עצומה

שיקום זה לא מספיק! דורשיםות חזון חדש לעוטף.

יעד חתימות
 0/10000 
שם פרטי*
שם משפחה*
טלפון*
אימייל*
אני מאשר/ת קבלת דיוור ממגמה ירוקה

בתקופה זו שבה רוב תשומת הלב הציבורית מופנית אל המלחמה והחטופים, ובעוד התושבים ביישובי עוטף עזה מפוזרים ברחבי הארץ ללא פתרון קבע, קיים צורך ממשי בחשיבה גם על היום שאחרי ועל שלבי השיקום של יישובי העוטף ההרוסים וחבל תקומה. 

לאחר הפגיעה הקשה אין די בשיקום בלבד, ויש ליצור סביבה ראויה, בטוחה, וברת-קיימא. מעבר לשיקום חבל התקומה, ביום שלאחר המלחמה יש לשפר אותו, ולהפכו להשראה וגאווה לאומית. זאת על פי עקרונות סביבתיים אשר יבטיחו שגשוג ופיתוח בצל האתגר הגדול העומד בפתחה של המדינה והעולם, משבר האקלים.

חזון התושבים ייכתב בהובלתם של תושבי העוטף, על פי צרכיהם ורצונתיהם לשיבה הביתה, החזון יהווה השראה לשיקום העוטף בפועל, ויקודם מול מוסדות הממשלה הממונים על השיקום וארגוני חברה אזרחית. חזון השיקום כולל יישוב מחדש תוך חיזוק התשתיות, החקלאות והישובים הקיימים על מנת לחזק כלכלית את היישובים, לשמור על השטחים הפתוחים והטבע הייחודי באזור וכן כדי לחסוך משאבים כלכליים וטבעיים הכרוכים בהקמת יישובים חדשים באזור.

החזון יתייחס למגוון היבטים שונים בתהליך שיקום העוטף, היבטים אלה יקבעו מתוך שיח עם תושבי.ות העוטף ורצונותיהם, בין העקרונות המרכזיים שיקודמו בכתיבת חזון העוטף תהיה השאיפה לעצמאות אנרגטית, ייצור חשמל עצמאי, וסיום התלות בתחנות כוח כמקור אנרגיה. החזון ימומש באמצעות התקנת פאנלים סולאריים על גגות בתי התושבים, כך תובטח תחלופה לאנרגיה מזהמת אשר בנוסף לביטחון אנרגטי, תיצור מקורות הכנסה לרשויות המקומיות והתושבים ממכירת חשמל עודף.

הצטרפו אלינו בקריאה לשיקום סביבתי-חברתי של העוטף, כזה שייכתב על ידי התושבים.ות ולא מעל ראשם, בדגש על צמצום פערים וחיים צודקים, תוך התייחסות גם ליישובים הכפריים וגם לעירוניים.

את.ה יוצא.ת? נורא חם בחוץ!
תשאיר.י פרטים
ונשמור אותך בעניינים.