פורומוביל תשע"ז

 

 

המארגנים הקהילתיים הם רכזי תאי הפעילות בקמפוסים שמבינים שגם קבוצה קטנה ונחושה של פעילים יכולה לשנות מציאות. מגמה ירוקה היא ארגון grass roots והמארגנים הקהילתיים הם אלו שמובילים את התא לבחירת קמפיין ולקביעת האסטרטגיה ותכנית הפעולה שלו. המארגנים הקהילתיים דואגים לפיתוח האישי והמקצועי של הפעילים בתחום אחריותם ולהתנהלות דמוקרטית, שקופה ומשתפת. בכל תא ישנם פעילים מקצועיים בתחומים: פעילות שטח, דוברות, קשרי ממשל ועוד. המארגנים מלווים את הפעילים המקצועיים בעזרת הליווי והחניכה של אנשי המקצוע הרלוונטיים בתא הארצי של מגמה ירוקה.

ישי וולפוביץ'
מארגן קהילתי תא קהילתי הר הצופים
סטודנט שנה שניה לתואר שני במסלול תקשורת פוליטית בקמפוס הר הצופים. הצטרפתי למגמה ירוקה בגלל העצמה שבאיחוד כוחות, תחושת השייכות וההבנה שאי אפשר לעשות מהלך משמעותי כאטום בודד. בתוך כל אחד מאיתנו יש גפרור, משהו שמדליק אותנו, שלא נוכל לעבור עליו בשקט. מה שהדליק אצלי את הגפרור זה סיפור הרחבת התעשייה המזהמת במפרץ חיפה. אני מקווה שהשנה ידלקו עוד כמה גפרורים.
להמשך קריאה >אודות כתבה ישי וולפוביץ'
טל ואגו
מארגנת קהילתית תא הר הצופים
סטודנטית לתואר שני בתכנון עירוני בקמפוס הר הצופים בירושלים. הצטרפתי למגמה כי יש המון נושאים סביבתיים וחברתיים בהם הייתי רוצה לראות שינוי. אני מאמינה כי השינוי בידיים שלנו וכוח של קבוצה הוא הכוח הגדול ביותר, כדי לא להשאיר את המשפטים היפים האלה בגדר קלישאות, צריך לעשות צעד אחד לבד כדי לגלות קבוצה של אנשים שיעשו את הצעד הבא איתך.
להמשך קריאה >אודות כתבה טל ואגו
אורי נחמני
מארגנת קהילתית תא גבעת רם
סטודנטית למדעי הסביבה וגאוגרפיה בקמפוס גבעת רם. הצטרפתי למגמה ירוקה כדי להפוך את הסביבה לחלק מהותי מסדר היום. בחסות משבר הדיור הממשלה הורסת את הטבע שלנו, עם הכסף שלנו ועם העתיד שלנו. אין ספק שניתן לקדם היום תכנון שהוא גם בר השגה, גם חברתי וגם סביבתי, גם מהיר וגם מקצועי. אנחנו דורשים מהממשלה לחשוב מחוץ לקופסא ולקדם תכנון אחראי בישראל.
להמשך קריאה >אודות כתבה אורי נחמני
יפעת צור
מארגנת קהילתית תא תעשיית המזון מן החי
בעלת תואר ראשון בגאוגרפיה ומוזיקה ותואר שני במוזיקה ואקולוגיה תעשייתית. במגמה ירוקה מימיה הראשונים. סביבה וזכויות בע"ח בוערים בי והובילו אותי בחזרה למגמה. התא הקהילתי שלנו עוסק בסביבה ובמזון מן החי והוא חלוץ בין ארגוני הסביבה בעיסוקו בנושא. אנחנו פועלים להטמעת הקשר שבין סביבה, בעלי חיים וחברה, ולצמצום משמעותי של תעשיית המזון מן החי.
להמשך קריאה >אודות כתבה יפעת צור
שחר שוסב
מארגנת קהילתית תא אוניברסיטת חיפה
סטודנטית שנה ג' למשפטים באוניברסיטת חיפה. השנה נחשפתי לתכניות הרחבת התעשיות המזהמות בחיפה, אזור מוכה זיהום ותחלואה, והבנתי שחייבים למנוע את זה. הצטרפתי למגמה ירוקה כדי להיות חלק מהקבוצה שמביאה את השינוי. אנחנו פועלים בשביל המשפחות שלנו, החברים, בשביל לשמור על הנופים המוכרים ועל בעלי-החיים. אני מאמינה שביחד נוכל להבריא את מפרץ חיפה, ולהחזיר אליו צבעים של ירוק ושמיים כחולים.
להמשך קריאה >אודות כתבה שחר שוסב
יעל שמר
מארגנת קהילתית | תא עירוניות
סטודנטית לתואר שני מחקרי בביה"ס פורטר ללימודי סביבה, מתעסקת בעיקר בבזבוז מזון, קיימות עירונית, פסולת, אנשים ומה שביניהם. הצטרפתי למגמה ירוקה כי אני מאמינה שמתישהו בחיים צריך לבחור האם לוקחים את הצעד הנועז אל עבר השינוי או שנשארים במקום הבטוח. צדק סביבתי וחברתי מגיעים מתוך אותם אזרחים שמסרבים להשאר אדישים אל מול המצב הקיים – מגמה ירוקה היא ארגון שזו כל מהותו.
