עצומה

עד הקיץ הבא רוביק, עשה לנו צל!

יעד חתימות
 0/20000 
שם פרטי*
שם משפחה*
טלפון*
אימייל*
אני מאשר/ת קבלת דיוור ממגמה ירוקה

משבר האקלים כבר כאן. בכל שנה נרשמים שיאי טמפרטורה בקיץ ואירועי מזג אוויר קיצוניים שמרגישים יותר ויותר בכל יום שעובר. השפעות שינויי האקלים  רק ילכו ויחמירו אם מדינות וערי העולם לא יתאחדו ויצמצמו את השימוש בדלקים מזהמים. אך מעבר להפחתת פליטות עצמן, יש צורך בהיערכות כוללת של המרחב העירוני כדי שכולנו נוכל לחיות חיים ראויים, בביטחון וללא סיכון.

היערכות של המרחב כוללת את כל תחומי חיינו, למשל הדרך בה הבניינים שלנו בנויים ואיך הם מתוכננים במרחב; כמה רחבים הכבישים שלנו לעומת כמה מרחב ניתן להולכי והולכות הרגל; איך בנויות התשתיות שלנו והמסחר שלנו. מגמה ירוקה בבאר שבע, כחלק מההיערכות העירונית לשינויי אקלים, דורשת הצללה ראויה, כזאת שמעודדת שימוש במרחב הציבורי.

אנו נאבקים ליצירת תוכנית היערכות עירונית לשינויי אקלים, אשר תתמקד בכל התחומים הנוגעים לנו, תושבי העיר.

תוכנית אשר תבוצע בשיתוף ובשקיפות עם התושביםות וארגוני הסביבה בעיר. חלק חשוב מהתוכנית, ובעיקר בבאר שבע, הוא נושא ההצללה. הצללה ראויה ביכולתה להבטיח חוויית הליכה מהנה בעיר, ולאפשר זאת גם לאוכלוסיות שמתקשות בכך יותר, כמו אוכלוסיות מבוגרות, ילדיםות, ואף הא.נשים שמנקים ומנקות את רחובותינו. יותר מכך, הצללה ראויה תאפשר לנו להיות תלויים ותלויות פחות ברכב הפרטי, מה שיחסוך בפקקים ובזיהום האוויר שסביבנו בעיר ויתרום לבריאות שלנו.

העצים שהעירייה שותלת היום, יעניקו לנו צל רק בעוד שנים. עכשיו, כשחורף – זה בדיוק הזמן להשקיע השקעה מאסיבית בהצללה ממש כאן ברחוב רגר ובשכונות הותיקות, בדגש על שכונות ג’ ו-ד’, כדי שבקיץ הבא נוכל כולנו ללכת ברחוב שנועד עבורנו, הולכי והולכות הרגל.

הצטרפו אלינו וחתמו על העצומה להצללת המרחב העירוני בבאר שבע! בואו נראה לעירייה כמה הנושא קריטי לכל אחד ואחת מאיתנו.

את.ה יוצא.ת? נורא חם בחוץ!
תשאיר.י פרטים
ונשמור אותך בעניינים.