ניהול מאבק
ניהול מאבק
למה דווקא קמפיין?

לשנות את העולם זה אפשרי

המהות של מגמה ירוקה הוא ליצור שינויים בסדר הקיים –  שינויים שישפרו את החיים של כולנו ואת הדרך שבה אנו, כחברה, מטפלים בסביבה. הקמפיין הוא הדרך שלנו לעשות את השינוי. זה לא משנה אם השינוי המיוחל הוא הגנה על שטח פתוח מפני בנייה, מניעת בנייה של תחנת כוח מזהמת או העברת חוקים סביבתיים בכנסת. השינוי יכול להיות קטן או גדול (והכול יחסי) מקומי או ארצי. אם סימנתם לכם מטרה, הדרך להשגתה מכונה בעגת מגמה ירוקה: קמפיין.

יש הרבה דרכים להשפיע על המציאות, ולכל דרך את הייחוד והחשיבות שלה. יש למשל הבוחרים לפעול בדרכים של חינוך הדור הצעיר או אחרים המשתמשים במחקר בתחום כלשהו. במגמה ירוקה אנחנו מבינים שהנושאים המשפיעים ביותר על החיים שלנו בסופו של דבר נקבעים ברמת השלטון, לכן למדנו איך להשפיע על מה שנעשה שם. אנו מעוניינים ליצור שינוי ברמת קבלת החלטות ומדיניות ציבורית בישראל והדרך שלנו לעשות את זה היא על ידי הובלת קמפיין ציבורי. למעשה, מגמה ירוקה היא ארגון שמתמחה בהשפעה על מקבלי ההחלטות באמצעות קמפיין ציבורי. אנחנו טובים בזה ויודעים לעשות את זה מצוין, ורוצים שגם אתם תדעו.

אנחנו גם חושבים שכציבור בישראל זכותנו וחובתנו לקחת חלק בתהליך קבלת ההחלטות. לפי עקרונות הדמוקטיה, הפוליטיקאים ונבחרי הציבור הם כאן כדיי להחליט את ההחלטות הכי טובות עבורנו – בשביל זה הם נבחרו קיבלו את הסמכות, וזה תחום המנדט שלהם. כמובן שחוץ מאיתנו יש עוד הרבה גורמים שמעוניינים לקדם אינטרסים שונים, ולפעמים האינטרס שלהם מתנגש עם האינטרס שלנו או אפילו של הציבור הרחב. אם אנחנו לא נשמיע את הקול שלנו ולא נשתתף ב"משחק הדמוקרטי" אז כנראה אף אחד אחר לא יעשה זאת במקומנו. לעומת זאת בעלי האינטרסים ההפוכים לשלנו ככל הנראה כן יהיו שם וישתמשו בכוחם ליצור השפעה ולייצר לובי למבוקשם.