטורית במכללה הכלכלית חברתית.
עם השנים נושאי הסביבה יותר ויותר חשובים לי והרצון לקום ולעשות מעשה הולך והגדל. להבנתי הדרך היחידה לקדם ולייצר שינוי במציאות היא לפעול באופן אקטיבי(סטי). אני מעוניינת להתחיל לפעול ולקדם את הנושאים שיקרים ללבי, ומאמינה שאוכל לעשות זאת במסגרת מגמה ירוקה. אם דרך הניהול האסטרטגי של העמותה ואם בפעילות ישירה בשטח שאני מעוניינת לבצע יחד עם התא הירושלמי שמתמקד במניעת בזבוז מזון.