מצעד האקלים 2022
ימים
שעות
דקות
שניות

לפרטים והשתתפות במצעד

צועדים וצועדות למען האקלים של מחר

ימים בודדים לפני ועידת האקלים העולמית במצרים ולפני הבחירות לכנסת ישראל, מצעד האקלים 2022 הוא המצעד החשוב, הדחוף והגדול ביותר שיתקיים בישראל. במציאות שבה משבר האקלים פוגע בשגרת חיינו ומאיים יותר מתמיד על ההווה והעתיד, אין לנו את הפריבילגיה לשבת בבית. אין לנו אפשרות להסתפק בסיסמאות ריקות; יש לנו את האחריות לשלב כוחות, לצעוד יחד ולדרוש ממקבלי ההחלטות בישראל לפעול עכשיו על מנת להתמודד עם הסכנה הגדולה ביותר של האנושות. אנחנו קוראים לחברה האזרחית ולמגזר העסקי לחבור יחד ולפעול למען אוויר נקי, להפחית פליטות מזהמות ולהיגמל מדלקים פוסיליים כדי להילחם במשבר ולשמור על החי והסביבה!

אנחנו נצא מהבית למצעד מהסיבות הבאות:

מובילים שינוי – ביחד – רגע לפני שאנחנו מגיעים לקלפי, אנחנו נחשוף את הכוח שלנו בפני הפוליטיקאים. אנחנו צועדים יחד, נאבקים יחד וננצח יחד.

נלחמים על הזירה הציבורית – העיסוק התקשורתי בישראל מזניח את העיסוק במשבר האקלים, אלה הנושאים הבוערים ביותר שצריך לדבר עליהם. המצעד הוא הזדמנות לדרוש מכלי התקשורת להעלות את הנושא לסדר היום ולדון בו תוך הקפדה על הקשר נכון.

מסה קריטית: תקווה לעתיד טוב יותר – בשנים האחרונות הכוח שלנו זינק באופן חסר תקדים – ל-10,000 איש בשנה האחרונה. זוהי כבר מסה קריטית המובילה לשינוי. המסורת הזו, שתלך ותמשוך עוד ועוד צועדות וצועדים, תעזור לבנות קהילה חזקה ועתיד טוב יותר למענה.

אלה הדרישות המיידיות שלנו

1. חוק אקלים מחייב – אנחנו דורשים לקדם חוק אקלים שאפתני ומחייב ולהתחייב להשלים את החקיקה בקריאה שנייה ושלישית ולכלול בחוק יעדים קונקרטיים לצמצום פליטות גזי חממה והיערכות להשלכות המשבר, ועיגון המחויבות של הממשלה והרשויות המקומיות לפעול בנושא, תוך התחשבות בעקרונות של צדק אקלימי.

2. אקלים והעיר – הערים שלנו לא ערוכות לשינויי האקלים, למרות שהן קריטיות לכן אנו דורשים: (א) לקדם חוסן עירוני ואקלימי (ב) השקעה ופיתוח תשתיות (ג) קידום התייעלות אנרגטית ואנרגיה מתחדשת (ד) השקעה בתחבורה ציבורית, הצבת הולכי הרגל ורוכבי האופניים במרכז (ה) שמירה ופיתוח הטבע במרחבים העירוניים (ז) קידום דיור ציבורי (ח) ופיתוח ושימור אתרי טבע עירוני.

3. שמירת טבע ומגוון ביולוגי – ישראל היא מוקד בינלאומי בעל מגוון הביולוגי והמערכות האקולוגיות – בים, באוויר וביבשה. אנחנו דורשים שמירה על שטחים פתוחים ושיקום מערכות טבעיות, הכרזה על 30% שמורות טבע ימיות משטח הים של ישראל וניהולן, הגנה על ערכי טבע מוגנים ובתי גידול, שמירה ושיקום של מסדרונות אקולוגים ומגוון מינים, ועידוד הפחתת אכילת מזון מן החי.

4. שיתוף פעולה בינלאומי ירוק ושלום אזורי – בנובמבר הקרוב ועידת האקלים העולמית של האו"ם תתקיים באזורנו, במצרים. אנחנו קוראים לישראל ולשכנינו לפעול כדי לקדם שלום אזורי על מנת לקדם חוסן וצדק אקלימי בקרב אוכלוסיות האזור ולהתמודד עם משבר האקלים. אנחנו דורשים שיתוף פעולה מבוסס אנרגיות מתחדשות ושימור ערכי טבע ייחודיים ולא שיתופי פעולה מבוססי נפט וגז.

 

לפרטים נוספים ולאישור הגעה:

לוח הזמנים למצעד

9:30
התכנסות ברחבת מוזיאון תל אביב לאומנות:
פעילויות חינוכיות, דוכנים, נאומים והופעה.

11:30
תחילת צעדה – רחבת מוזיאון תל אביב > שד' שאול המלך >                רח' אבן גבירול > רח' אליעזר קפלן > פארק שרונה

14:00
פיזור בפארק שרונה

הארגונים הצועדים