תחילת הפעילות - ספטמבר 2024

התכנית להכשרת מארגנות ומארגנים
קהילתיים לשינוי סביבתי וחברתי

כבר מעל שני עשורים שמגמה ירוקה מובילה מאבקים לצדק סביבתי וחברתי באמצעות התארגנות קהילתית בקמפוסים, ומפתחת מנהיגות במטרה לבנות תנועה סביבתית לשינוי המציאות.
אם את.ה סטודנט.ית והשינוי בוער בך - כאן הוא מתחיל.

מהות התכנית

תכנית המנהיגות מתרכזת בהובלת שינוי סביבתי-חברתי-אקלימי. במסגרתה תעברו הכשרות מקצועיות וקבוצתיות על ארגון קהילתי ואקטיביזם, ותקבלו ליווי אישי תוך התנסות בהובלת מאבק ציבורי לשינוי המציאות (On The Job Training) תוכנית ההכשרה הדו-שנתית למארגנות ומארגנים קהילתיים מספקת הזדמנות לניסיון מעשי.

מטרות התכנית

ליווי קבוצתי אישי

ליווי בפיתוח מנהיגות, בניית קבוצת פעילים/ות ועשייה אקטיביסטית הכוללת פעולות ציבוריות, מפגש עם מקבלי החלטות ומובילי שינוי רלוונטיים, שימוש אפקטיבי ברשתות החברתיות והשמעת המסרים של הקמפיין באמצעי התקשורת המקומיים והארציים.

הכשרות מעמיקות בארגון קהילתי ואקטיביזם

בתכנית תרכשו ידע וניסיון מקצועי בהובלת קבוצה והובלת קמפיין לשינוי חברתי ותיהנו מהיכרות מבפנים עם המרחב הפוליטי ותנועת השינוי בישראל. תלמדו כלים פרקטיים כמו מיומנויות ברתימה והנעה לפעולה, תכנון אסטרטגי והובלה של קמפיין לשינוי חברתי, כלים להשפעה על מקבלי החלטות, עבודה עם התקשורת ועוד

תהליך עבודה שנתי

ניהול ישיבות תא סדירות והובלת הקמפיין בהתאם לתוכנית אסטרטגית הכוללת אירועים ופעולות ציבוריות.

קבלת מענק שנתי

מענק הצטיינות עד 10,000₪ בשנה הראשונה ועד 12,000₪ בשנה השנייה, כתלות בעמידה בתנאי התוכנית

עומרי טל

מארגן קהילתי
תא באר שבע 2021-2022

"זו ההתנסות המעשית הכי משמעותית שחוויתי, אתה לומד מה המשמעות של להיות מחובר למטרה ולנסות להוציא מא.נשים את המיטב כדי לקרב את המטרה אל המציאות. גיליתי דברים חדשים על עצמי וזכיתי להתמודד איתם"

שיר ירושלמי

מארגנת קהילתית
פורום כסף נקי 2021-2022

"הדבר הכי משמעותי בעיני שאפשר לעשות כדי להתמודד עם משבר האקלים הוא להתארגן ולארגן אנשים לפעולה מולו. להתמודד לבד עם המשבר הזה זה דבר בלתי אפשרי, זה גדול, זה מאיים, זה חונק וזה מפחיד."

רוני לביא

מארגנת קהילתית מחאת
הנוער למען אקלים 2021-2022

"בתוכנית להכשרת מארגנות קהילתיות קיבלתי כלים של ארגון קהילתי ותכנון מראש של מאבק ציבורי. החוויה של להוביל מחאה של אלף איש מההתחלה ועד הסוף היא עוצמתית. כמארגנת קהילתית של מחאת הנוער למען."

"ארגון קהילתי מאפשר חיבור בין אנשים לכדי קבוצה שמשתמשת בכוח הקולקטיבי שלה כדי להביא לשינוי שהיא שואפת לייצר"

(מרשל גנץ)
האתר נבנה בסיוע המשרד להגנ״ס

את.ה יוצא.ת? נורא חם בחוץ!
תשאיר.י פרטים
ונשמור אותך בעניינים.