הועד המנהל וועדת ביקורת

 

 

הועד המנהל הוא הגוף האחראי לניהולה התקין של מגמה ירוקה ולפעילותה לצורך מילוי מטרותיה. חברי הועד פועלים בהתנדבות וביניהם ניתן למצוא פעילים מרכזיים לשעבר במגמה ירוקה וכן בכירים ממוסדות וארגונים אחרים. הועד המנהל נפגש אחת לחודש וחצי.

תפקידי הועד במגמה ירוקה: גיוס משאבים, עבודה מול תורמים וקרנות, קביעת מדיניות ואסטרטגיה של הארגון, סיוע להתמקצעות הארגון – העברת ימי עיון וכנסים לרכזים וחברי תא ארצי בנושאים שונים, אישור הדוחות הכספיים ותקציב הארגון, מינוי מנכ"ל, אישור חברות בארגון.

לפניה לועדת ביקורת: [email protected]

 

אודי חן
יו"ר משותף בועד המנהל
פעיל סביבתי-חברתי, מנהל תכנית ליווי ליוזמות ומאבקים סביבתיים בארגון שתי"ל, ואחד היזמים של קואפרטיב החשמל הסולארי סול-קו. כסטודנט הובלתי את הפעילות לבלימת התרחבות מפעלי תעשיית הנפט במפרץ חיפה ובהמשך שימשתי כמנהל הקמפיינים הארצי של מגמה ירוקה. בעל BA בקולנוע וטלוויזיה מאוניברסיטת תל אביב, MA בסוציולוגיה כלכלית מאוניברסיטת חיפה.
להמשך קריאה >אודות כתבה אודי חן
אייל מרקוס
חבר ועד מנהל
תושב יפו. בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ומנהל עסקים מהעברית ובקולנוע מאונ' ת"א. בעלים של חברת "ספלאש", המתמחה בשיווק דיגיטלי. דובר וחבר ועד מנהל בעמותת מידברן. בעבר עבדתי כעיתונאי. במגמה ירוקה מעורב בעיקר בשל תשוקתי לתחום איכות הסביבה והדאגה לעתידי ועתיד האנושות, ובמיוחד הילדים. השתתפתי בפעילויות הנוגעות לסביבה, כולל מאבק הגז ולקחתי חלק ביצירת אירוע Tedx Hiriya.
להמשך קריאה >אודות כתבה אייל מרקוס
איתן בורקט
יו"ר משותף בועד המנהל
בעבר יו״ר ועדת ביקורת, רכז תא הטכניון, ו״פעיל מהשורה״ בתא הטכניון. הובלתי קמפיין נגד זיהום האוויר במפרץ חיפה (בתקופה של תקלות רבות במפעל ״חוד מתכות״), ונטלתי במהלך השנים חלק בקמפיינים רבים. מפתח תוכנה במקצועי, עצמאי ויזם בתחום. יליד 1980, נשוי, תושב כפר סבא. שמח להמשיך ולקדם ארגון שעיצב את חיי הבוגרים. בעיקר, מעבר לחשיבות של הפעולות ה״קטנות״ והיום-יומיות של קיימות – שמח שהארגון הזה נותן תקווה, ומוכיח פעם אחר פעם שקל להשפיע ולהתקדם גם ברמה המקומית והארצית.
להמשך קריאה >אודות כתבה איתן בורקט
אלעד הוכמן
חבר ועד מנהל
אני סטארטר טוב! כך לפחות הדברים שעשיתי בעשור האחרון מעידים על העשייה שלי. אני אוהב את ההתחלה, לגבש רעיון, לחקור אותו לממש אותו. אני נהנה מלצייר ולרקוד. הרבה ממה שלמדתי בחיי הוא מאורית האהובה שלי. אני אוהב להקשיב, לחנוך וללוות אנשים בבעיות ואתגרים שהם חווים. בשלוש השנים האחרונות הייתי חבר ועד מנהל של מרכז השל לקיימות, ניהלתי את תחום הממשל והמדיניות במגמה ירוקה כחמש שנים בהם הייתי שותף לחברים בתא ארצי ולקמפיינים ומאבקים סופר חשובים. אני אקטיבסט בנשמה ומנהיג שלילי לעיתים.
להמשך קריאה >אודות כתבה אלעד הוכמן
הילה אטיאס אלמגור
חברת ועד מנהל
מגיעה מעולם הניהול בארגונים עסקיים בארץ ובחו"ל, בעלת M.A בתקשורת פוליטית. עמיתה במרכז השל לקיימות וסביבה, חברה בפורום השותפות לקיימות אזורית ברמת הנדיב ומובילה את הקמת אשכול הרשויות האזורי מול משרד הפנים. בעלת האתר www.shareablelifestyle.com, ודוברת רשות מקומית.
להמשך קריאה >אודות כתבה הילה אטיאס אלמגור
הלל רז
חבר ועד מנהל
בחיים המקצועים עובד כמדען ראשי בחברת סטארטאפ פיננסית עם היבט חברתי. אני פעיל במגמה מאז שחזרתי לארץ לפני כחמש שנים, בתקופה האחרונה בעיקר סביב מתווה הגז.  בהכשרתי אני מתמטיקאי – אך גם למדתי איטלקית שעזרה לי בראיון עם ערוץ איטלקי במסגרת הפגנת הפיראטים בים המלח לפני כארבע שנים.
