בניית קבוצה
בניית קבוצה
הקמת דוכן הסברה לתא "מגמה ירוקה"

ישנם זמנים ספציפיים לאירועים קדם שנתיים שרצוי לפעול בהם ולמקם דוכן: כנסי שנה א', ייעוץ מקדים, סידור מערכת, הרשמה מרוכזת, יום פתוח, ימי אוריינטציה.

תדמית: חשוב מאוד לשים את שם הארגון ופרטי התקשרות: טלפון, דוא"ל, אינטרנט על כל: מסמך, שלט, מוצר, פרסום, אירוע, פרויקט בקמפוס וכו'.

חשיבות הדוכן: עושה לאנשים את הקשר בין הפעילות לארגון. זה בא למנוע מצבים הקורים לעיתים, ובהם אנשים לא משייכים מעשים לארגון, טוענים שהארגון לא עושה כלום בעוד שמישהו אחר לוקח את הקרדיט על עצמו.

אופן הצבת הדוכן: רצוי לעמוד בדוכן בזוגות (לפחות), כדי שאחד יעזור לשני להקים או הדוכן ולנהלו, ליצור רושם חיצוני של התרחשות וגם כדי שלא ישתעממו. הדוכן הינו המראה שלנו בקמפוס, לכן יש ללבוש חולצות מגמה ירוקה.

מבחינה טכנית יש סוגי דוכנים שונים, אך בכולם תופיע כתובת "מגמה ירוקה" בהבלטה –  בדרך כלל בראש הדוכן (כדי שיראו אותנו למרחקים).

חומר ההסברה על הקמפיינים השונים (דפי עמדה,סטיקרים…) יש להניח כך כשהכיתוב פונה כלפי הניגשים לדוכן. פוסטרים המודיעים על פעילות ומיצגים יש לתלות במקומות בולטים.

בראשית השנה בעיקר, אך גם לאחריה, הדוכן הינו נקודה להצטרפות לפעילות לכן יש לדאוג להימצאות 3 עטים לפחות לצורך מילוי טופסי הצטרפות, חתימה על עצומות ועוד.

כדאי להכין קופה מאולתרת, אך יציבה, לכספים שיתקבלו עבור חולצות/ תיקים.

  • רצוי שהעומדים בדוכן יהיו מוכנים עם הפרטים הבאים:
  • פרטי פגישת התא (יום, שעה, מקום, ואם כבר ידוע – גם נושא ההרצאה)
  • פרטי המארגן הקהילתי (טלפון/דוא"ל)
  • פרטים על אירועים (הפגנות ופעילויות קרובות)
  • – כתובת אתר האינטרנט: www.green.org.il.

מומלץ להכין מיצג או משהו ויזואלי שמושך תשומת לב.

ניהול הדוכן

חשוב לשים דגש על פעילות: לנסות "להוציא פעילות" מהמגיעים לדוכן – להזמין אותם לפגישת התא, לתת להם עצומה ריקה ולבקש מהם להחתימה ולשלוח אלינו חזרה וכד'.

הכי חשוב !! לקחת פרטים אישיים או הרשמה בדף פרטים דף מילוי פרטים אישים.  כדאי לגרום לכל סטודנט/ית הניגש לדוכן למלא את פרטיו האישים כדי שנוכל להזמינו לפגישות תא ופגישות צוות. חשוב לאסוף את הנתונים הבאים מהמתעניינים: שם מלא, טלפון נייד, טלפון נוסף, כתובת מייל, כתובת קבועה (הורים), מסלול לימודים ותחומי עניין. רשימות מסודרות יעזרו הרבה מאד בהמשך.

אחד מהעומדים בדוכן יהיה נייד והשני נייח. הנייד יחלק פליירים באזור וימשוך אנשים לדוכן, בעוד השני ינהל את הדוכן ויעבוד עם האנשים שהגיעו לדוכן.