העוטף קובע

חזון התושבים

חברים וחברות הקהילות בערים ובישובים בעוטף,
הלב שלנו איתכם ואיתכן. ידוע שחלק גדול מהקהילה עדיין במלחמה, באבל ובשחרור החטופים.
אבל הממשלה כבר קובעת מדיניות לתהליכי שיקום, לפי מדיניות שלא תמיד מתחשבת בתושבים אלא בשיקולים קואליציוניים ומגזריים, ועם דדליינים קצרים. קיים חשש שקול התושבים לא יישמע בתהליך הזה. יתרה מזאת, לאחר הפגיעה הקשה אין די בשיקום בלבד, ויש ליצור סביבה ראויה, בטוחה, וברת-קיימא. לא דיי בשיקום של חבל התקומה, ביום שלאחר המלחמה יש לשפר אותו, ולהפכו להשראה ולגאווה לאומית.
תושבת קיבוץ מהעוטף? תושב עיר מהסביבה? בת נוער, פנסיונר, זוג צעיר? אנחנו מזמיניםות אתכםן להצטרף אלינו ולהשמיע את קולכםן!

מה יכלול החזון?

החזון ייכתב בהובלתם של תושבי העוטף, על פי צרכיהם וחזונם לשיבה הביתה. חזון השיקום כולל יישוב מחדש תוך חיזוק התשתיות, החקלאות והישובים הקיימים על מנת לחזק כלכלית את היישובים, לשמור על השטחים הפתוחים והטבע הייחודי באזור וכן כדי לחסוך משאבים כלכליים וטבעיים הכרוכים בהקמת יישובים חדשים באזור. החזון שייכתב ישאף לעצמאות אנרגטית שתבטיח לא רק תחלופה לאנרגיה מזהמת אלא גם ביטחון אנרגטי אמיתי ויצירת מקורות הכנסה לרשויות המקומיות והתושבים.

אנחנו מגמה ירוקה, ארגון שטח הפועל במטרה לקדם מדיניות אקלימית-סביבתית צודקת ובת קיימא. יש לנו ניסיון של קרוב ל-30 שנה בקידום שינויי מדיניות בעזרת ליווי קהילות, ולכן בעקבות המלחמה השקנו את קמפיין העוטף קובע- חזון התושבים. המטרה שלנו היא לשמוע מכן ומכם ישירות על איך אתם/ן רואים/ות את השיקום והחזרה לבתים וקהילה, ולהביא את החזון הזה למקבלי ההחלטות.

לשאלות נוספות, מוזמנים/ות לפנות אל
ג׳רד - 053-836-6688 | jarred@green.org.il
תום - 054-301-1250 | tom@green.org.il
תודה רבה, ושיהיו ימים שקטים ובטוחים לכולם/ן


את.ה יוצא.ת? נורא חם בחוץ!
תשאיר.י פרטים
ונשמור אותך בעניינים.