בניית קבוצה
בניית קבוצה
הפעלת מתנדבים/ות

ככל שהארגון מונה פעילים/ות רבים/ות כך הוא בעל כוח ציבורי רב יותר. מתנדבים/ות באופן פעיל בארגון יתחברו לרעיון החינוכי טוב יתר מאשר אדם שמקבל את התוכן האידיאולוגי ופירוט על העשייה הארגונית ברשימת תפוצה במייל.

לפעילות בקבוצה המונה פעילים/ות קיימים יתרונות רבים. פעילות בקבוצה איכותית יותר כיוון שניתן להגיע לכיווני חשיבה חדשים כקבוצה ע"י סיעור מוחות ועבודה משותפת. בנוסף, לפעילות שמגיעה מהשטח, מהציבור, ולא ממקבלי משכורת, יש לגיטימציה גבוהה יותר וצידוק מוסרי חזק יותר. כאשר נעבוד נכון, כמות האנשים הפעילים תגרום ליותר מעורבות ותגובות מהשטח.

באופן פעילות הארגון יש מארגן קהילתי אחד או קמפיינר מפעיל תא, וכך יש תפוקה יותר גדולה ואיכותית. מארגן קהילתי אחד יכול להפעיל פעילים/ות רבים/ות, כאשר כל פעיל/ה לוקח/ת אחריות על תחום בפעילות/קמפיין/מאבק. כך הפעלת אנשים מרחיבה את ראיית המארגן הקהילתי ובעלי התפקידים, כאשר הרבה אנשים מתמקצעים בדברים ספציפיים והוא יכול לשמור על ראייה יותר רחבה. כמובן שתוך כדי תהליך העבודה הפעילים/ות עוברים/ות תהליך בו הם נחשפים/ות למגוון נושאים ומקבלים/ות כלים לביצוע הפעילות אשר ישמשו אותם גם בהמשך הפעילות ובכלל בניהול משימות בחייהם הפרטיים.