פורום מוביל תשע"ה

המארגנים הקהילתיים הם רכזי תאי הפעילות בקמפוסים שמבינים שגם קבוצה קטנה ונחושה של פעילים יכולה לשנות מציאות. מגמה ירוקה היא ארגון grass roots והמארגנים הקהילתיים הם אלו שמובילים את התא לבחירת קמפיין ולקביעת האסטרטגיה ותכנית הפעולה שלו. המארגנים הקהילתיים דואגים לפיתוח האישי והמקצועי של הפעילים בתחום אחריותם ולהתנהלות דמוקרטית, שקופה ומשתפת. בכל תא ישנם פעילים מקצועיים בתחומים: פעילות שטח, דוברות, קשרי ממשל ועוד. המארגנים מלווים את הפעילים המקצועיים בעזרת הליווי והחניכה של אנשי המקצוע הרלוונטיים בתא הארצי של מגמה ירוקה.

רז אונגר
מלווה מארגנים קהילתיים

תואר ראשון באדריכלות נוף במכללת תל-חי. הצטרפתי למגמה ירוקה מכיוון שאני רוצה להשפיע וליצור שינוי משמעותי בחברה שלנו ובסביבה בה אנו חיים. 

להמשך קריאה >אודות כתבה רז אונגר
נעמה שריד
מארגנת קהילתית תא מכמורת

אין משהו יותר מתגמל אחרי מבחן מאשר ללכת לשבת על החוף, וליהנות מהים. השנה ננהיג את המאבק להצלת חופי מפרץ חיפה והקריות ונפעל כדי למנוע את מימוש התוכנית להקמת נמל המפרץ שכוללת לקיחת 19 מיליון קוב חול מהמפרץ ויגרום לנזק בלתי הפיך לחופים שלנו.

להמשך קריאה >אודות כתבה נעמה שריד
אופיר אלון
מארגן קהילתי תא טכניון

מפרץ חיפה הוא האזור המזוהם ביותר חיפה, ותושביו סובלים מעודף תחלואה קשה. אנחנו מובילים את המאבק המתמשך למניעת התרחבות התעשייה הפטרוכימית במפרץ ולהפחתת זיהום האוויר באזור.

להמשך קריאה >אודות כתבה אופיר אלון
נמרוד הוכברג
מנהל בית הספר לאקטיביזם

להמשך קריאה >אודות כתבה נמרוד הוכברג
עומרי בללי
קמפיינר ארצי

תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות, אוניברסיטת תל אביב. מגמה ירוקה היא המקום בו מוצאים שותפים לדרך, המקום שנותן לך את הפלטפורמה הטובה ביותר להובלת שינוי. המאבק במונופול הגז הוא לא פחות ממבחן לאומי לריבונות העם. עלינו לשאול את עצמנו האם נרשה להון לרמוס את היכולת שלנו להשפיע, ולרוקן את המדינה ממשאביה על חשבון עתיד הדורות הבאים. זה מאבק על התודעה, ועל בניית כוח אזרחי שלוקח אחריות על גורלו. 

להמשך קריאה >אודות כתבה עומרי בללי
מיכאל פיין
מארגן קהילתי תא הפקולטה לחקלאות

סטודנט שנה שלישית לאגרואקולוגיה ושמירת טבע בפקולטה לחקלאות. מאמין שעולם טוב יותר אפשרי, וזו אחריותינו ליצור אותו. התא בפקולטה מוביל השנה קמפיין להצלת הגנים הבוטניים וקמפיין השקעות אחראיות.

להמשך קריאה >אודות כתבה מיכאל פיין
ניקול בכר
מארגנת קהילתית תא גבעת רם

בשנה האחרונה הובלנו יחד עם תושבי שפלת יהודה את המאבק נגד הפקת פצלי השמן לשמחת כולנו נמנע האסון. השנה נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות על מנת לוודא שההחלטה מיושמת בשטח, נעזור לחברנו ברמת הגולן למנוע את האסון הבא ונבחר את היעד הבא שלנו.

להמשך קריאה >אודות כתבה ניקול בכר
קובי אוחיון
מארגן קהילתי תא בן גוריון

רכיבה על אופניים זה מזמן כבר לא טרנד תל-אביבי אלא פשוט דרך מהירה, חסכונית וידידותית להתנייד עבור הסטודנטים ובכלל- השנה נמשיך במאבק לקידום תרבות הרכיבה על אופניים בבאר-שבע ולהעלאת המודעות לשבילי אופניים בעיר. לא נרפה גם מפעילותנו לחיזוק ערי הדרום ולהפניית המשאבים הממשלתיים אליהן.

להמשך קריאה >אודות כתבה קובי אוחיון
לידיה מורדבינקין
מארגנת קהילתית תא חופים

כבר 4 שנים נלחמים ארגוני הסביבה ותושבים\ות נגד הבניה בחופי ישראל. הגיע הזמן לשים קץ לתכניות הבניה הפרה היסטוריות ולהעביר את התיקון לחוק החופים. כדי לעשות זאת,אני וחברי בתא החופים, המונה עשרות פעילי\ות חופים מרחבי הארץ - נפגין, נערוך פעולות ישירות בחופים ונגיע עד למקבלי ההחלטה בכל הגופים כדי להבהיר שחוף הים הוא לא נדל"ן!

להמשך קריאה >אודות כתבה לידיה מורדבינקין
גלית גפן
מארגנת קהילתית תא אורנים

שני דוחות של משרד הבריאות מראים קשר בין זיהום האוויר במפרץ חיפה לשיעורי תחלואה גבוהים יותר במחלות סרטן בעוטף בז״ן, ביחס לממוצע התחלואה הארצית. רק התעוררות ומעורבות שלנו הסטודנטים בשיתוף הקהילה ישפיע על מקבלי ההחלטות ויביא להצגת פתרונות ארוכי טווח בהבראת מפרץ חיפה.

להמשך קריאה >אודות כתבה גלית גפן