מחזירים את המים לטבע
למה? כי הטבע צריך את המים בדיוק כמונו

היום כולם מתחילים להבין שכבר אין בישראל מחסור במים, למרות זאת הטבע לא מקבל חזרה את המים ששאבנו ממנו לאורך שנים רבות של מחסור בהן ייבשנו את הארץ בשביל להרוות את צימאוננו. לקחנו מהנחלים, מהמעיינות ומכל מאגר מים אחר שיכולנו. היום, כשיש בידינו את הטכנולוגיה המובילה בעולם של התפלת מים, הגיע הזמן להחזיר לטבע לא?
מוסדות המדינה: רשות הטבע והגנים, רשות המים ומשרדי הממשלה הבינו שצריך להחזיר לטבע מים ואפילו נוסף תיקון בחוק המים לשם כך. אבל הטבע נשאר יבש, ומי בעצם אמור לבקש מים עבור החיות והצמחים היבשים? לפני עשור שונה חוק המים כך שהטבע הינו צרכן מים לגיטימי כמו החקלאות, התעשייה או המגזר הביתי, כלומר הטבע מוגדר כצרכן שווה ערך לצרכנים נוספים. רשות המים שמה לעצמה למטרה להשיב 50 מיליון מטר מעוקב מים בשנה לטבע, אך המציאות רחוקה מזה.

 

הנחלים והמעיינות מהווים בתי גידול לבעלי חיים וצמחים ומשמשים אותנו לפעילות נופש, ספורט ופנאי – מי מאתנו לא יוצא כמה פעמים בשנה עם משפחה או חברים להשתכשך במים הנעימים, שנעלמים לנו מתחת האף בלי שנשים לב?

אם גם לך אכפת ממצב המים במעיינות בארץ ובפרט בהרי ירושלים הצטרפ/י אלינו עוד היום בטופס משמאל ועקבו אחרי העדכונים בפייסבוק תא מגמה ירוקה "משיבי המים" הר הצופים

חדשות המאבק להשבת המים לטבע
חדשות המאבק להשבת המים לטבעעוד
אירועי החודש במאבק להשבת מים למעיינות ונחלים

אנחנו מגמה ירוקה תא הר הצופים, עוסקים בקמפיין של השבת מים למעיינות ונחלים בהרי יהודה. מה

להמשך קריאה >אודות כתבה אירועי החודש במאבק להשבת מים למעיינות ונחלים

הצטרפו למאבק

שם
טלפון
מייל