אודות המאבק

גומלות את ישראל מהפלסטיק החד פעמי!

מדי שנה, אנחנו הישראלים מייצרים כמויות אדירות של זבל פלסטיק!  הזבל הזה הורג!  הייצור של הפלסטיק הוא תהליך שמזהם את האוויר, מחריף את משבר האקלים, מחריב מערכות אקולוגיות והורג בעלי חיים בים. בתהליך הייצור והשימוש בפלסטיק נפלטים לאוויר חומרים מסוכנים וגם חודרים לנו לקרקע ולמי השתייה. כ-90% מהפסולת בחופים היא פלסטיק ושליש מכלל הפסולת הם הכלים חד-פעמיים. הכוח נמצא אצלנו! השנה נגמלים מהפלסטיק, לא משתמשים בחד פעמי ודורשים פיתרון יסודי! 

המודעות לנזקים העצומים הנגרמים כתוצאה משימוש בכלים חד-פעמיים הובילה מדינות רבות בעולם להוביל שורה של צעדים להגבלת שימוש בכלים חד־פעמיים מפלסטיק באמצעות חינוך והסברה, ובהמשך גם על פי חוק. צרפת והודו הן שתי מדינות חלוצות בתחום זה. בצרפת אושר חוק  ב־2016 ראשון האוסר על מכירת צלחות, כוסות וסכו"ם חד־פעמיים, אלא אם כן הם מיוצרים מחומרים טבעיים מתכלים. הנציבות האירופית מקדמת אף היא הצעת חוק שאוסרת שימוש בכלים חד-פעמיים. ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, הודיע כי מ־2022 ייאסר במדינת הענק השימוש בכלים חד־פעמיים ובשקיות פלסטיק, כדי לקצץ דרסטית את צריכת הפלסטיק של 1.3 מיליארד בני אדם המתגוררים בכלכלה הצומחת ביותר בעולם.

אנו קוראים למדינתנו להצטרף למדינות המתקדמות ולהפסיק באופן מדורג את השימוש בכלים חד-פעמיים עד 2022!

אנו קוראים לנבחרי הציבור, חברי הכנסת ושרי הממשלה לפעול בהקדם וביעילות למען השגת החזון "ישראל נקייה מחד-פעמי", ולהוביל את ישראל לעתיד טוב יותר ונקי יותר. 

הצטרפו אלינו!

 

כדי שהמאבק שלנו יצליח אנחנו זקוקים לעזרתך!

יצירת קשר