למה "מגמה ירוקה" נקראה מגמה ירוקה?

לכבוד חגיגות 20 שנה למגמה ירוקה והשקת ארגון הבוגרים הלכנו וחקרנו איך בעצם הארגון קיבל את השם שלו.

שאלנו את בוגרי הארגון איך מגמה ירוקה קיבלה את השם שלה. חלק מהבוגרים ניסו להעלות ניחושים מושכלים כמו – אולי מגמה כמו מגמת לימודים באוניברסיטה?

אולי על שם ארגון "פעולה ירוקה" שפעל באותו זמן?

בעצם לא קראו למגמה פעם "החוג הירוק"?

 

עד שהגיע ערן בן ימיני, מייסד מגמה עם הסיפור המלא מאחורי השם "מגמה ירוקה". הסיפור שאולי רוב בוגרי מגמה ירוקה עדיין לא שמעו עליו. הסיפור שעד עכשיו יכולנו רק לנחש.

 

ערן מספר כי מגמה ירוקה התחילה כפרויקט עצמאי בתוך החברה להגנת הטבע ובהמשך הפכה לארגון בפני עצמו  וכך התחילה לפעול כארגון סטודנטים למען הסביבה אבל ללא שם. הפעילות נמשכה כך במשך מספר חודשים, עד שכבר אי אפשר היה יותר להמשיך כך ולבסוף לא נותרה ברירה אלא לקבל החלטה.

 

ערן המשיך וסיפר: "בחירת השם נגררה מספר חודשים עד שהוחלט להעלותה לדיון בישיבת פורום רכזים (כינוס רכזים ופעילים אחת לחודש). נושא בחירת השם לארגון הופיע בסוף סדר היום של אותה ישיבה. כבר היינו עייפים בסוף הישיבה, אבל החלטנו שלא יוצאים בלי שם. לאחר דיון ארוך והרבה רעיונות, פעיל מתא תל אביב בשם ערן קשת הציע את השם מגמה ירוקה. לקח מספר שניות וכמעט כולם ננעלו על השם מגמה ירוקה. נשמנו לרווחה- סוף סוף יש שם!"

 

בחודשים הראשונים לפעילותה למגמה ירוקה קראו "החוג הירוק", אפילו המכתב הראשון לפעילים נפתח ב"שלום לחברי מגמה ירוקה (החוג הירוק לשעבר)". עד שהוחלט על השם הסופי והסלוגן "מגמה ירוקה – ארגון סטודנטים למען הסביבה."

 

הלוגו הראשון של מגמה ירוקה צויר ביד על ידי הפעילים ומאז השתנה כמה פעמים עד הגירסה שאנחנו מכירים היום.
בוגרי מגמה ירוקה? בחנו את עצמכם – האם את\ה בוגר\ת?