בניית קבוצה
בניית קבוצה
מינוי בעלי/ות תפקידים לתא

רצוי למנות מספר בעלי תפקידים שיסייעו למארגן הקהילתי לנהל את פעילות התא. אין חובה למנות את כל בעלי התפקידים; ניתן לתת לפעיל אחד מספר תפקידים, ו/או להשאיר חלק מן הסמכויות בידי המארגן הקהילתי.

אפשרות אחרת, להעביר דף בין המשתתפים בפגישה ולתת לכל אחד לסמן תחומי עניין, כך אפשר למצוא מועמדים מתאימים מבלי "להביך" אותם בפורום הפגישה.

רצוי כהכנה מוקדמת לפתיחת שנה לגייס בעלי תפקידים מבין הפעילים הותיקים גם כדי להתחיל להריץ פעילויות וגם כדי לתת לפעילים החדשים תחושה שיש עשייה בתא.

מה קורה עם הפעיל/ה לא מעוניין/ת בתפקיד?

האנשים המעוניינים לפעול במסגרת מגמה ירוקה מגיעים עם מוטיבציות רבות ומגוונות לפעול ולהשפיע, אך יחד עם זאת לעיתים אנו נתקלים בסירוב לפעול בדרך מסוימת או לסייע במשימה מסוימת. כאשר אנו נתקלים בסירוב כלשהו, מומלץ לבדוק את הסיבה לסירוב ולשנות גישה- פעמים רבות ניתן להפוך "לא ל"כן"! כדי לעשות זאת, מומלץ לא להשאיר את הסירוב באוויר ולברר את הסיבה: האם הפעיל מרגיש עמוס? שזה גדול עליו? אולי הבקשה לא מובנת עד הסוף? אולי בעצם בעזרת הסבר יותר מפורט וכניסה לפרטים זה בעצם כן נראה אפשרי? אולי יש לפעיל ביקורת כלשהי על דברים אחרים בכלל? אולי משימה אחרת או נושא אחר כן מתאימים? אולי הפעיל מרגיש שיש לו יותר מדי משימות ושאין חלוקה נכונה של המשימות בין שאר האנשים? אולי הפעיל חושב שאם לא יעשה זאת ממילא מישהו אחר יעשה זאת?

עצם הבדיקה תורמת ליחסים טובים עם הפעילים ומראה על אכפתיות ורצון שלנו לאפשר לכולם לפעול בדרך שמתאימה להם.