להמשך קריאה >אודות כתבה הלל רז
יריב נורנברג
חבר ועדת ביקורת
יליד שוויץ, מתגורר במושב באזור השרון. התחלתי פעילותי ב-"מגמה ירוקה" כסטודנט עוד בימיה הראשונים באוניברסיטה העברית בקמפוס הר הצופים, לאחר שהייתי כבר פעיל בתא הסטודנטיאלי הסביבתי הראשון בישראל ("ירוק עד" ז"ל) עוד בימי כתלמיד תיכון. אני גם נמנה על קבוצת "נאמני הניקיון" הראשונה בישראל. הנני בוגר תואר מוסמך במינהל ציבורי מאונברסיטאות Columbia ו-Science Po; ומגדיר צמחים ברגעי הפנאי שלי.
להמשך קריאה >אודות כתבה יריב נורנברג
ניצן מתן
חבר ועד מנהל
בעל תואר ראשון בביולוגיה ימית ומדעי הים. פעיל בנושאים רבים הקשורים לצדק חברתי ואיכות הסביבה, כגון מונופול הגז וזיהום של מפעלים. בעבר ריכזתי תא של מגמה ירוקה במכללת רופין. הובלנו את המאבק כנגד הקמת מתקני גז יבשתיים ואני עדיין עוסק בכך. עוזר כמיטב יכולתי מארגון ההפגנות ועד למידת החומרים המקצועיים. מתכבד לתרום מניסיוני לעמותה הנפלאה הזו שתורמת כל כך הרבה לאיכות הסביבה.
להמשך קריאה >אודות כתבה ניצן מתן
עודד בסיס
חבר ועדת ביקורת
בן 43, עובד כמרצה לפיסיקה במכללת רופין ובמרכז האקדמי אונו. במהלך הלימודים באוניברסיטה העברית הייתי פעיל בתא גבעת רם במשך כמה שנים והשתתפתי בפעילות בקמפיינים רבים מגוונים כמו המאבק נגד כביש שש, המאבק נגד תכנית ספדי, חוק הפיקדון, חוק חופים ועוד. בשנים האחרונות חזרתי לפעילות במגמה דרך מאבק הגז הטבעי תוך השתתפות גם בתא החופים בשנה שעברה ובמאבקים נגד חיפושי הנפט ברמת הגולן, הפצלים בעמק האלה וכו'. אני גם חבר בעמותה לכלכלה בת קיימא. אני  מחויב לתפיסה המערבת צדק חברתי יחד עם צדק סביבתי וחשיפת שחיתויות הון-שלטון ונאמן לדרך של מגמה ירוקה בה אני רואה סמל לטוהר המידות ולעשיה ציבורית מתוך אידאולוגיה המיטיבה עם כל בני האדם, החי, הצומח והדומם.
להמשך קריאה >אודות כתבה עודד בסיס
עידן דורפמן
חבר ועד מנהל
פעיל סביבתי וחברתי מזה שנים רבות (מגמה ירוקה, העמותה לכלכלה בת קיימא, אקו-ויקי, ויקימדיה ישראל, רמת גן וגבעתיים בשביל אופניים). בעל תואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה הפתוחה (MBA).  לשעבר עיתונאי כלכלי בידיעות אחרונות וב-nrg מעריב, וככלכלן בחברת הייעוץ כיוון אסטרטגיות ובמשרד הבריאות. מכהן כיום כמנכ"ל העמותה לכלכלה בת קיימא.
להמשך קריאה >אודות כתבה עידן דורפמן
שי אולשר
חבר ועד מנהל
פעיל במגמה ירוקה החל משנת 2011. צפוי לסיים בחודשים הקרובים תואר שלישי במכון ויצמן, בתחום הוראת המתמטיקה. מתגורר בתל – אביב, נשוי ואב לשלושה ילדים. ריכזתי בעבר את תא מכון ויצמן. הפעילויות הבולטות שלי במסגרת מגמה ירוקה כוללות: שיתוף פעולה עם מיקי חיימוביץ' להפצת "שני ללא בשר" במכון ויצמן (שת"פ שלאחר מכן התרחב לתאים נוספים של מגמה ירוקה), ופעילות "שודדי ים המלח" – מיצג האקו-פיראטים במסגרת ביקורו של ספנסר טוניק להעלאת המודעות להעלמותו של ים המלח. הייתי חלק מהצוות המוביל של טדאקס חירייה, במסגרתו הייתי אחראי בין השאר על תחום המתנדבים לקראת הארוע ובמהלכו.
להמשך קריאה >אודות כתבה שי אולשר
להמשך קריאה >אודות כתבה
שני גלעדי
חברת ועד מנהל
שמעתי לראשונה על מגמה בעת פעילותי בוועד להצלת חוף פלמחים. ריכזתי את תא מגמה ירוקה באוניברסיטת תל אביב ולאחרונה הובלתי את תהליך החשיבה בנושא חיזוק הקשר עם הבוגרים בארגון. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המדינה. היום אני מנהלת את תכניות פיתוח התשתיות לעמותות בחברת יעוץ המתמקדת במגזר השלישי, ומתמחה בפיתוח משאבים ובניית תכניות עבודה. חובבת מיחזור וים, ושדכנית בנשמה.
להמשך קריאה >אודות כתבה שני גלעדי