מה הייתם עושים אם היינו אומרים לכם שהכסף שלכם מושקע בחברות שפוגעות לכם בבריאות, במים, באוכל, בקרקע, באוויר שאתם נושמים?

היום זה המצב. כספי הפנסיה של כולנו מושקעים בחברות שמזהמות את הסביבה. מי למשל? בתי הזיקוק בחיפה שאחראיים לזיהום האוויר ותחלואה באיזור מפרץ חיפה, חברת רותם אמפרט שאחראית לאסון הזיהום בנחל אשלים, מפעלי ים המלח שמייבשים לנו את משאב הטבע הלאומי והרשימה עוד ארוכה.

רוצים לשנות את המציאות הזאת? שלחו עכשיו מכתב לחברת הפנסיה שלכם. 10,000 מכתבים ישכנעו את חברות פנסיה לפתוח מסלול השקעה נקי ואחראי.

מאבק פנסיה תמונה ראשית
מלאו את הטופס והצטרפו ל-89 אזרחים ואזרחיות ששלחו את המכתב לחברות הפנסיה.
89
10000

לכבוד [שם חברת הפנסיה],

 

על פי נתוני מדיניות ההשקעות שלכם לשנה האחרונה, הבחנתי שקרן הפנסיה, שבה אני לקוח, מחזיקה השקעות במניות ואגרות חוב של קבוצת "החברה לישראל" ו"בתי זיקוק לנפט".6 מתוך 10 החברות המזהמות ביותר, לפי "הרשימה האדומה" של המשרד להגנת הסביבה ל-2016 שייכות ל"חברה לישראל". ביניהן "בתי הזיקוק לנפט" בחיפה (החברה המזהמת ביותר) וחברת "רותם אמפרט", שזיהמה את נחל אשלים. משפחת עופר, בעלת החברה לישראל, ביצעה בעבר "תספורות" למחזיקי אג"ח ולא עמדה בהתחייבויות שלה לציבור החוסכים.

 

אני, כעמית בקרן, רואה ברכישת אג"חים או מניות של חברות אלו, שמזהמות במשך שנים את הסביבה ופוגעות בבריאות הציבור, בטבע ובשטחים הפתוחים, כהפקרה חסרת אחריות של כספי החיסכון בידי גורמים אשר הפגינו רשלנות בשמירה על בטיחות הציבור. 

לפיכך, אני, החתום מטה, מבקש בזאת ממנהלי קרן הפנסיה, [שם חברת הפנסיה], שלא להמשיך ולהחזיק בכל אגרת חוב או מניה של החברות הנ"ל.

 

כלקוח פנסיוני, אני מעוניין בקרן פנסיה שתציע לי את האפשרות לחסוך את כספי הפנסיה שלי ללא השקעה בחברות המזהמות את הסביבה שלי. ברצוני להצטרף לאפיק השקעות שאינו מושקע בחברות שמזהמות את הסביבה.

 

[שם מלא],

, [טלפון]

לכבוד [שם חברת הפנסיה],

 

על פי נתוני מדיניות ההשקעות שלכם לשנה האחרונה, הבחנתי שקרן הפנסיה, שבה אני לקוחה, מחזיקה השקעות במניות ואגרות חוב של קבוצת "החברה לישראל" ו"בתי זיקוק לנפט".

 

6 מתוך 10 החברות המזהמות ביותר, לפי "הרשימה האדומה" של המשרד להגנת הסביבה ל-2016 שייכות ל"חברה לישראל". ביניהן "בתי הזיקוק לנפט" בחיפה (החברה המזהמת ביותר) וחברת "רותם אמפרט", שזיהמה את נחל אשלים. משפחת עופר, בעלת החברה לישראל, ביצעה בעבר "תספורות" למחזיקי אג"ח ולא עמדה בהתחייבויות שלה לציבור החוסכים.

 

אני, כעמיתה בקרן, רואה ברכישת אג"חים או מניות של חברות אלו, שמזהמות במשך שנים את הסביבה ופוגעות בבריאות הציבור, בטבע ובשטחים הפתוחים, כהפקרה חסרת אחריות של כספי החיסכון בידי גורמים אשר הפגינו רשלנות בשמירה על בטיחות הציבור.

לפיכך, אני, החתומה מטה, מבקשת בזאת ממנהלי קרן הפנסיה, [שם חברת הפנסיה], שלא להמשיך ולהחזיק בכל אגרת חוב או מניה של החברות הנ"ל.

 

כלקוחה פנסיונית, אני מעוניינת בקרן פנסיה שתציע לי את האפשרות לחסוך את כספי הפנסיה שלי ללא השקעה בחברות המזהמות את הסביבה שלי. ברצוני להצטרף לאפיק השקעות שאינו מושקע בחברות שמזהמות את הסביבה.

 

[שם מלא],

, [טלפון]

הדרך הטובה ביותר לשלוח מיילים היא לשלוח אותם מתיבת המייל האישית, בלחיצה תועברו לתיבת המייל שלכם, התוכן כבר יופיע כולו במקומו. אפשר לערוך, כדאי להוסיף מספר ת.ז. וזהו, שלחו!