הצטרפו אלינו!

הסטת השקעות במוסדות להשכלה גבוהה

תא אוניברסיטת תל אביב

כסטודנטים.ות וכאזרחים.ות צעירים.ות שפועלים.ות להפוך את איכות החיים בישראל לטובה יותר, ברור לנו שמוסדות הלימוד האקדמיים חייבים להוביל את המלחמה במשבר האקלים! כחלק מהמאבק, עליהן להעביר את כספן הרב מהשקעות בחברות מזהמות להשקעות שתורמות לסביבה ולחברה. לכן, החלטנו לקרוא לאוניברסיטאות בישראל להסיט את ההשקעות שלהן מדלקים מזהמים.

הקמפיין בישראל החל באוניברסיטה העברית, בשל העובדה שזו האוניברסיטה הגדולה במדינה ובעלת שם מוכר גם בעולם. לאחר מכן המשכנו לפעול במוסדות אקדמיים נוספים כמו אוני׳ בן גוריון.

בזכות מעל ל-1500 חתימות של סטודנטים.ות ומרצות.ים באוניברסיטה העברית, 12 חברי כנסת בוגרי האוניברסיטה ושנתיים של פעילות נמרצת, דברים התחילו להשתנות. במסגרת הקמפיין שכלל צעדים שונים ופעולות מגוונות, פנינו ישירות להנהלת האוניברסיטה. האוניברסיטה העברית נענתה לפניית סטודנטים.ות פעילי.ות מגמה ירוקה ולאחר דיון שנערך בנושא עם פעילי.ות הארגון וחכ״ל דב חנין ורועי פולקמן – הודיעה האוניברסיטה בשנת 2017 כי בהתאם להחלטת ועדת הקרנות של האוניברסיטה, היא תאמץ מדיניות השקעות אחראית, ובכך הפכה למוסד האקדמי הראשון בישראל שעושה כך.

עם זאת, בפועל, מעבר להשקעה בקרן אימפקט, האוניברסיטה לא הסיטה את רוב כספה מדלקי מאובנים. אנחנו ממשיכים.ות לפעול עד שנוודא שהאוניברסיטה אכן מסיטה את ההשקעות שלה כפי שהצהירה.

בנוסף לאוניברסיטה העברית, בזכות מאמציהם של פעילי.ות מגמה ירוקה בבאר שבע יחד עם מרצים.ות וסטודנטים.ות באוניברסיטת בן גוריון, האוניברסיטה הכריזה בשנת 2022 שתסיט את כל השקעותיה מפחם ונפט, אך עדיין לא הסיטה את השקעותיה מתעשיית הגז.

כיום קיימים מספר תאי סטודנטים בנושא: באוניברסיטה העברית בירושלים, במכללת תל חי ובאוניברסיטת תל אביב. בנוסף, מגמה ירוקה הינה חברה בפורום כסף נקי שמרכז את הדרישה להסטת השקעות בישראל.

הדרישות שלנו:

  1. להקפיא השקעות חדשות במגזר הדלקים הפוסיליים לאלתר.
  2. להפטר בהדרגה מאחזקות ישירות ועקיפות הקיימות בחברות הללו תוך 5 שנים.

בין אם אתם.ן כלכלנים.ות, אמניות.ים, עורכי.ות דין, חוקרים.ות או מהנדסות.ים; בין אם אתם סטודנטים למדעי הרוח, מדעי החברה, ארכיאולוגיה, מחשבים, ביולוגיה או בלשנות, לכל אחד ולכל אחת יש מקום ותפקיד בקמפיין הזה.

הצטרפו אלינו!

 

 

 

 

 

תכניסו אותי לעניינים!

את.ה יוצא.ת? נורא חם בחוץ!
תשאיר.י פרטים
ונשמור אותך בעניינים.