שנת שירות במגמה ירוקה!

מחפש עמותה לעשות בה שנת שירות משמעותית? רוצה להשפיע על הסביבה בישראל? מגמה ירוקה פותחת את שעריה לשנת שירות ראשונה ויחידה מסוגה בישראל! שנת שירות במגמה היא ההזדמנות לתרום ולהשפיע. על הדרך, תזכו להיות חלק מקהילה שעושה שינוי בכל יום שעובר.

תכל׳ס - מה עושיםות?

שנת השירות במגמה ירוקה חורטת על דגלה את ערכי המנהיגות, החינוך והאקטיביזם בתחומי האקלים והסביבה. שנת השירות מתאימה במיוחד לבני נוער מנהיגים ובעלי זיקה לסביבה ואקלים, שרוצים להמשיך ולפעול בעולם האקטיביזם במשך שנה, יחד עם קבוצה מגובשת שפועלת יחד למען השינוי. הש״שינים.ות יחנכו במהלך השנה על תחומי משבר האקלים והאקטיביזם האקלימי, יובילו פרויקטים קהילתיים וסביבתיים, ולראשונה במסגרת שנת שירות – יבנו קהילות חזקות ומגובשות של בני נוער שיוצרים שינוי חברתי ואקלימי בעירם!

תהליך המיון

חינוך אקלימי

חברי.ות הקומונה בשנת שירות יפעלו בבתי ספר ברשות בה יגורו, בהם יעבירו שיעורי חברה בנושא סביבה ואקלים לפני מערך שנתי, בנוסף, הם.ן יובילו קבוצות מנהיגות אקלימית בבתי הספר במטרה להוביל שינוי סביבתי ביחד עם בני ובנות נוער.

הקמת מוקדים של מחאת הנוער

בשנת השירות של מגמה ירוקה יהיה שיתוף פעולה מלא עם 'מחאת הנוער למען האקלים' שיכלול הקמת מוקדי פעילות. מוקדי הפעילות הינם סניפים מקומיים שמובילים קמפיינים מקומיים ברחבי הארץ בתחומי סביבה ואקלים. בנוסף, חברי.ות שנת השירות יקחו חלק פעיל בהובלת קמפיינים משתנים ויהיו חלק מהפורומים המובילים של מחאת הנוער למען האקלים.

הובלת פרויקטים קהילתיים ותהליכים שנתיים

הקומונה תבנה, תוביל ותפיק פרויקט קהילתי שנתי ברשות בה יתגוררו המתנדבים.ות. הפרויקט יכלול את כלל השלבים של הובלת קמפיין אותם ירכשו ככלים בהכשרת מגמה ירוקה, ויהיה מותאם לצרכי הרשות והקהילה

תהליך התפתחות וצמיחה אישית

לתהליך האישי של מתנדבי.ות שנת השירות יש חשיבות רבה, הן מבחינת התפתחות אישית, והן מבחינת צמיחת הקבוצה. אנו שמים.ות דגש רב על אופן הליווי של המתנדבים.ות שכולל ליווי והכשרה מקצועית לצד ליווי דינמיקה חברתית ותהליך אישי - אלו קורים מידי שבוע. בנוסף, לשנת השירות גורמים ופלטפורמות עבור המתנדבים.ות להשפיע באופן ישיר על הפעילות בשנת השירות.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לקרן שחר: 052-450-0842 | keren@green.org.il

את.ה יוצא.ת? נורא חם בחוץ!
תשאיר.י פרטים
ונשמור אותך בעניינים.