פורומוביל תשע"ו

המארגנים הקהילתיים הם רכזי תאי הפעילות בקמפוסים שמבינים שגם קבוצה קטנה ונחושה של פעילים יכולה לשנות מציאות. מגמה ירוקה היא ארגון grass roots והמארגנים הקהילתיים הם אלו שמובילים את התא לבחירת קמפיין ולקביעת האסטרטגיה ותכנית הפעולה שלו. המארגנים הקהילתיים דואגים לפיתוח האישי והמקצועי של הפעילים בתחום אחריותם ולהתנהלות דמוקרטית, שקופה ומשתפת. בכל תא ישנם פעילים מקצועיים בתחומים: פעילות שטח, דוברות, קשרי ממשל ועוד. המארגנים מלווים את הפעילים המקצועיים בעזרת הליווי והחניכה של אנשי המקצוע הרלוונטיים בתא הארצי של מגמה ירוקה.

אורי אלון
מארגנת קהילתית תא מכללת ספיר

סטודנטית לעבודה סוציאלית במכללת ספיר. הצטרפתי למגמה ירוקה כי אני רוצה  לקדם שינוי חיובי ולקדם שיתופי פעולה בתחומים שחשובים לי: בתחומים הנוגעים בצדק חברתי ובסביבה, שהיא המערכת האקולוגית הרגישה שמזינה ועוטפת אותנו. הנגב הצפוני והמערבי הוא אזור חקלאי וייחודי מבחינה גיאוגרפית וקהילתית, נמצא בו גם חוף זיקים שהוא החוף הדרומי ביותר מבחינתנו על הים התיכון והחוף העיקרי המשרת את תושבי הנגב על כל הסוגיות המשתמעות מכך. זהו אזור ייחודי ויפיפה מבחינה אקולוגית. השנה תא ספיר פועל לחבר את הקהילות, המגזרים השונים והאקדמיה לטובת עתיד החוף.

להמשך קריאה >אודות כתבה אורי אלון
ישי וולפוביץ'
קמפיינר מפרץ חיפה

סטודנט שנה שניה לתואר שני במסלול תקשורת פוליטית בקמפוס הר הצופים. הצטרפתי למגמה ירוקה בגלל העצמה שבאיחוד כוחות, תחושת השייכות וההבנה שאי אפשר לעשות מהלך משמעותי כאטום בודד. בתוך כל אחד מאיתנו יש גפרור, משהו שמדליק אותנו, שלא נוכל לעבור עליו בשקט. מה שהדליק אצלי את הגפרור זה סיפור הרחבת התעשייה המזהמת במפרץ חיפה. אני מקווה שהשנה ידלקו עוד כמה גפרורים.

להמשך קריאה >אודות כתבה ישי וולפוביץ'
טל ואגו
מארגנת קהילתית תא הר הצופים

סטודנטית לתואר שני בתכנון עירוני בקמפוס הר הצופים בירושלים. הצטרפתי למגמה כי יש המון נושאים סביבתיים וחברתיים בהם הייתי רוצה לראות שינוי. אני מאמינה כי השינוי בידיים שלנו וכוח של קבוצה הוא הכוח הגדול ביותר, כדי לא להשאיר את המשפטים היפים האלה בגדר קלישאות, צריך לעשות צעד אחד לבד כדי לגלות קבוצה של אנשים שיעשו את הצעד הבא איתך.

להמשך קריאה >אודות כתבה טל ואגו
אורי נחמני
רכזת תכניות מנהיגות, בוגרים ושביתת התלמידים

להמשך קריאה >אודות כתבה אורי נחמני
עבד אלקאדר טאטור
מארגן קהילתי תא אורנים

להמשך קריאה >אודות כתבה עבד אלקאדר טאטור
גלי פרוינד
מארגנת קהילתית תא עירוניות בת קיימא

סטודנטית שנה אחרונה בכלכלה וצרפתית. הצטרפתי למגמה ירוקה לפני שנה למאבק הגז בתור פעילה בתא אוניברסיטת תל אביב. השנה ניתנה לי ההזדמנות להוביל קמפיין בתחום של עירוניות בת-קיימא, מתוך הבנה שעיר היא לא רק כמות התושבים שבה, אלא גם הנגישות שלהם לרחוב שוקק חיים ומוצל, לתחבורה ציבורית נוחה ולאוויר נקי. השנה נקדם חיים שלא סובבים סביב רכב, שנותנים מקום להולך הרגל ורוכב האופניים, ויחד ניצור קבוצה חזקה שתוביל את החיים שלנו במדינה לעירוניים ומקיימים יותר, הן עבור תושבי הפריפריה והן עבור תושבי הערים הגדולות.  

להמשך קריאה >אודות כתבה גלי פרוינד
יפעת צור
קמפיינרית השפעת מזון מהחי על האקלים

בעלת תואר ראשון בגאוגרפיה ומוזיקה ותואר שני במוזיקה ואקולוגיה תעשייתית. במגמה ירוקה מימיה הראשונים. סביבה וזכויות בע"ח בוערים בי והובילו אותי בחזרה למגמה. הקמתי את התא הקהילתי סביבה ומזון מן החי והוא חלוץ בין ארגוני הסביבה בעיסוקו בנושא. אנחנו פועלים להטמעת הקשר שבין סביבה, בעלי חיים וחברה, ולצמצום משמעותי של תעשיית המזון מן החי.

להמשך קריאה >אודות כתבה יפעת צור
מיכאל פיין
מארגן קהילתי תא הפקולטה לחקלאות

סטודנט שנה שלישית לאגרואקולוגיה ושמירת טבע בפקולטה לחקלאות. מאמין שעולם טוב יותר אפשרי, וזו אחריותינו ליצור אותו. התא בפקולטה מוביל השנה קמפיין להצלת הגנים הבוטניים וקמפיין השקעות אחראיות.

להמשך קריאה >אודות כתבה מיכאל פיין
נמרוד הוכברג
מנהל בית הספר לאקטיביזם

להמשך קריאה >אודות כתבה נמרוד הוכברג
ענבר מרגוליס
מארגנת קהילתית תא מכמורת

להמשך קריאה >אודות כתבה ענבר מרגוליס
רז אונגר
מלווה מארגנים קהילתיים

תואר ראשון באדריכלות נוף במכללת תל-חי. הצטרפתי למגמה ירוקה מכיוון שאני רוצה להשפיע וליצור שינוי משמעותי בחברה שלנו ובסביבה בה אנו חיים. 

להמשך קריאה >אודות כתבה רז אונגר
יערה פרץ
מארגנת קהילתית תא בן גוריון

סטודנטית שנה ג׳ בפוליטיקה וממשל וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע. הגעתי למגמה ירוקה כי חיפשתי מקום בו אפשר לשנות, לא באופן קלישאתי אלא באמת ברמה מעשית ואמיתית. אני מאמינה שעשייה חברתית במציאות בה אנו חיים היא הכרחית ובלתי נפרדת מההתקדמות שלנו כחברה. מגמה ירוקה הוא המקום שמאפשר לי להיות חלק מעשייה שכזו ויותר מזה, להיות חלק מתנועה לשינוי מציאות. שני הקמפיינים העיקריים אותם אנחנו מובילים השנה בבאר שבע הם הקמפיין לקידום תחבורה מקיימת וסלילת שבילי אופניים ברחבי העיר, והקמפיין לעצירת התכנית להקמת עשרות יישובים חדשים בנגב והשקעה בערים הקיימות.

להמשך קריאה >אודות כתבה יערה פרץ