להמשך קריאה >אודות כתבה יעל שמר
ליהי שחר ברמן
מארגנת קהילתית | תא קהילתי חיפה
חיפאית, אמא לשניים, סטודנטית לדוקטורט בהנדסה ביו רפואית בטכניון ומארגנת קהילתית של התא השוקק במפרץ חיפה. התחלתי את הרומן שלי עם מגמה ירוקה בערך לפני 8 שנים. קבוצת הפעילים שלנו מורכבת מאנשים בשלל גילאים, תחומי עיסוק וכישורים. אנחנו מתרכזים בעיקר במאבק בתעשיות המזהמות במפרץ חיפה וכל הצלחה שלנו נותנת סיפוק אדיר ומחזקת את האמונה בכוח של הציבור לשנות מציאות.
להמשך קריאה >אודות כתבה ליהי שחר ברמן
תום כרומשו
מארגן קהילתי | תא הפקולטה לחקלאות
סטודנט שנה ב' לניהול מלונאות, תיירות ומשאבי מזון בפקולטה לחקלאות. הצטרפתי למגמה כי אני מאמין שסטודנטים יכולים וצריכים להשפיע יותר על המרחב שלהם. כסטודנט בבית ספר לחקלאות, מזון וסביבה חשוב לי שהאוניברסיטה שלי תוביל את תחום הקיימות בכלל והמאבק באחד האיומים הגדולים ביותר עלינו – משבר האקלים, שאחראי כיום ליותר מ-300,000 מקרי מוות כל שנה.
להמשך קריאה >אודות כתבה תום כרומשו
רחל מתתיה
מארגנת קהילתית | תא אוניברסיטת בר אילן
סטודנטית לתואר שני בגאוגרפיה באוניברסיטת בר אילן. מתגוררת במודיעין. הצטרפתי למגמה ירוקה כי הערים שלנו הומוגניות מידי, ואני מעוניינת לקדם בנייה רוויה בתוך הערים שלנו עם תחבורה ציבורית יעילה. כאמא ל-4 אני מעוניינת לקדם ערים חזקות עם קרבה למקורות מסחר, בילוי, פנאי ותעסוקה, ומאמינה שזה יקרה ככל שהציבור יהיה מעורב בתהליכי התכנון העירוני.
להמשך קריאה >אודות כתבה רחל מתתיה
עופר סיון
מארגן קהילתי תא רופין
סטודנט שנה ג' להנדסת תעשיה וניהול במכללת רופין. זה קרה לי בבת אחת. פתאום האסימון נפל והרגשתי שאני רואה את פגיעות הסביבתיות והחברתיות סביבי. הרגשתי מחוייב לעשות משהו. זו הסיבה שהצטרפתי למגמה ירוקה, כדי להיות חלק מקבוצת אנשים שמשמיעים את קולם ומובילים את השינוי. תא רופין נפתח השנה מחדש לאחר תקופה בה לא היה פעיל ומביא מחדש את שינוי המציאות לאיזור.
להמשך קריאה >אודות כתבה עופר סיון
איתי דינר
מארגן קהילתי | תא יערות מאכל
סטודנט לתואר שני בבית הספר ללמודי סביבה פורטר ומתעסק בחקלאות אקולוגית. הצטרפתי למגמה ירוקה כדי לשנות את המציאות סביבי. או שנשב בחיבוק ידיים ונמשיך להתלונן או שנצא החוצה ונפעל כדי לגרום לדברים לקרות ולהשתנות. התחלנו ליצור את השינוי מבפנים. תוך כדי שיתוף פעולה עם ארגונים שונים, בעלי תפקידים בעירייה והכי חשוב – התושבים עצמם.
להמשך קריאה >אודות כתבה איתי דינר
נוגה רובין
מארגנת קהילתית | תא באר שבע
סטודנטית שנה ב' באפריקה מזרח תיכון פוליטיקה וממשל. קידום איכות הסביבה הוא לא רק רעיון ירוק. זאת שאיפה ליצור מציאות טובה יותר שנוגעת גם להיבטים חברתיים וכלכליים. בתור סטודנטית בבאר שבע הייתי רוצה להתחיל לראות את השינוי הזה קודם כל כאן בנגב. חיזוק ערי הדרום זה לא רק סיסמא לקמפיין זו תפיסת עולם שדורשת השקעה במקומות הקיימים לפני שמתיישבים בשטחים הפתוחים.
להמשך קריאה >אודות כתבה נוגה רובין
מקס גרובמן
מארגן קהילתי | תא מחקר
להמשך קריאה >אודות כתבה מקס גרובמן
עדי רומי
מארגן קהילתי | אוניברסיטת תל אביב
בעל תואר ראשון בביולוגיה. הצטרפתי למגמה ירוקה לפני 9 שנים, כי חיפשתי מקום לעשות שינוי אמיתי ולהגיע להישגים סביבתיים משמעותיים. נשארתי כי מצאתי את המקום, ובנוסף, גם חברים נפלאים הפועלים למטרה משותפת – הפיכת ישראל למקום טוב יותר. בחרנו להוביל קמפיין של הקמת פאנלים סולארים באוניברסיטה, מכיוון שאנו מאמינים בכח שלנו להשפיע ולהפוך את האוניברסיטה לדוגמה ומופת להתנהלות אנרגטית.
להמשך קריאה >אודות כתבה עדי רומי